Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Merhaba ben Abdullah Alp ASLAN Globax Firması Yöneticisiyim

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Merhaba ben Abdullah Alp ASLAN Globax Firması Yöneticisiyim"— Sunum transkripti:

1 Merhaba ben Abdullah Alp ASLAN Globax Firması Yöneticisiyim. Globax Advancity firmasının çözüm ortağıdır.

2 perculus Sanal Sınıf Sistemi 2012
perculus Sanal Sınıf Sistemi 2012

3 Perculus Hakkında www.globaxsoft.com
Perculus farklı yerlerdeki insanların ses, görüntü ve sunum olanaklarını kullanarak bilgi alışverişi yapmalarını sağlar. Aynı zamanda farklı mekanlardaki insanların internetin olanaklarını kullanarak aynı ortamdaymış gibi iletişim kurmalarını sağlar.

4 Perculus Oturum Ekranı

5 Perculus Oturum Arayüzü
Modül yerleşimleri Eğitim,Toplantı,Webinar vb...şeklinde şablonlar kullanılabilir. Modülleri taşıma ve boyutlandırma özelliği Esnek yetkilendirme sistemi Tam ekran izleyebilme imkanı Her oturum için logo ve arka plan rengi seçebilme Eğitmene yönelik esnek katılımcı yönetim menüsü Çok dilli (İngilizce vb) arayüz imkanı

6 Perculus Yönetim Arayüzü
Perculus Yönetim Arayüzü Excel’deki mevcut kullanıcı listelerinizin sisteme aktarılabilmesi Kullanıcıya özel ajanda oluşturulması Yapılan oturumların detaylı katılım raporlarının alınabilmesi Şirkete özel ortak dosya kütüphanesi oluşturabilmesi Anlık lisans bilgilerine ulaşabilmesi

7 Perculus Neler Sunar? www.globaxsoft.com
Beyaz Tahta ve Döküman Paylaşımı Ekran Paylaşma Ses ve Video Aktarımları Anket Mesajlaşma Tekrar İzleme Güvenlik Yardım

8 Beyaz Tahta ve Döküman Paylaşımı
Powerpoint, resim, flash animasyon,video dosyalarını kullanarak sunum yapma ve bu dosyaları hiçbir ek kurulum yapmadan paylaşabilme WebCam ile büyük görüntü yakalayabilme ve beyaz tahtada döküman olarak paylaşabilme Anlatılan kısmı lazer ile gösterme Çizgi, yazı, kare, ok araçlarını kullanarak anlatım yapma Sunum sırasında katılımcıların da beyaz tahtayı kullanmasına izin verme Dijital kalem kullanarak kalemle yazı yazabilme (Grafik tablet ile uyum) Akıllı tahtalar ile entegrasyon

9 Ekran Paylaşma www.globaxsoft.com
Sunum yapan kişi, dilerse ekran görüntüsünü katılımcılar ile paylaşabilir. Ekran görüntüsü paylaşımı için java applet (>200KB) yüklenmesi gerekmektedir. Bu yazılım sayesinde ekran görüntüsü,video olarak beyaz tahta alanında gösterilir.

10 Ses ve Video Olanakları
Hiç bir ek uygulama kurulumu gerekmeksizin ses ve video paylaşımı Standart donanımlar ile ses ve görüntü gönderme imkanı Eğitmenin seçtiği veya otomatik ayarlanan bant genişliği kullanımı Çeşitli boyutlarda kamera görüntüsü paylaşabilme Otomatik yankı engelleme özelliği (Auto Echo Cancellation)

11 Anket www.globaxsoft.com Ders sırasında anketler düzenlenebilir.
Anketlere verilen cevaplar anında yayınlanabilir. Anket sonuçları grafiksel olarak görüntülenebilir.

12 Mesajlaşma Oturuma katılanlar; www.globaxsoft.com
kendi aralarında özel mesajlaşma sadece yetkili veya eğitmen ile mesajlaşma ya da herkes ile mesajlaşma olanağına sahiptirler İstenir ise özel mesajlaşma veya mesajlaşma özelliği tamamen kısıtlanabilir. Yazışma sırasında, metin rengi seçme ve yazışma tarih saatini gösterme özellikleri kullanılabilir. Mesaj yazmakta olan katılımcı isimleri eğitmen sohbet modülünde yazmakta. .

13 Tekrar İzleme Perculus üzerinde yapılan dersler daha sonra tekrar izlenebilir. Tekrar izleme sırasında hızlıca ileri, geri alma veya belirli bir dakikaya gitme işlemleri yapılabilir. Tekrar izleme raporları excel veya csv formatında alınabilmektedir.

14 Güvenlik www.globaxsoft.com
Perculus üzerinde tüm ses, video ve sunum bilgileri güvenli olarak aktarılır. Perculus’a sadece izin verilen kişiler girebilir. Perculus’a bağlantının kopması durumunda tekrar girilebilir.

15 Yardım Perculus’ta toplantı başlamadan ses, görüntü testleri yapılabilir ve sorunsuz olarak derse girilmesi sağlanır. Öğretmenler ve öğrenciler için ve kullanıcılar için detaylı yardım dokümanları sağlanır. Ders sırasında dilenirse telefon ve eposta ile ders veren kişilere teknik destek verileblir.

16 Teknik Gereksinimler İnternet bağlantısı Bilgisayar
İnternet bağlantısı Bilgisayar Ses gönderilecekse mikrofon Görüntü gönderilecekse web kamerası Kulaklık veya hoparlör Perculus, Flash Player 10.3 ve üstü kurulu tüm makinelerde hiçbir bilgisayar veya firewall ayarı gerektirmeden sorunsuz olarak çalışır

17 Yüksek Öğrenim Kurum Referansları
Alfabetik

18 Teşekkürler Abdullah Alp ASLAN 0534 766 6241 aalpaslan@globaxsoft.com
Teşekkürler Abdullah Alp ASLAN


"Merhaba ben Abdullah Alp ASLAN Globax Firması Yöneticisiyim" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları