Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BT SINIFLARINDA DYNED KURULUMU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BT SINIFLARINDA DYNED KURULUMU"— Sunum transkripti:

1 BT SINIFLARINDA DYNED KURULUMU
BT sınıflarında DynEd kurmanın birkaç yolu bulunmaktadır.

2 CD Kurulumu: Bu kurulum türünde DynEd CD’leri BT sınıfındaki bütün bilgisayarlara teker teker yüklenerek kurulum yapılır. Zaman alan ve CD/DVD Rom gerektiren bir yöntemdir.

3 USB Kullanımı: Ana Bilgisayara DynEd CD’sinin dosyaları kopyalanır ve bu dosyalar bir Flash Diske atılır. Flash disk aracılığıyla DynEd programı tüm bilgisayarlara yüklenir ve kurulumu yapılır.

4 DyNed Ağ Paylaşımı: Sınıf içindeki tüm bilgisayarlar ağa bağlıysa, DynEd ana bilgisayara yüklenirken ağ paylaşımına açılır. Ağdaki tüm bilgisayara Dyned kısayolu atılır ve ana bilgisayar üzerinden giriş yapılabilir. Bir bilgisayardan en fazla 10 bilgisayar DynEd programını çalıştırabiilir.

5 Bu sistem sayesinde DynEd güncellemelerini sadece server bilgisayar üzerinden yaparak diğer bilgisayarlarda güncelleme yapmanıza gerek kalmayacaktır.

6 İlk olarak DynEd programını kuracağımız sürücüde bir DynEd kurulum klasörü oluşturuyor ve ‘Dyne’ ismini veriyoruz.Bu klasörü sağ tıklayarak ‘ özellikler’ diyoruz ve salt okunur, gizli sekmesinde onay varsa kaldırıyoruz.

7 Paylaşım bölümünde bu klasörü ağda paylaşıma aç ve ağ kullanıcıları dosyalarımı değiştirsin işaretliyoruz.

8 DynEd CD’sini bilgisayara takalım ve kurmaya başlayalım
DynEd CD’sini bilgisayara takalım ve kurmaya başlayalım.Bu ekran geldiğinde ‘Göz at ‘ tıklıyoruz.

9 Oluşturmuş olduğumuz klasörü seçiyor ve tamam diyoruz
Oluşturmuş olduğumuz klasörü seçiyor ve tamam diyoruz.Daha sonra kuruluma devam ederek bitiriyoruz.

10 . Ana bilgisayarda kurulum işlemini bitirdik ve DynEd ağ paylaşımına açılmış durumda.Şimdi DynEd klasöründeki shortcuts klasörüne gidiyor ve bu klasörleri diğer bilgisayarların masaüstüne kopyalıyoruz. Sıra geldi DynEd ile ağ üzerinden çalışacak olan öğrenci bilgisayarlarının ayarlarına:

11 Bilgisayarımı açınız ve adres kısmına // (bilgisayar adını) yazınız
Bilgisayarımı açınız ve adres kısmına // (bilgisayar adını) yazınız. Bu sayede server bilgisayarımıza bağlanmış olacağız.

12 Açılan pencerede ‘Dyne’ klasörümüzü paylaşırken kullandığımız adda bir simge olacak, o simgeye çift tıkladığımızda dyne klasörüne ulaşmış olacağız.

13 Burada yine shortcuts klasörünün içindeki kısayolları masaüstüne kopyalıyoruz ve çalışmaya hazırız.


"BT SINIFLARINDA DYNED KURULUMU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları