Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

YAĞMUR,KAR,SİS Mert Efe Felek 3/C 581.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "YAĞMUR,KAR,SİS Mert Efe Felek 3/C 581."— Sunum transkripti:

1 YAĞMUR,KAR,SİS Mert Efe Felek 3/C 581

2 YAĞMUR Yağmur, bir çeşit yağıştır. Diğer yağış türleri içinde kar, sulusepken, dolu ve çiğ vardır. Yağmur bulutlardan Dünya'nın yüzeyine ayrı su damlalarının düşmesi ile oluşur. Tüm yağmur damlaları yüzeye ulaşmaz, bazıları düşme esnasında kuru havadan geçerken buharlaşır. Sıcak ve kuru çöl bölgelerinde olarak adlandırılan bir olay vardır, bu olay hiçbir yağmur damlasının yüzeye ulaşmaması durumunda oluşur.

3 KAR Çok sayıda kar kristal çeşidi olmasına rağmen hepsi altı köşelidir. Kar tanelerinin kristal yapıları birbirinin tıpa tıp aynısı değildir. Mikroskopla büyütülen kar taneleri üzerinde yapılan araştırmalarda, kristal yapıları birbirinin aynı olan iki kar tanesine rastlanmıştır. Kar kristalleri üzerinde ilk araştırmaları yapan ABD'li Wilson Bentley, gördüğü muhteşem sanat karşısında adeta büyülenmiş ve elli yıl boyunca sürekli kar kristali fotoğrafı çekmiştir.

4 SİS Sis yatay görüş mesafesini 1 km'nin altına düşüren bir olaydır. bulutunun yerde veya yere yakın seviyede oluşması olarak da bilinir. Yerle temas eden hava içindeki su buharının yoğuşması veya donarak kristalleşmesi sonucu ortaya çıkan çok küçük su damlacıkları veya buz kristallerinden meydana gelmiştir.

5 BENİ DİNLEDİĞİNİZ İÇİ TEŞEKKÜR EDERİM


"YAĞMUR,KAR,SİS Mert Efe Felek 3/C 581." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları