Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılı AKYURT İLKOKULU TANITIM SUNUSU.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılı AKYURT İLKOKULU TANITIM SUNUSU."— Sunum transkripti:

1 2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılı AKYURT İLKOKULU TANITIM SUNUSU

2 AKYURT İLKÖĞRETİM OKULU 30/10/2000 TARİHİNDE EĞİTİM ÖĞRETİME BAŞLAMIŞTIR.AKYURT İLÇESİNİN YEŞİLTEPE MAHALLESİNDE 1750 M2 BİNA OTURUMUNA VE 4500 M2 OYUN ALANINA SAHİP OLUP 385 ERKEK ÖĞRENCİ 373 KIZ ÖĞRENCİ OLMAK ÜZERE TOPLAM 758 ÖĞRENCİ İLE YER ALAN OKULUMUZ 25 DERSLİKTE EĞİTİM ÖĞRETİMİNE DEVAM ETMEKTEDİR.AYRICA 2 ŞUBE ANASINIFIMIZ OKUL ÖNCESİEĞİTİM ALANINDA HİZMET VERMEKTEDİR. OKULUMUZDA 2 OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİ 26 SINIF ÖĞRETMENİ 1 BRANŞ ÖĞRETMENİ VE 2 REHBER ÖĞRETMEN OLMAK ÜZERE 31 KADROLU ÖĞRETMEN; MÜDÜR YARDIMCISI VE OKUL MÜDÜRÜYLE TOPLAM 33 NORM KADROLU ÖĞRETMEN GÖREV YAPMAKTADIR.

3 GÜNLÜK ZAMAN ÇİZELGESİ
08:50-09:00 İSTİKLAL MARŞI 09:00-09:10 HAZIRLIK PLANLAMA PAYLAŞIM 09:10-09:50 1.DERS 09:50-10:00 DİNLENME 10:00-10:40 2.DERS 10:40-11:00 11:00-11:40 3.DERS 11:40-11:50 11:50-12:30 4.DERS 12:30-13:10 ÖĞLE YEMEĞİ ARASI 13:10-13:50 5.DERS 13:50-14:00 14:00-14:40 6.DERS

4 OKULA GELİŞ-GİDİŞ SAATLERİ
. Dersler her gün okulda 9:10'de başlar. . Öğle arası 40 dakika olup, öğle arasında öğrencilerden evi yakın olanlar evlerinde diğerleri okulda öğle yemeklerini yerler. . Öğrenciler günde toplam 6 ders saati ders göreceklerdir. . Öğle yemeğinden geriye kalan zamanlarında okul bahçesinde kültürel ve fiziksel çalışmalar yapıp oyun oynarlar. . Hafta sonları kişisel gelişim kurslarına giderek kendilerini geliştirirler. OKULDAN ERKEN ÇIKMA . Öğrencilerin yukarıda belirtilen saatler içinde okulda bulunmaları gerekmektedir. . Öğrenciler doktor randevuları veya diğer aktiviteler için okuldan izinsiz erken ayrılamazlar. . Veliler öğrencilerin okuldan erken çıkması ile ilgili taleplerini Okul Müdürüne ileterek uygun görüldüğü takdirde bizzat okuldan kendileri almaları gerekmektedir. İlgili Müdür Yardımcısı, öğrenci için izin kağıdını derse gönderecektir.

5 VELİ-ÖĞRETMEN GÖRÜŞMELERİ
Her öğretmenin boş saatleri sene başında öğrencilere ve velilere duyurulur. Bu saatler içerisinde veli öğretmen görüşmeleri gerçekleştirilir. Görüşmeler için okulumuzun yönetim katında «VELİ GÖRÜŞME ODASI» ayarlanmıştır.

6 OKULUN İMKANLARI: SPOR SALONU ve SPOR ETKİNLİKLERİ: Okulumuzda öğrencilerin tercihine göre başta Geleneksel Çocuk Oyunları olmak üzere birçok branşta çalışmalar yapılmaktadır. KONFERANS SALONU: Öğrencilerimizin faaliyetlerini sunabilecekleri 100 kişilik konferans salonumuz mevcuttur. YEMEKHANE VE KANTİN: Öğrencilerimizin öğle yemeği için düzenlenmiş bir yemekhane ve kantin mevcuttur. SATRANÇ ODASI: Özel olarak belirlenmiş satranç odamız bulunmamakla birlikte öğrencilerimiz öğretmenlerimiz tarafından satranç branşına yönlendirilmektedir. REVİR: Öğrencilerin küçük sağlık problemlerinde müdahale edilebilecek bir odamız okulumuzda mevcuttur. RESİM, MÜZİK VE FEN LABORATUVARI: Öğrencilerimizin sanatsal faaliyetlerde bulunup ve dersleri etkin işleyebilecekleri tam donanımlı dersliklerimiz mevcuttur.

7 SINAVLAR: Okulumuzda 4. Sınıf öğrencilerimiz not ile değerlendirilen derslerden sınava girmektedir . Ayrıca öğretmenlerimiz kendi aralarında fotokopi ile çoğaltmış oldukları çoktan seçmeli türünde deneme sınavları yaparak öğrencilerimizin sınav becerilerini de geliştirmektedir. ÖNEMLİ KURALLAR: Ana Sınıfının girişinde bulunan oyun parkı sadece Ana Sınıfı öğrencilerinin kullanımına açıktır. Öğrencilerimiz bulundukları sınıfın ve tüm okul birimlerinin temizliğine özen göstermek zorundadır . Unutmayalım ki: «Temizlik kirletmemektir» 

8 REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA
HİZMETLERİ Öğrencinin bir birey olarak her yönüyle mümkün olan en üst seviyeye kadar, kendini geliştirmesine yardım etme gayretleri veya kişiye ya da gruba yönelmiş sistemli, profesyonel ve sürekli yardım hizmetleridir.

9 REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA HİZMET ALANLARI
* ORYANTASYON (DURUMA ALIŞTIRMA) * ÖĞRENCİYİ TANIMA HİZMETLERİ * BİLGİ TOPLAMA VE MESLEĞE YÖNELTME * PSİKOLOJİK DANIŞMA * İZLEME-DEĞERLENDİRME

10 REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMA
HİZMETLERİ İLKELERİ Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri, Eğitim kurumlarının eğitim - öğretim etkinlikleri Bütünlüğü içinde yer alır. tüm öğrencilere açık bir hizmettir. Her öğrenci eğitim sürecinde kendisine sunulan seçenekler arasından seçme özgürlüğüne sahiptir. Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde insana saygı esastır.

11 Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin
bireysel boyutunda gizlilik esastır. Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri öğrenci, veli, psikolojik danışman, öğretmen ve okul idaresi ile işbirliği içinde yürütülür. Rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde bireysel farklılıklara saygı esastır. yürütülmesinde hem bireye hem topluma karşı sorumluluk söz konusudur. yürütülmesinde bilimsellik esastır.

12 REHBERLİK ÇALIŞMALARI
Sınıf öğretmenleri aracılığı ile Rehberlik faaliyetleri haftada bir saat olmak üzere her sınıfın rehberlik dersi yapması sağlanmaktadır. Sınıf rehber öğretmenleri öğrenciyi tanıma çalışmalarını yürütmekte ve sınıf içi davranışlarıyla ilgilenmektedir. Gerektiğinde ise Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi ile işbirliği yapılmaktadır. Psikolojik Danışma ve görüşmeler, okula uyum, bireysel eğitim programları, verimli ders çalışma, hedef seçimi ile ilgili bilgilendirme ve diğer eğitim çalışmaları Psikolojik Danışmanlar tarafından yürütülür.


"2014 – 2015 Eğitim Öğretim Yılı AKYURT İLKOKULU TANITIM SUNUSU." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları