Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ADEL 1967 yılında kurulan şirket 1969 yılında İstanbul Kartal’daki fabrikasının açılması ile faaliyete geçti.ADEL’e ismini veren Kamil Yazıcı ve ortakları.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ADEL 1967 yılında kurulan şirket 1969 yılında İstanbul Kartal’daki fabrikasının açılması ile faaliyete geçti.ADEL’e ismini veren Kamil Yazıcı ve ortakları."— Sunum transkripti:

1

2 ADEL 1967 yılında kurulan şirket 1969 yılında İstanbul Kartal’daki fabrikasının açılması ile faaliyete geçti.ADEL’e ismini veren Kamil Yazıcı ve ortakları İzzet Özilhan,Adnan Ellialtı idi.Bu ortaklık uzun sürmesede konulan isimden vazgeçilmedi.

3 “Adel” markasının yanısıra Faber-Castell’in lisansı ile “Johann Faber”  markası altında da  milyarlarca kalem üretildi. ADEL için 1995 yılı yeni bir dönüm noktası oldu. Faber-Castell’in şirkete ortak olmasıyla ADEL, hem ürettiği ürünlerde “Faber-Castell” markasını da kullanmaya başladı, hem de Faber-Castell’in Türkiye’deki münhasır distribütörü haline geldi.

4 1996 yılında halka açılan ADEL’in günümüzde %27
1996 yılında halka açılan ADEL’in günümüzde %27.71 hissesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir. ADEL ile Faber-Castell’in %50-%50 ortaklığıyla, Eylül 2011’de Rusya’da “LLC Faber-Castell Anadolu” ünvanlı bir şirket kuruldu.

5 MİSYON VİZYON Değerlerimiz ışığında tüketiciye yüksek kaliteli ve güvenilir ürünleri uygun fiyata sunmak. Türkiye ve diğer ülkelerde büyümek. Uluslararası operasyonları da olan, Türkiye’nin en büyük Kırtasiye Grubu olmak.

6 DEĞERLERİMİZ KALİTE POLİTİKAMIZ
Toplumsal sorumluluk ve çağdaşlık Yetkinlik ve gelenek Kalite ve mükemmeli hedeflemek Yenilikçilik ve yaratıcılık Takım çalışması girişimcilik Müşterileri ve süreçleri için mükemmelliyetçi; topluma, çevreye saygılı ve katkıda bulunan; paydaşlarının çıkarlarını gözeten ve adil; çalışanlarının ve ürünlerinin güvenliği için tavizsiz; geleneği unutmadan, çağdaş ve yenilikçi; eğitime ve geleceğe yatırım yapan bir politikadır.

7 ADEL’in fabrikasında yılda 195 milyon adet ağaç cidarlı kalem, 21 milyon adet keçeli kalem, 15 milyon adedin üzerinde tükenmez, roller ve mekanik kurşun kalemin yanısıra 3.5 milyon kutu pastel boya, 3.5 milyon kutu suluboya üretilmektedir.

8 GENEL MÜDÜR

9 İZZET ÖZİLHAN KONT FABER-CASTELL VE TANER DURSUN


"ADEL 1967 yılında kurulan şirket 1969 yılında İstanbul Kartal’daki fabrikasının açılması ile faaliyete geçti.ADEL’e ismini veren Kamil Yazıcı ve ortakları." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları