Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

POLYANNA’ NIN MUTLULUK SIRLARI 

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "POLYANNA’ NIN MUTLULUK SIRLARI "— Sunum transkripti:

1 POLYANNA’ NIN MUTLULUK SIRLARI 
Evimi bir parti sonrası temizlemek için saatlerce uğraşıyorsam, bir çok arkadaşım var demektir. Faturalarımı ödeyebiliyorsam, bir işim var demektir. Pantolonum biraz sıkıyorsa, aç kalmıyorum demektir. Gölgem beni izliyorsa, güneş ışığını görüyorum demektir. Otobüsten indiğim yerden işyerime yolu uzun buluyorsam, yürüyebiliyorum demektir.

2 Hükümet hakkında eleştiri yapabiliyor ve bu eleştirileri
başkalarından da duyuyorsam, konuşma özgürlüğümüz var demektir. Otobüs beklerken yanımdaki adam anahtarları ile oynuyor ve ben bu sesten rahatsız oluyorsam, duyuyorum demektir. Camları silmem , çatıyı onarmam gerekiyorsa bir evim var demektir. Doğal gaz faturam yüklü geliyorsa, ısınıyorum demektir. Yığınla yıkanacak ve ütülenecek çamaşırlarım varsa, yığınla giyeceğim var demektir.

3 Çalar saatim sabahın köründe çalıyorsa yaşıyorum demektir.
Aksamları kendimi yorgun hissediyor ve bacaklarım ağrıyorsa , O gün üretici olmuşum demektir. VE TÜM BUNLARIN FARKINA VARABİLİYORSAM DEMEKTİR. MUTLUYUM Büyük ve yüksek şeyleri görebilmek için, onlara göre bir ruhumuz olması gerekir; yoksa onlarda, kendi çamurumuzu görürüz. Doğru bir kürek suda eğri görünür. Önemli olan, bir şeyin görülmesi değil, nasıl görüldüğünün bilinmesidir.                                                             Montaigne, Denemeler, Kitap 1, Bölüm: 14

4 Mutluluk sorunsuz bir yaşam değil, onlarla başa çıkabilme yeteneği demektir.
Brown


"POLYANNA’ NIN MUTLULUK SIRLARI " indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları