Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İyi Günler. H - h Ğ - ğ V - v F - f J - j her hep hal ham haz hap hak hiç hoş hop hür Hakan dağ yağ bağ.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İyi Günler. H - h Ğ - ğ V - v F - f J - j her hep hal ham haz hap hak hiç hoş hop hür Hakan dağ yağ bağ."— Sunum transkripti:

1 İyi Günler

2 H - h Ğ - ğ V - v F - f J - j

3 her hep hal ham haz hap hak hiç hoş hop hür Hakan dağ yağ bağ

4 çağ çiğ ağla çağ çiğ ağla bağla dağa ağız eğer ağaç Uğur eğer ağaç Uğur ev av öv sev ev av öv sev dev kov hav dev kov hav

5 ver var vaz Van evli veda veli vida Avni Veli Sevda af of uf

6 saf laf raf şef küf tef kof lif fil fiş fer Fırat Filiz Füsun

7 Jale Japon Jale Japon jeton jilet judo jeton jilet judo jöle jüri Ajda jöle jüri Ajda Müjdat Müjdat oje ruj oje ruj

8 Hale terli terli su içmiş. Hasta olmuş. Annesi Hale’yi hastaneye götürmüş. Doktor Hale’yi muayene etmiş. Hemşire hanım Hale’ye ilaç vermiş. Her sabah süt içmesini söylemiş.“Bol bol sebze ve meyve ye.”demiş. Hale doktorun dediklerini yapmış. Kısa zamanda iyi olmuş. Hale terli terli su içmiş. Hasta olmuş. Annesi Hale’yi hastaneye götürmüş. Doktor Hale’yi muayene etmiş. Hemşire hanım Hale’ye ilaç vermiş. Her sabah süt içmesini söylemiş.“Bol bol sebze ve meyve ye.”demiş. Hale doktorun dediklerini yapmış. Kısa zamanda iyi olmuş.

9 Hakan’a halası top almış. Hakan topu almış. Bahçede pat pat, hop hop top oynuyormuş. Hakan’a halası top almış. Hakan topu almış. Bahçede pat pat, hop hop top oynuyormuş. Yanına Hale ile Hasan gelmiş. Hakan onlara topunu göstermiş. “Alın sizde oynayın.”demiş. Birlikte güzel güzel oynamışlar. Hakan’a teşekkür etmişler. Yanına Hale ile Hasan gelmiş. Hakan onlara topunu göstermiş. “Alın sizde oynayın.”demiş. Birlikte güzel güzel oynamışlar. Hakan’a teşekkür etmişler.

10 Yağmur yağar, dağa, bağa. Sular akar sağa, sola. Barajlar olmasa, Sular taşar yola. Yağmur yağsın dağa, bağa. Yağmur yağsın dağa, bağa. Sular dolsun baraja. Sular dolsun baraja. Baraja dolan sular, Baraja dolan sular, Hayat versin toprağa. Hayat versin toprağa.

11 Doğan’ın halası bağ almış. Bağ dağların dibinde, ırmağın kıyısındaymış. Doğan’ın halası bağ almış. Bağ dağların dibinde, ırmağın kıyısındaymış. Doğan ile halası bağa gitmişler. Irmağa, dağlara bakmışlar. Bağda çok güzel üzüm varmış. Birlikte üzüm yıkamışlar. Üzüm yemişler. Doğan ile halası bağa gitmişler. Irmağa, dağlara bakmışlar. Bağda çok güzel üzüm varmış. Birlikte üzüm yıkamışlar. Üzüm yemişler.

12 Veli ile Veda evlerinin önünde oynuyorlarmış. Vız vız diye bir ses duymuşlar. Sesin geldiği yöne gitmişler. Ses, çiçeğe konmuş bir arıdan geliyormuş. Veli arıyı kovmaya kalkmış. Veda uyarmış, “Sakın yapma arı bizi sokar.” demiş. Hemen oradan kaçmışlar.

13 -Veda vaktin var mı? -Var, Veli var. -Kitabın var mı? -Var, Veli var. -Kitabını bana verir misin? - Veririm, Veli veririm. Al sana kitap. -Oku bana geri ver. -Peki, Veda peki. -Veda vaktin var mı? -Var, Veli var. -Kitabın var mı? -Var, Veli var. -Kitabını bana verir misin? - Veririm, Veli veririm. Al sana kitap. -Oku bana geri ver. -Peki, Veda peki.

14 Fatma aldı fındık. Filiz yedi fıstık. Fusun’a kalmadı. Vurdu masaya, tık tık. Filiz ile Fatma. Filiz ile Fatma. Fındık, fıstık ye anam! Fındık, fıstık ye anam! Jale’ye de fındık ver. Jale’ye de fındık ver. Bu Jale çok yaman. Bu Jale çok yaman.

15 Elif ile Ufuk yeşili severdi. Babaları bir fidan Ufuk’a, bir fidan da Elif ’e aldı. Elif ile Ufuk yeşili severdi. Babaları bir fidan Ufuk’a, bir fidan da Elif ’e aldı. Elif ile Ufuk fidanları diktiler. Onları suladılar. Fidanlara baktılar. Fidanlar büyüdü, ağaç oldu. Elif ile Ufuk çok sevindi. Elif ile Ufuk fidanları diktiler. Onları suladılar. Fidanlara baktılar. Fidanlar büyüdü, ağaç oldu. Elif ile Ufuk çok sevindi.

16 Jale’nin Doğum günü vardı. Jale arkadaşlarını davet etti. Jale’nin Doğum günü vardı. Jale arkadaşlarını davet etti. Müjdat, Tijen ve Ajda doğum gününe geldiler.Jale’yi kutladılar. Jale’ye hediyeler verdiler. Jale en çok Müjdat’ın hediyesine sevindi. Çünkü Müjdat Jale’ye kitap hediye etmişti. Müjdat, Tijen ve Ajda doğum gününe geldiler.Jale’yi kutladılar. Jale’ye hediyeler verdiler. Jale en çok Müjdat’ın hediyesine sevindi. Çünkü Müjdat Jale’ye kitap hediye etmişti.

17 Dedesi Jale’yi baraja Dedesi Jale’yi baraja götürmüştü. Jale dedesine barajların faydalarını sordu. Dedesi, “Barajlarda sular Dedesi, “Barajlarda sular toplanır. Toplanan sulardan elektrik üretilir. Tarlalar sulanır. Barajlarda balık bile tutulur.” dedi. Jale verdiği bilgiler için dedesine teşekkür etti.


"İyi Günler. H - h Ğ - ğ V - v F - f J - j her hep hal ham haz hap hak hiç hoş hop hür Hakan dağ yağ bağ." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları