Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

3. ULUSLARARASI ANTRENÖR GELİŞTİRME SEMİNERİ 22-24 HAZİRAN 2007 HAKEM-ANTRENÖR/OYUNCU İLİŞKİLERİ A.KADİR ÖZÇELİK-RECEP ANKARALI.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "3. ULUSLARARASI ANTRENÖR GELİŞTİRME SEMİNERİ 22-24 HAZİRAN 2007 HAKEM-ANTRENÖR/OYUNCU İLİŞKİLERİ A.KADİR ÖZÇELİK-RECEP ANKARALI."— Sunum transkripti:

1 3. ULUSLARARASI ANTRENÖR GELİŞTİRME SEMİNERİ 22-24 HAZİRAN 2007 HAKEM-ANTRENÖR/OYUNCU İLİŞKİLERİ A.KADİR ÖZÇELİK-RECEP ANKARALI

2 HAKEM NEDİR?  HAKEM MÜSABAKAYI DÜRÜST VE İYİ YÖNETMESİ İSTENİLEN KİŞİDİR.  HAKEM SAHADA OTORİTE, YANİ BİR NEVİ HAKİMDİR.  BUNLARIN HEPSİ RESMİ ORTAMDA HERKESİN SÖYLEDİĞİ ŞEYLERDİR.

3 TAKIMLAR VE SEYİRCİLER HAKEMİ NASIL GÖRÜR ?

4 TÜRK FİLMLERİNİN KÖTÜ ADAMI

5 YA DA DİĞER BİR KÖTÜ ADAM

6 BÜTÜN ANTRENÖRLER HAKEMLERDEN BİR TEK ŞEY İSTER MAÇIN YÜZDE ELLİ YÜZDE ELLİ YANİ EŞİT ŞANSLARDA YÖNETİLMESİNİ İSTER.

7 PEKİ BU YÜZDE ELLİ NEDİR ?  YÜZDE ELLİ BİZİM TAKIM LEHİNE  YÜZDE ELLİ RAKİP TAKIM ALEYHİNE !!!!

8 HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ  BİZLER YANİ ANTRENÖRLER, OYUNCULAR VE HAKEMLER AYNI ŞEYLE YAŞIYORUZ  BASKETBOL

9 NELERİ YANLIŞ BİLİYORUZ ?  HAKEMLERİNDE İŞLERİNİ İYİ YAPMAK İSTEDİKLERİNİ,  HAKEMLERİNDE EN AZ SİZLER KADAR MAÇA HAZIRLANDIĞINI,  HAKEMLERİNDE İNSAN OLDUĞUNU,  HAKEMLERİN TARAF OLMADIĞINI,  HATA YAPTIKLARINDA EN ÇOK HAKEMLERİN ÜZÜLDÜĞÜNÜ.

10 HAKEMLERE GÖRE ÜÇ ÇEŞİT ANTRENÖR VARDIR  HİÇ İTİRAZ ETMEYEN VEYA GEREKTİĞİNDE İTİRAZ EDENLER,  TÜM MAÇ BOYUNCA AGRESİF OLUP DEVAMLI İTİRAZ EDENLER,  DIŞARIYA KARŞI İTİRAZ ETMİYOR GÖRÜNÜP, HAKEM YANINDAN GEÇERKEN İĞNELEYİCİ SÖZLERLE YARALAYANLAR.

11 PEKİ HAKEMLERİN BU ÜÇ TİP ANTRENÖRE DAVRANIŞLARI NE OLUR ?  BİRİNCİ GRUP İTİRAZ ETTİĞİNDE ACABA MI DERLER,  İKİNCİ GRUP İTİRAZ ETTİĞİNDE CİDDİYE ALMAZLAR,  ÜÇÜNCÜ GRUP İTİRAZ ETTİĞİNDE ÇOK ÜZÜLÜRLER.

12 BİZİM İÇİN EN ZOR OLAN BOŞ SALON NEDEN ?  TEKNİK VEYA KURALLAR AÇISINDAN HİÇ BİR ŞEY FARK ETMEZ,  AMA İTİRAZLAR KONUSUNDA ZORLAR,  DOLU SALONDA TOLERE EDİLEN ŞEYLER BOŞ SALONDA HERKES FARK ETTİĞİ İÇİN TOLERE EDİLEMEZLER.

13 KÜFÜR  TOPLU HALDE OLAN DAHA AZ ZORLAR,  BOŞ SALONDA BİR KİŞİNİN KÜFÜRÜ VEYA BAĞIRMASI KONSANTRASYONU BİTİRİR.

14 OYUNCULAR  HAKEMLER GENELLİKLE OYUNCULARDAN SIKINTI ÇEKMEZLER,  ÇÜNKÜ OYUNCULAR SAHADA MÜCADELE ETTİĞİ İÇİN KENARDA Kİ SİZLER KADAR BİZİ ZORLAMAZLAR. SİZLER KADAR BİZİ ZORLAMAZLAR.

15 HANGİ OYUNCULAR HAKEMİ RAHATSIZ EDER ?  HAKEMİ KANDIRMAYA ÇALIŞANLAR,  SEYİRCİYLE OYNAYANLAR,  ÇENESİNE VURANLAR.

16 KANDIRMAYA ÇALIŞANLAR  KENDİNİ TEMAS OLMADAN YERE ATANLAR,  RAKİBİNE KOLUNU TAKIP KENDİSİNE FAUL YAPILMIŞ GİBİ GÖSTERENLER,  HER YÖN TOPUNDA TOP KENDİNDEYMİŞ GİBİ GÖSTERENLER.

17 SEYİRCİYLE OYNAYANLAR  KENDİNİ YERLERE ATIP HAKEMİ ANTRENÖR VE SEYİRCİYE ŞİKAYET EDENLER,  EN UFAK POZİSYONDA RAKİP OYUNCUYLA DİDİŞENLER,  SEYİRCİYİ COŞTURUYOR GÖRÜNÜP KIŞKIRTANLAR.

18 BİZİ NELER ETKİLER ?  HER ZAMAN OYUNDA OYUNU DÜŞÜNEN OYUNCU VE ANTRENÖRLER NADİREN İTİRAZ ETTİKLERİNDE ETKİLENİRİZ ACABA NE YAPTIK DİYE,  BİR HATALI DÜDÜK SONRASI, BİR İKİ KELİMEYLE BUNLARIN OYUNUN PARÇASI OLDUĞUNU KABUL ETTİKLERİNİ BİZE HİSSETİREN ANTRENÖR VE OYUNCULAR,  HOCAM BEN HATA YAPTIM, ÇALDIĞINIZ DOĞRUYDU DİYENLER.


"3. ULUSLARARASI ANTRENÖR GELİŞTİRME SEMİNERİ 22-24 HAZİRAN 2007 HAKEM-ANTRENÖR/OYUNCU İLİŞKİLERİ A.KADİR ÖZÇELİK-RECEP ANKARALI." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları