Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SOSYAL HİZMET ETKİLEŞİM TOPLULUĞU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SOSYAL HİZMET ETKİLEŞİM TOPLULUĞU"— Sunum transkripti:

1 SOSYAL HİZMET ETKİLEŞİM TOPLULUĞU
Kasım Nisan 2013

2 Misyonumuz Sosyal hizmet bölümünün biline bilirliğini, saygınlık ve toplum için gerekliliğinin kavranmasını, buna yönelik her türlü çalışmaların yürütülmesini ve bunların bir görev sorumluluğu dâhilinde benimsenmesidir.

3 Vizyonumuz Bölümümüzde öğrenim gören arkadaşlarımız ile mezunlarımızı bir çatı altında buluşturmayı ve kaynaştırmayı hedefleyen bir topluluk olarak: Sosyal, kültürel, sportif, mesleki ve entelektüel alanlarda bölümümüz öğrencileri ve mezunlarını geliştirici etkinliklere imza atmak ve bu etkinlikleri mikro ölçüde üniversitemizde yaymak, makro ölçüde ise bölümümüzün var olduğu diğer üniversitelerle iletişim içerisinde olarak birlikte gerçekleştirmek. Hacettepe Üniversitesi Sosyal hizmet bölümü ülkemizde kurulan ilk bölüm olması itibari ile sürdürülebilir iletişim ağı oluşturarak kaynaşma ve birliktelik sağlanmasına öncülük etmektir.

4 Topluluk Yönetim Kurulumuz ve Akademik Danışmanımız
Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN (İ.İ.B.F. Dekan Yardımcısı, Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı, Topluluk Akademik Danışmanı) İhsan ESEN (Topluluk Başkanı) Ulviye TARHAN (Topluluk Başkan Yardımcısı) Nihat HARMANDALOĞLU (Sayman) Ali Osman ÖZPOLAT (İletişim ve Sponsor Sorumlusu) Eda Cennet HARMAN (İletişim ve Sponsor Sorumlusu) Edip AYGÜLER (Basın, Reklam ve Tanıtım Birimi Sorumlusu) Mustafa Çağrı AYALP (Basın, Reklam ve Tanıtım Birimi Sorumlusu) Aslıhan ÖZTÜRK (Etkinlik Birimi Sorumlusu) Hakan SAKARYA (Etkinlik Birimi Sorumlusu) Kadir KURUOĞLU (Sosyal Sorumluluk Birimi Sorumlusu) Bahadır ASLAN (Sosyal Sorumluluk Birimi Sorumlusu)

5 Gurbette Sosyal Çalışma
Etkinliklerimiz-1 Gurbette Sosyal Çalışma 22 Kasım 2012 Tarihinde Avusturya Belediyesi Uyum ve Çeşitlilik Dairesi İletişim ve Projeler bölümü sorumlusu Sosyal Çalışmacı «Ramis DOĞAN» ile Gurbette Sosyal Çalışma etkinliği düzenlenmiştir. Viyana'dan gelen konuğumuz Avusturya’daki Sosyal çalışma deneyimlerini 200’den fazla öğrencinin katıldığı konferansımızda paylaşmıştır.

6 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

7 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

8 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

9 Etkinliklerimiz-2 İnsan Ticareti ile Mücadale ve Mağdur Destek Konferansı Konuklarımız; Güngör ÇABUK (Aile Danışmanları Derneği Başkanı) Turgay ÇAVUŞOĞLU (Aile Danışmanları Derneği İzmir Temsilcisi) Yusuf DEMİR (Aile Danışmanı) Katılımın oldukça fazla olduğu bu etkinliğimizde katılımcılara sertifika verilmiştir.

10 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

11 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

12 Etkinliklerimiz-3 Kimse Üşümesin !
Ankara’da bir okulumuzdaki minik öğrenci arkadaşlarımıza verilmek üzere temiz ve kullanılmamış kıyafetleri topladık ve onlara ulaştırdık…

13 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

14 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

15 Etkinliklerimiz-4 Ç’engel Kafe projesi kapsamında engelli arkadaşlarımızın sahnelediği «Fark edilmeyen kayıplar» oyununu 26 Aralık 2012 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Öğrencileri ile buluşturduk.

16 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

17 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

18 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

19 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

20 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

21 Etkinliklerimiz-5 Sosyal Hizmet Bölümünün çalışma alanlarına ilişkin atama puanları ve mesleki kariyer planlaması hakkında, öğrenci arkadaşlarımızı bilgilendirmek adına 03 Nisan 2013 tarihinde «Sosyal Hizmette KPSS» adlı seminer düzenlenmiştir.

22 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

23 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

24 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

25 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

26 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

27 Etkinliklerimiz-6 Sosyal Hizmet mesleğinin çalışma alanlarından biri olan 75. Yıl Huzurevi yaşlı bakım ve Rehabilitasyon merkezine 12 Nisan 2013 tarihinde kurum ziyareti gerçekleştirdik. Yaşlılarımızla bir araya gelerek onların yalnız olmadıklarını hissettirdik. Ayrıca Sosyal hizmet mesleğinin görevleri hakkında bilgi edindik.

28 Etkinliğimizden Fotoğraflar…

29 PLANLANMAKTA OLAN ETKİNLİKLERİMİZ

30 PLANLANMAKTA OLAN ETKİNLİKLERİMİZ-1
1.ULUSAL SOSYAL HİZMET ÖĞRENCİ KURULTAYI Sosyal Hizmet Etkileşim Topluluğu, Sosyal Hizmet Bölüm Başkanlığı, Hacettepe Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın katkılarıyla 2-3 Mayıs 2013 tarihlerinde Ankara Rixos Grand Hotel’de gerçekleştirilecektir. 1. Ulusal Sosyal Hizmet Öğrenci Kurultayı’nın amacı Türkiye’deki tüm Sosyal Hizmet Bölümü öğrencilerini Hacettepe Üniversitesinin öncülüğünde bir araya getirmektir. Hacettepe Üniversitesinin öncülüğündeki bu büyük öğrenci organizasyonuyla, 52 Yıllık Sosyal Hizmet bölümü tarihinde bir ilki gerçekleştireceğiz.

31 PLANLANMAKTA OLAN ETKİNLİKLERİMİZ-2
SOSYAL HİZMET KARİYER GÜNLERİ Sosyal Hizmet Mesleği ile ilgili olan, alanında yetkin, iyi kariyer sahibi kişileri Üniversitemize davet ederek, onların birikimlerinden, tecrübelerinden öğrenci arkadaşlarımızın faydalanmasını sağlamayı hedefliyoruz. Etkinliğimizi Mayıs ayı içerisinde 2 (iki) gün yapmayı planlıyoruz

32 PLANLANMAKTA OLAN ETKİNLİKLERİMİZ-3
EDİRNE ‘YE KÜLTÜR VE SANAT GEZİSİ Edirne ilindeki sağlık müzesini ziyaret etmeyi planlıyoruz. Kültür Bakanlığının katkılarıyla oluşturulan Sağlık Müzesi adıyla anılan söz konusu oluşum; Avrupa’da "Yılın Müzesi" ödülünü almıştır. Aynı zamanda Edirne ilimizin tarihi güzelliklerini de ziyaret etmeyi planlıyoruz. .

33 PLANLANMAKTA OLAN ETKİNLİKLERİMİZ
DARÜLACEZE MÜESSESİNE ZİYARET 118 Yıllık Daimi Hayır Müessesesi olan, kurulduğu günden beri birçok kişiyi barındıran İstanbul’daki hayır kurumuna Sosyal Hizmet bölümü öğrencileri olarak ziyaret gerçekleştirmek istiyoruz.

34 Sosyal Hizmet Etkileşim Topluluğu olarak teşekkür ederiz.
Yapmış olduğumuz etkinliklerimizde bize destek olan başta sayın rektörümüz Prof. Dr. Murat Tuncer’e ve üniversitemizin tüm çalışanlarına özellikle SKS Başkanına, Sosyal Hizmet Etkileşim Topluluğu olarak teşekkür ederiz.


"SOSYAL HİZMET ETKİLEŞİM TOPLULUĞU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları