Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Etüt Destek Programının ana giriş sayfasıdır.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Etüt Destek Programının ana giriş sayfasıdır."— Sunum transkripti:

1 Etüt Destek Programının ana giriş sayfasıdır.
ETÜT ID KONU ID ÖĞRENCİNİN ADI SAYADI Etüt Destek Programının ana giriş sayfasıdır. Öğrenci No ile arama yapılabilir. Bu istek öğrencinin ana sayfasına yönelimi sağlar. Etüt ID ile ilgili etüde gidilebilir. Konu ID ile ilgili konudan düzenlenen etüde gidilebilir. Öğrencinin adı soyadı bilgisinden öğrencinin ana sayfasına gidilebilir.

2 Dönem tanımlaması yaparak o dönem bilgilerinizi güncellenmiş bir şekilde sisteme dahil edebilirsiniz. Daha önceki döneme ait bilgilerde bir önceki tanım bilgisi içinde arşivlenmiş olur.

3 Dersin tanım bilgisini her eğitim kurumu kendi programına göre güncelleyebilir. YGS-LYS-SBS-KPSS-DGS vs. nin bütün dersleri sisteme dahil edilebilir. Yeni butonuna basıp daha sonra istenilen ders bilgisi sisteme girilir ve kaydet butonu ile işlem tamamlanmış olur.

4 Ders tanımları bilgisinden sonra istenilen konular ilgili yere yazılarak kaydedilir.

5 Ders saati ve günü tanımlaması haftanın hangi gün ve saatinde etüt planlamak istediğinizi sisteme girmeniz gerekliliğinden dolayıdır. Buradaki zamanlar ve günler dinamik bir yapı içindedir istendik taktirde değişebilir. O Gün İçindeki Etüt Zamanları Tek Tek Girilmelidir.

6 Dersin seçimi sonrasında öğretmen adı ve soyadının yazılması ( sene başında bir defaya özel) o öğretmenin sistemde yerinin almasını sağlar.

7 Öğretmenin uygun zamanlarının seçimine dair olan bu sayfadaki kutucukların işaretlenip kaydet butonu ile sisteme dahil edilmesi , öğretmenin değişiklik yapılamadığı taktirde sene sonuna kadar o saatlerde etüde katılabileceği zamanları gösterir.Sistemin doğru çalışabilmesi için öğretmenin uygun olduğu zamanların mutlaka girilmesi gerekir.

8 Öğretmenin Haftalık Toplam Etüt Zamanında o tarihe kadar kaç etüt verdiğini ve kaç öğrenciye hitap ettiğini gösterir bir tablodur.

9 Öğrenci kayıt bilgilerinin girildiği sayfadır
Öğrenci kayıt bilgilerinin girildiği sayfadır. Mevcut kullanılan programdaki ( AKBİM-EBOS gibi) bilgilerde direkt olarak programa dahil edilebilir.

10 Öğrencilerin genel etüt bilgisini içeren bir sayfadır.
Öğrencinin Toplam Haftalık Etüt zamanı Öğrencinin karşılanmamış etütlerinin sayısı Öğrencinin karşılanmış etütlerinin sayısı Toplam Etütleri Devamsızlık Yaptığı Etütleri Öğrenci Ana sayfasında da ek olarak yazılmış bilgilerin tamamına ulaşılabilir. Bu sayfadan öğrenci üzerine çift tıklanmak sureti ile. Öğrencilerin genel etüt bilgisini içeren bir sayfadır.

11 Belirtilecek olan tarih aralığında etüt devamsızlıkları listelenir ve buna bağlı olarak istendik taktirde SMS ile devamsızlık bilgisi veli ile paylaşılır.

12 Gruplar bazında öğrencilerin etütlerden faydalanma oranının gösterildiği sayfadır. O grup ve öğrencileri hakkında kanaat ve rehberlik çalışması için etkili bir sayfadır. Yine çift tıklandığında o grup öğrencilerinin bilgileri de döküm olarak ekrana yansır.

13 Grup adına etüt düzenlenmek istendiğinde (Zorunlu etüt ya da etüt zamanı konusunda öğrenci ve öğretmenin anlaşma sağladığı bir zamanda ) öğrencilerin uygun oldukları zamanlara bakılmaksızın tüm öğrenciler için etüt isteği ve planlaması bu sayfayla birlikte oluşturulabilir.

14 Etüt istek sayfasını gösteren bir ekrandır
Etüt istek sayfasını gösteren bir ekrandır. Amaç yukarıdaki sütunlarda da görüldüğü üzere o hafta içinde planlaması yapılmayan derslerden olan istek bilgilerinin görüntülendiği bir ekrandır. Çift tıklanmak suretiyle o konuyu isteyen öğrenciler görüntülenebilir.

15 İstendik taktirde ders- konu- grup- farklı kriterlerde ilgili etüt bulunabilir. İptal edilmek istenen etütler yine bu sayfadan silinebilir.

16 Etüt havuzunda bir hafta boyunca birikmiş olan etütlerin planlamasının yapıldığı sayfadır.
Dersin ve konunun seçilmesi o konudan etüt isteyen öğrencileri gösterir. Daha sonra denenecek öğrencilerin aktarımına dayalı olarak ihtimal dahilindeki zamanı uygun olan öğretmenlerin zamanları görüntülenir. Buradan da kullanıcı durumundaki kişi ilgili ihtimalin üzerine çift tıklayarak o öğrenciler için uygun olan zamanı- öğretmeni belirlemiş olur. Bu aşamanın ardından hem öğretmenin hem de öğrencinin uygun olduğu zaman sistem tarafından kapatılır ki çakışma olasılığı “0” olsun.

17 Bir önceki sayfada planlanan etüdün onaylanmasını sağlayan ekrandır
Bir önceki sayfada planlanan etüdün onaylanmasını sağlayan ekrandır. Kullanıcının yapması gereken o öğretmen için önceden belirlenen derslik adını yazıp kaydet butonuna basmaktır.

18 Programın sağladığı en büyük avantajlardan birisi de planlanmış olan etütlerin bilgisinin hem öğretmen hem de öğrenciye SMS İLE KOLAY BİR ŞEKİLDE ULAŞIMINI sağlamaktır.

19 REHBERLİK BİRİMİ VE KURUM ADINA DEĞERLENDİRMEYE YARDIMCI OLACAK RAPORLAMA EKRANLARI

20

21

22


"Etüt Destek Programının ana giriş sayfasıdır." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları