Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TUTUMLU DAVRANIYORUM ÖNCE HİKAYELER.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TUTUMLU DAVRANIYORUM ÖNCE HİKAYELER."— Sunum transkripti:

1 TUTUMLU DAVRANIYORUM ÖNCE HİKAYELER

2 ÇEŞME BAŞINDA Müge ile arkadaşı Zeynep aileleri ile birlikte pikniğe gitmişlerdi. Piknik yaptıkları alanın yakınlarında bir çeşme vardı ve çeşme suyu ihtiyaçlarını oradan karşılıyorlardı. Aileleri onlardan iki büyük şişe su doldurup getirmelerini istedi. Müge ve Zeynep birlikte çeşme başına gittiler. Müge musluğu açtı, şişesini doldurdu ve musluğu kapattı. Zeynep ise tam tersini yaptı. Şişe doldu taştı. Müge onu uyardı ve bu şekilde Zeynep musluğu kapattı.

3 ARKADAŞLAR; İşte, biz böyle elimizdekileri boşa harcamamaya, onları gerektiği gibi kullanmaya “tutumluluk” diyoruz.

4 ANLAMLI DEFTER Okulların açılacağı gün yaklaşıyordu. Yeşim, kitaplığını düzenlerken geçen sene kullandığı defterde boş sayfalar olduğunu fark etti. Boş sayfaların hep sinide kopararak bir araya getirdi. Boylarını eşitledikten sonra ablasının yardımıyla onları zımbaladı.

5 ARKADAŞLAR; Sizce Yeşim’in yaptığı ne denir? Tutumluluk ne demektir?
Tutumluluğun insana ne gibi faydaları vardır? Tutumlu davranmak için evde nelere dikkat edersiniz? Tutumlu olmak için okulda nelere dikkat edersiniz?

6 TUTUMLU DAVRANIYORUM ŞİMDİ İSE ÖĞÜTLER

7 TUTUMLU BİR İNSAN… Asla kağıtları boşa harcamaz
İhtiyacı olmadığı halde parasını harcamaz Suyu akıtır iken boşa harcamamaya dikkat eder Elindeki ile yetinmeyi bilir Eşyalarını dikkatli kullanır Tabağına yiyebileceği kadar yemek alır Başkalarını kıskanmaz Alışveriş yaparken reklamları dikkate almaz Planlı ve düzenli yaşar


"TUTUMLU DAVRANIYORUM ÖNCE HİKAYELER." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları