Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

GYTE BİL MUH BİL 495 ve 496 İLK SUNUM FORMATI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "GYTE BİL MUH BİL 495 ve 496 İLK SUNUM FORMATI"— Sunum transkripti:

1 GYTE BİL MUH BİL 495 ve 496 İLK SUNUM FORMATI
Meltem ÇETİNER Proje Danışmanı: Dr. Alp Arslan BAYRAKÇI Eylül 2013

2 İçerik Projenin Tanımı Projenin Başlatılma Nedenleri ve Amaçları
Proje Gereksinimleri UML Diyagramları Etkinlik , bileşen ,sınıf, sıralı diyagramlar ve kullanım diyagramları İş Planları Başarı Kriterleri ( En az 3 kriter olmalı) Kaynaklar

3 Tanımı Proje nedir? Sade, açık, herkesin anlayacağı halde anlatılmalıdır. Literatür çalışmalarından bir kaç örnek çalışma hızlı bir şekilde bahsedilebilir.

4 Başlatılma Nedenleri ve Amaçları
Neden bu projeyi seçtiniz? Ne gibi katkılarda bulunacağı, ne gibi ilerlemeler kaydetmesini amaçladığınıza dair cevaplar bu bölümde yer almalıdır.

5 Gereksinimleri

6 UML diyagramları Proje henüz başlangıç safhasında olduğundan UML diyagramlarında ayrıntıya girmeniz beklenmemektedir. Ancak tahmin edilen senaryolara, projeye üst seviyeden (büyük resim) bir bakışla yer vermeniz beklenmektedir. UML diyagramları sonraki slaytlarda örneklendirilmiştir.

7 UML diyagramları-1 Etkinlik Diyagramları(Activity Diagrams)
İlk sunumdaki mimari de öncelikli olarak genel yapıyı göstermeniz beklenmektedir. Yüksek düzeyli bir tasarım beklenmemektedir.

8 UML Diyagramları-2 Bileşen Diyagramları(Components Diagrams)

9 UML Diyagramları-3 Sınıf Diyagramları:

10 UML Diyagramları-4 Sıralı Diyagramlar :

11 UML Diyagramları-5 Kullanım Durum Diyagramları: !!!
Bu bölümde genel olarak diyagram örnekleri verilmiştir. Sizlerden kendi sistem tasarımlarınızın genel yapısını Anlatan, uygun şemalar beklenmektedir.

12 İş Planları Örnek iş planıdır, aynısı ya da birebir benzeri beklenmiyor. Bazı paketler aynı anda yapılacaksa üst üste çakışa da bilir. Bunu göstermelik değil ancak size de yol gösterecek şekilde hazırlarsanız size de faydası dokunur.

13 Başarı Kriterleri Başarı Kriteri 1 Başarı Kriteri 2 Başarı Kriteri 3
Başarı kriterleri somut, test edilebilir olmalıdır. Mesela projenin düzgün çalışması başarı kriteri olamaz. !!! Burada önemli bir konu, bildiğiniz gibi bir sonraki adımda; başarı kriterleri formunu doldurmanız gerekmektedir. En az 3 başarı kriteri zorunluluğu bulunmaktadır.

14 Kaynaklar Fujimoto, R. M., “Parallel and Distributed Simulation Systems”, John Wiley & Sons Inc, 2000 Mattern, F., “Efficient Algorithms for Distributed Snapshots and Global Virtual Time Approximation”, Parallel and Distributed Computing, Vol. 18 No. 4, 1993 Bauer, D., Yaun, G., Carothers, C., Yuksel, M., Kalyanaraman, S., “Seven-O'Clock: A New Distributed GVT Algorithm Using Network Atomic Operations”, PADS 2005 MSDN , developer network [online], [Ziyaret Tarihi: 9 Eylül 2013].


"GYTE BİL MUH BİL 495 ve 496 İLK SUNUM FORMATI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları