Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PATNOS BELEDİYE BAŞKANLIĞI PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PATNOS BELEDİYE BAŞKANLIĞI PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ"— Sunum transkripti:

1 PATNOS BELEDİYE BAŞKANLIĞI PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
2014 YILI FAALİYETLERİ

2 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
GÖREV VE YETKİ ALANLARI Kartal İlçesi’ne ait, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan kararları doğrultusunda hazırlanan, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları için imar yönünden her türlü harita ve kadastro çalışmalarının yapılması, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları için arazi çalışmaları yapılarak ilgili kurum ve kuruluşların görüşlerinin temin edilmesi, Plan kararlarının oluşturularak Kartal Belediye Meclisi'ne sunulması, İBB' ye iletilerek onama sürecinin tamamlanması, askı süreci içinde itirazların değerlendirilmesi, Kartal E-5 Kuzeyi İmar Planı, Kartal Güneyi İmar Planı, Soğanlık 2 Numaralı Gecekondu Önleme Bölgesi ve Kentsel Yenileme A ve B Bölgesine ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları kapsamında vatandaş taleplerinin değerlendirilmesi; tadilat talepleri doğrultusunda ilgili kurum ve kuruluş görüşlerinin temin edilerek Kartal Meclisi'ne sunulması; uygun bulunan konuların incelenmek üzere İBB' ye iletilmesi ve onanan talep değişikliklerinin 1 ay süre ile askıya alınması ve askı süreci içinde itirazların değerlendirilmesi,

3 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
GÖREV VE YETKİ ALANLARI Kartal İlçesine ait İBB tarafından yapılan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan sürecinin takip edilmesi, Büyükşehir Belediye Başkanlığınca hazırlanan 1/5000 ölçekli Kordonboyu, Dragos, Aydos ve Merkez Nazım İmar Planlarına uygun olarak 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının hazırlanması, İlçe genelinde mahalle, meydan, bulvar, cadde, sokak ve küme evlere isim verilmesi, sorumluluk alanlarındaki adres birleşenlerini adres standardına uygun olarak tanımlayıp değiştirilemeyecek sabit tanıtım numarası vermek suretiyle adres bilgilerinin oluşturulması, adres birleşenlerinde meydana gelen değişikliklerin takip edilmesi, ulusal adres veri tabanına işlenmesi, Sokaklara isim ve binalara numara verilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulunularak, TUİK'e, İlçe Seçim Kurulu ve diğer resmi kurum ve kuruluşlardan gelen bilgi talepleri uygun formatta hazırlanarak gönderilmesi, Belediye Başkanlığı tarafından belirlenen çeşitli hizmet fonksiyonu barındıran yerlerde proje etüdü ve uygulamaya yönelik mimari proje çizimi yapılması(Cami, meydan, kreş vb. uygulama veya tadilat proje çizimleri).

4 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
HARİTA, NUMARATAJ VE SOSYAL KONUT ŞEFLİĞİ 1) Yakacık Yeni Mahalle ve Balcıdere Mevkiinde yaklaşık ,00 m 2'lik alanda sayılı İmar Affı Kanunu'nun 10/a,b,c maddelerine istinaden Islah İmar Planı ve hisseli parselleri müstakile dönüştürme çalışmaları yapıldı. 2) Yakacık Yeni Mahalle’de yaklaşık ,00 m2 ’lik sayılı İmar Affı Kanunu’nun 10/a,b,c maddelerine istinaden Islah İmar Planı ve hisseli parselleri müstakile dönüştürme çalışmaları yapılarak 283 adet şahıs, İBB ve Maliye Hazinesi adına tapu oluşturuldu. Maliye Hazinesi ve İBB tapuları, söz konusu parseller üzerinde ikamet eden vatandaşların işlemlerini yapabilmeleri için Maliye Hazinesi ve İBB’ye gönderildi. Şahıs tapularının işlemleri yürütülmektedir.

5 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
3) TAPU TAHSİSİ  Balcıdere Mevkiinde, 72 adet şahıs ve İBB tapusu düzenlenen tören ile verildi. Yakacık Mahallesi’nde, adet şahıs, İBB, Maliye Hazinesi ve Kartal Belediyesi adına tapular oluşturuldu. Oluşturulan Kartal Belediyesi'ne ait parsellerde af müracaatı ve tapu tahsis belgesi olan 95 kişiye bu parseller tahsisen tescil edildi.

6 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
KENTSEL TASARIM VE PROJELER ŞEFLİĞİ 1) KARTAL DRAGOS ARKEOLOJİK KAZI ÇALIŞMASI  seneleri arasında, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü tarafından yapılan fakat devam etmeyen, Erken Bizans Dönemi yazlık saraya ait olduğu düşünülen Hamam Kalıntıları Arkeolojik Kazı Çalışması, Belediyemizin yoğun girişimleri ile, 2010 yılında, İstanbul Arkeoloji Müzeleri Müdürlüğü denetiminde yeniden başlatıldı.

7 2)HAMAM SOKAK CEPHE REHABİLİTASYON VE DÜZENLEME ÇALIŞMASI
PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ 2)HAMAM SOKAK CEPHE REHABİLİTASYON VE DÜZENLEME ÇALIŞMASI İBB Turizm Ofisi ve içerisinde Kartal Belediyesi’nin de bulunduğu 7 ilçe ile birlikte başlatılan “Rengin Ahengi” İstanbul Projesi kapsamında tüm sokağın bina cephelerindeki görüntü kirliliği oluşturan tabela, klima, çanak anten ve benzeri eklentiler kaldırılıp, bina cephelerinin bozuklukları giderildi ve binalar boyatıldı. Sokağın tümüne estetik kalitesi yüksek aydınlatma elemanları takıldı. Sokak düzenleme çalışmaları, sokak esnafı ve belediye arasındaki işbirliği çerçevesinde devam etmektedir.

8 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
3)KARTAL BÜYÜKADA SOSYAL TESİSLERİ Büyükada Sosyal Tesisleri’nde bulunan mevcut yapıların röleve çalışması yapıldı. Öneri vaziyet planı oluşturulup, plaj kullanımındaki mekânda güneşlenme terası, büfe ve restoran dekorasyon öneri projeleri yapıldı.

9 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
4)BELEDİYE YENİ HİZMET BİNASI PROJESİ Katlı otopark olarak yapılmış olan mevcut bina Belediye Yeni Hizmet Binası olarak yeniden tasarlandı. 5)“UĞURMUMCU KENT MEYDANI” KENTSEL TASARIM PROJESİ Uğur Mumcu Mahallesi’nde pazar yeri ve rekreasyon alanı olarak planlanan, içeriğinde sergileme, dokümantasyon, çok amaçlı salonlar, pazar yeri, belediye hizmet birimleri, açık kullanım alanları, spor aktivite alanları, kültürel ve sosyal aktivitelerin gerçekleştirilebileceği açık, yarı açık ve kapalı mekansal düzenlemeler tasarlandı.

10 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
6)KIBRIS ŞEHİTLER CAMİSİ PROJESİ Mevcut kullanımda olan yapının 2 katı sağlık ocağı, diğer 2 katı ise Kuran kursu olarak planlandı. 7)CEVİZLİ KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ Planlarda park alanı olarak görünen alanda, bölge halkının kullanımına açık kültür merkezi, pazar alanı, çeşitli spor, kültür ve sanat aktivitelerinin düzenlenebileceği projeler tasarlandı.

11 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
8)BEGÜM YAVUZ ÇOCUK GELİŞİM MERKEZİ PROJESİ Mevcutta farklı işlevi olan mekân, kreş olarak tasarlandı. 9)KARTAL STADI KONAKLAMA PROJESİ Kartal Belediye Spor’un kullanımında olacak Konaklama Birimleri, Kartal Stadı Spor Tesisleri içerisinde planlandı.

12 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
10)YUNUS VE YAKACIK SPOR SAHASI PROJESİ Kartal İlçesi genelinde amatör ve profesyonel spor okullarını desteklemek amacıyla altyapı projeleri hazırlandı.

13 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
11)YAKACIK KIZ YURDU PROJESİ Yakacık Mahallesi’nde yaklaşık kişi kapasiteli kız öğrenci misafirhane projesi tasarlandı. Projede semt/bölge ölçeğinde, öğrencilere yönelik barınma ve her katta aktivite mekanları yer almaktadır.

14 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
12)FİZİKSEL ENGELLİLER SOSYAL AKTİVİTE MERKEZİ PROJESİ Engelsiz yaşama hakkı bulunan, engelli vatandaşlarımız için, çok amaçlı Sosyal Aktivite Merkezi tasarlandı. 13)ÇAVUŞOĞLU MİSAFİRHANE PROJESİ Kartal Belediyesi’nin kullanımında bulunan mevcut yapı misafirhaneye dönüştürülerek uygulama projesi yapıldı.

15 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
14) TOPCAMLAR CAMİSİ PROJESİ  Mevcut yapının, şadırvan, bayan ve erkek wc uygulama projeleri çizildi. 15)KARTAL MEYDANI BELEDİYE KAFE PROJESİ Kartal Belediyesi Sahil Hizmet Binası yanına yapımı düşünülen kafeterya proje çalışması bitirilmiş olup, uygulama çalışmaları devam etmektedir.

16 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
PLANLAMA ŞEFLİĞİ 1/1000 ölçekli Kartal-Maltepe Dragos Tepesi ve Yakın Çevresi Koruma Amaçlı Revize Uygulama İmar Planı aleyhine verilen iptal kararları üzerine planın askı süresi içerisinde yapılan itirazlar doğrultusunda revize edilmesine ilişkin çalışmalar yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda onama aşamasında olan Kartal Merkez Nazım İmar Planı’na yapılan itirazların takibi yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda onama aşamasında olan Kordonboyu Nazım İmar Planı’nın takibi yapıldı. 1/1000 ölçekli Yakacık-Aydos Bölgesi Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı görüşlerinin temini yapıldı.

17 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
1/5000 ölçekli Soğanlık Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan takibi yapıldı.  onanlı 1/5000 ölçekli Kartal Güneyi Nazım İmar Planı'na yapılan itirazların takibi ve onayı yapıldı.  Onaylı tadilatların bilgisayar ortamında güncellenmesi yapıldı.  onanlı 1/5000 ölçekli Kartal Merkez Sit Alanı ve Çevresi Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı'na yapılan itirazların takibi yapıldı. Münferit tadilat tekliflerinin değerlendirilmesi (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı 'na iletimi ve onayı sonrası askı işlemleri) yapıldı.  Vatandaş ve kurum talepleri değerlendirildi.  2222 ada, 237 parselin Eğitim Tesisleri Alanı'na alınmasına ilişkin 'da onanlı plana ilişkin yapılan itirazlar takip edildi.

18 PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ
FAALİYETLERİN KARŞILAŞTIRMASI 2009 2010 Kartal Organik Pazar Projesi Kartal Dragos Arkeolojik Kazı Projesi Kartal Kurban Kesim Yeri Projesi Hamam Sokak Cephe Rehabilitasyon Projesi Kartal Meydanı Festival Alanı Projesi Hamam Sokak Çevre Düzenleme Projesi Hasan Ali Yücel Dış Cephe Rehabilitasyon Projesi Kartal Büyük Ada Sosyal Tesisleri Projesi Bilgi İşlem Teknik Servis Plan Projesi Yeni Belediye Hizmet Binası Projesi Balıklıdere Camisi Projesi Uğur Mumcu Kent Meydanı Projesi Madenler Camisi Kuran Kursu İmam Evi Projesi Kıbrıs Şehitler Camisi Projesi Atalar Belediye Hizmet Binası Yemekhane Revize Projesi Cevizli Kültür Merkezi Projesi Kartal İlçesinin Hamam Muhtemel Bizans Sarayı Kalıntılarının Kazı Çalışmaları Projesi Begüm Yavuz Çocuk Gelişim Merkezi Projesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi Projesi Kartal Stadı Konaklama Yeri Projesi Kartal Yakacık Huzur Evi Projesi Yunus ve Yakacık Spor Sahası Projesi Yakacık Kız Yurdu Projesi Fiziksel Engelliler Sosyal Aktiviteler Merkezi Projesi Çavuşoğlu Misafirhane Projesi Topcamlar Camisi Projesi Kartal Meydan Cafe Projesi


"PATNOS BELEDİYE BAŞKANLIĞI PLAN VE PROJE MÜDÜRLÜĞÜ" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları