Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

4+4+4 Kesintili Eğitim Yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte , Eğitim ve Öğretim yılından itibaren, ilköğretim kurumlarında okutulacak haftalık.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "4+4+4 Kesintili Eğitim Yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte , Eğitim ve Öğretim yılından itibaren, ilköğretim kurumlarında okutulacak haftalık."— Sunum transkripti:

1 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı İlkokullarda Haftalık Ders Programı Çizelgesinin Uygulanması

2 4+4+4 Kesintili Eğitim Yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte , Eğitim ve Öğretim yılından itibaren, ilköğretim kurumlarında okutulacak haftalık ders çizelgesi Talim ve Terbiye Kurulunun tarih ve 69 sayılı kararıyla belirlendi.

3 Yukarıda belirtilen karardan önce uygulanan ve yukarıdaki karar doğrultusunda oluşturulan haftalık ders çizelgeleri şu şekildedir;

4 Eski Ders Programı Çizelgesi

5 Yeni Ders Programı Çizelgesi

6

7 Bu yeni çizelgede İlk göze çarpan değişiklik, ilkokulda Türkçe dersinin haftalık ders saati sayısının: 1 ve 2. sınıflarda1 saat azaltılarak haftalık 10 ders saatine 3. sınıflarda 3 ders saati azaltılarak 8 saate indirilmesi, 4. sınıflarda ise 6 saatten 8 saate çıkarılmasıdır.

8 Dikkat çeken diğer bir değişiklik ise Matematik dersinin haftalık ders saati sayısının tüm sınıflarda 1 saat arttırılarak haftalık 5 saate çıkarılmasıdır.

9 Bir başka dikkat çeken konu Haftada 2 saat olan Beden Eğitimi derslerinin kaldırılarak yerine :
1,2 ve 3. sınıflarda haftalık 5 ders saati, 4. sınıfta ise 2 ders saati olan Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinin getirilmiş olmasıdır.

10 Müzik ile Görsel Sanatlar derslerinin haftalık ders saati sayısı, 2 saatten 1 saate indirilmiştir.

11 Önemli bir değişiklik de Yabancı dil derslerinin 2
Önemli bir değişiklik de Yabancı dil derslerinin 2.sınıftan itibaren başlaması. Derslere ise okulun imkanları doğrultusunda öncelikle branş öğretmeni girecek eğer yoksa sınıf öğretmeni girecek.

12 Diğer bir değişiklik 3. Sınıflara getirilen Fen Bilimleri dersidir
Diğer bir değişiklik 3. Sınıflara getirilen Fen Bilimleri dersidir. Hayat Bilgisi dersinin yanı sıra 4. Sınıf Fen ve Teknoloji Dersini destekleyici nitelikte olacaktır.

13 4.sınıf programına haftada 2 ders saati olarak konulan “İnsan Hakları, Yurttaşlık ve Demokrasi” dersinin amacı; Öğrencilerin daha erken yaşta insan haklarına saygılı, vatanına bağlı demokrasi bilincine sahip kişiler olmalarını sağlamaktır.

14 1. Sınıfta 4, 2. ve 3. sınıflarda haftalık 2 ders saati olan Serbest etkinlikler saatinde, okul ve çevrenin şartları ile öğrencilerin bireysel özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak; Sosyal, kültürel ve eğitici faaliyet olarak; folklor, müsamere, konser, müzik, monolog,diyalog, grup tartışmaları, güzel konuşma-yazma, kitap okuma, dinleme, sergi düzenleme, gezi-gözlem, inceleme, bilmece, bulmaca, atışma, sayışma, şarkı ve türkü söyleme, soru sorma, cevap verme, duygu ve düşüncelerini ifade etme, oyun, film izleme, bahçe etkinlikleri, bitki ve hayvan yetiştirme vb. etkinlikler uygulanır.

15 Ayrıca: 4. Sınıflarda Türkçe dersinin 1saati. 1. 2. ve 3. sınıflarda

16 Dinlediğiniz için teşekkürler.


"4+4+4 Kesintili Eğitim Yasasının yürürlüğe girmesiyle birlikte , Eğitim ve Öğretim yılından itibaren, ilköğretim kurumlarında okutulacak haftalık." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları