Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı"— Sunum transkripti:

1 SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Ekleme-Bırakma Kılavuzu ISPARTA 2014

2 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Ekleme-Bırakma Kayıt Yenileme ve İnternet Üzerinden Ders Seçim işlemleri; 22 Eylül 2014 Pazartesi Saat: 10:00’da başlayıp, 26 Eylül 2014 Cuma Saat: 23:59’da sona erecektir.

3 • Kayıt Yenileme ve Ders Seçim İşlemleri 22– 26 Eylül 2014 Tarihleri Arasında Yapılacak Olup •Genel Not Ortalaması 1.80 den Düşük Olan Öğrencilerimiz 30 Kredi (Akts) • Genel Not Ortalaması 1.80 den Yüksek Olan Öğrencilerimiz 50 Kredi (Akts) •Çift Anadal ve Yandal Öğrencilerimiz 60 Kredi (Akts) Ders Seçebilirler.

4 Öğrenci Numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yapınız.
adresinden Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi giriş sayfasına giriniz. Öğrenci Numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yapınız.

5 Kayıt Yenileme-Ders Ekleme-Bırakma menüsüne giriniz.
Açılan sayfada Kayıt Yenileme-Ders Ekleme-Bırakma menüsüne giriniz.

6 Alt Yarıyıllardan Almanız Gereken Dersleri İşaretleyiniz.
Açılan sayfada Alt Yarıyıllardan Almanız Gereken Dersleri İşaretleyiniz. Alt Yarıyıllardan Kaldığınız Dersleri İşaretleyiniz.

7 Ders Bırakma Not: Alt yarıyıllardan kaldığınız dersleri ve alt yarıyıllardan almadığınız dersleri seçmiş iseniz ders bırakılamayacaktır. Öğrenci isterse dönemdeki zorunlu dersi bırakıp seçmeli dersi alabilecektir. Bölüm seçmeli derslerinde 15 kontenjan dolmuş ise 15 öğrenci kalana kadar ders bırakılabilecektir. Üniversite Ortak derslerinde 25 öğrenci kalana kadar ders bırakılabilecektir.

8 Bu yarıyıla ait Zorunlu Derslerinizi İşaretleyiniz.

9 Alt Yarıyıllardan Almadığınız Seçmeli Dersleri İşaretleyiniz
Bu dönem almanız gereken Seçmeli Dersleri İşaretleyiniz

10 Almanız Gereken Üniversite Ortak Seçmeli Dersi İşaretleyiniz.
Derslerinizin çakışma durumunu çakışan dersler bölümünde görebilirsiniz.

11 Almanız gerekirken listelerde görünmeyen alt yarıyıldan ya da bu dönemden almanız gereken herhangi bir dersiniz varsa Bölümünüze ait dersleri sınıf ve ders türü seçmek suretiyle listeleyip ekleyebilirsiniz.

12 Ders Seçimi İşlemlerini Bitirdikten Sonra
Seçili Dersleri Ekle Butonunu Tıklayıp Derslerinizi Ekleyiniz. Daha Sonra Ders Kaydını Tamamla Butonunu Tıklayarak Ders Kaydını Tamamlayınız. 26 Eylül 2014 tarihine kadar ders kaydınızda bir hata olduğunu farketmeniz halinde Ders Kaydını Geri Al butonunu kullanarak ders kaydınızı güncelleyebilir ve yeniden kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

13 Mail Hesabı Ders Kaydını Tamamla Butonunu Tıkladıktan sonra sistem tafarından Süleyman Demirel Üniversitesi öğrenci mail hesabına Ders Kayıt Formu otomatik olarak aktarılacaktır. Ders kaydı raporu öğrenci tarafından istenildiği zaman adresinden pdf olarak alınabilecektir.

14 Ders Kaydınızı tamamladıktan sonra Rapor Al butonunu kullanarak iki nüsha Ders Kayıt Raporu çıktısı almanız, bir nüshasını birim öğrenci işlerine teslim etmeniz, bir nüshasını da saklamanız gerekmektedir. Ders kayıtlarınızla ilgili ileride yaşanabilecek olan herhangi bir olumsuzlukta bu belge delil niteliği taşımaktadır. Haftalık Ders Programınızın çıktısını Ögr. Ders Programı butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

15 Yeni Eğitim-Öğretim Döneminde Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dileriz.
Süleyman Demirel Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı


"SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları