Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Mahmut Kiper TTGV Başuzman 5 Nisan 2011 CerModern-Ankara.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Mahmut Kiper TTGV Başuzman 5 Nisan 2011 CerModern-Ankara."— Sunum transkripti:

1 Mahmut Kiper TTGV Başuzman 5 Nisan 2011 CerModern-Ankara

2 Gündem 1- Açılış Konuşması-İlk Gün için Genel Değerlendirme 2- Grup Çalışması -I - Değer Zinciri Analizi Grubu - Aktörler Analizi Grubu - İşbirliği Türleri/Mekanizmaları Grubu - Çalışma Grupları Önerileri Grubu 3- Yemek Arası

3 Gündem 4- Grup Çalışması II- İNOVA Yürütme ve Sürdürülebilirlik Mekanizmalarının Oluşturulması KURUCULAR KURULU KURUCU GENEL SEKRETERYA KURUCU GENEL SEKRETERYA DESTEKLEYİCİ KURUM VE KURULUŞLAR DESTEKLEYİCİ KURUM VE KURULUŞLAR

4 Gündem 5- Grup Çalışması III- Çalışma Grupları Teşkili

5 Açılış Konuşması Sn. Gülnaz Karaosmanoğlu OSTİM Vakfı Genel Sekreteri

6 Grup Çalışması -I - Değer Zinciri Analizi Grubu (1) - Aktörler Analizi Grubu (2) - İşbirliği Türleri/Mekanizmaları Grubu (3) - Çalışma Grupları Önerileri Grubu (4)

7 KURUCULAR KURULU Kurucu Çalıştaya aktif katılım gösteren, Sektörle doğrudan ilgili değer zinciri içindeki tüm kurumların temsilcilerinden oluşur. Bir çeşit genel kurul gibi çalışır. Kurucu Genel Sekreterya çalışmalarını Kurucular Kurulu’na sunarak karara çevirir. KURUCULAR KURULU Kurucu Çalıştaya aktif katılım gösteren, Sektörle doğrudan ilgili değer zinciri içindeki tüm kurumların temsilcilerinden oluşur. Bir çeşit genel kurul gibi çalışır. Kurucu Genel Sekreterya çalışmalarını Kurucular Kurulu’na sunarak karara çevirir. 4- Grup Çalışması II- İNOVA Yürütme ve Sürdürülebilirlik Mekanizmalarının Oluşturulması

8

9 4- İNOVA Yürütme ve Sürdürülebilirlik Mekanizmalarının Oluşturulması KURUCU GENEL SEKRETERYA “6 ay içinde ‘İnova Çalıştayı’ gerçekleştirmek Platform için Yönerge, Çalışma Kurulları Esasları vb. kritik taslak dokümanları hazırlayarak, Genel Kurul’a sunmak, Çalışma Gruplarının çalışmaları için gerekli çabaları göstermek, Tanıtım ve diğer faaliyetleri gerçekleştirmek. Çalışmanın ilerleyebilmesi için ilgili fonlar için proje hazırlamak ve başvurmak 1 yıl içinde hazırlıklar tamamlanmış şekilde Genel Kurul’u gerçekleştirmek.” Üzere değer zincirine ait grupların kendi içinden seçeceği temsilcilerden oluşur. KURUCU GENEL SEKRETERYA “6 ay içinde ‘İnova Çalıştayı’ gerçekleştirmek Platform için Yönerge, Çalışma Kurulları Esasları vb. kritik taslak dokümanları hazırlayarak, Genel Kurul’a sunmak, Çalışma Gruplarının çalışmaları için gerekli çabaları göstermek, Tanıtım ve diğer faaliyetleri gerçekleştirmek. Çalışmanın ilerleyebilmesi için ilgili fonlar için proje hazırlamak ve başvurmak 1 yıl içinde hazırlıklar tamamlanmış şekilde Genel Kurul’u gerçekleştirmek.” Üzere değer zincirine ait grupların kendi içinden seçeceği temsilcilerden oluşur.

10 4- İNOVA Yürütme ve Sürdürülebilirlik Mekanizmalarının Oluşturulması KURUCU GENEL SEKRETERLİK İl Sağlık Müdürlüğü,ASO,OSTİM,SEİS,GATA, Ankara Üniversitesi,Hacettepe Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Hacettepe Teknokent, ODTÜ Teknokent, Ankara Üniv. Teknokent, Gazi Üniv. Teknokent,Bilkent Cyberpark, Özel hastaneler Platformu, TTGV Kurucu Genel Sekreterliğin Başkanlığını yapacak olan kurum sekreterlik üyelerince seçilir. KURUCU GENEL SEKRETERLİK İl Sağlık Müdürlüğü,ASO,OSTİM,SEİS,GATA, Ankara Üniversitesi,Hacettepe Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Hacettepe Teknokent, ODTÜ Teknokent, Ankara Üniv. Teknokent, Gazi Üniv. Teknokent,Bilkent Cyberpark, Özel hastaneler Platformu, TTGV Kurucu Genel Sekreterliğin Başkanlığını yapacak olan kurum sekreterlik üyelerince seçilir.

11 Kurucu Genel Sekreterliğin İlk toplantısı OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi Koordinasyonunda yapılacak olup, seçiminin ardından toplantılar Kurucu Genel Sekreterliği yürüten kurum tarafından organize edilecektir.

12 4- İNOVA Yürütme ve Sürdürülebilirlik Mekanizmalarının Oluşturulması DESTEKLEYİCİ KURUM VE KURULUŞLAR Misyonları İtibarıyla tüm sektörlere destek veren İNOVANKARA amaçlarıyla ilgili kamu ve özel kurum ve kuruluşların temsilcileridir. Bir çeşit Danışma Kurulu niteliğinde olup gündeme göre Kurucu Genel Sekreterya çalışmalarına davet edilirler. DPT, KOSGEB,TÜBİTAK,TSE, TÜRKAK,TTGV,TPE,ABGS vb. DESTEKLEYİCİ KURUM VE KURULUŞLAR Misyonları İtibarıyla tüm sektörlere destek veren İNOVANKARA amaçlarıyla ilgili kamu ve özel kurum ve kuruluşların temsilcileridir. Bir çeşit Danışma Kurulu niteliğinde olup gündeme göre Kurucu Genel Sekreterya çalışmalarına davet edilirler. DPT, KOSGEB,TÜBİTAK,TSE, TÜRKAK,TTGV,TPE,ABGS vb.

13 Gündem 5- İlk Aşama Çalışma Gruplarının Teşkili Grup Çalışması-III Katılmak istenilen Grup panosuna isminizi yazın. Pano başında kısa bir toplantıda tanışma ve Pano altına ilk Grup toplantısı yeri ve Grupla ilk aşama iletişim için isim ve iletişim bilgilerini yazın.

14 Gündem 6- Son Bir Katkı Dağıtılan formlardaki sorularla ilgili görüşlerin paylaşılması ve çıkarken ilgililere bırakılması. TEŞEKKÜRLER………


"Mahmut Kiper TTGV Başuzman 5 Nisan 2011 CerModern-Ankara." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları