Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ATLETİZM FEDERASYONU MERKEZ HAKEM KURULU FAALİYET SUNUSU 1.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ATLETİZM FEDERASYONU MERKEZ HAKEM KURULU FAALİYET SUNUSU 1."— Sunum transkripti:

1 ATLETİZM FEDERASYONU MERKEZ HAKEM KURULU FAALİYET SUNUSU 1

2 MERKEZ HAKEM KURULU Necati Çeteci Ömer Aras Şükrü Onat Celal Kayaöz
Zeynep Bediz Oyar Fatih Çintimar Başkan Gözde Gencoğlu Necati Çeteci Müslüm Aksakal Ömer Aras Cengiz Keskin Şükrü Onat Celal Kayaöz

3 Müslüm Aksakal (Asbaşkan)
Atletizm Federasyonuna gelen hakemlikle ilgili yazışmaların Federasyon Başkanı adına takibini ve yazışmalarını yapmak, Bu konularda Federasyonu ve MHK. Üyelerini bilgilendirmek, Merkez Hakem Kurulu üyelerinin sorumluluğuna verilen görevlerin takibini yapmak, Federasyon sorumluluğunda yapılacak müsabakaların yerel ve deplasman hakemlerini kurul üyeleri ile birlikte belirlemek ve yazışmalarının yapılmasını sağlamak, İllerin talepleri doğrultusunda hakem kursu ve terfi sınavlarını yapacak kurulu belirlemek ve kurula başkanlık yapmak.

4 Zeynep Bediz Oyar (Kurul Sekreteri)
MHK toplantı kayıtlarını tutmak ve karar defterine işlemek, Hakem kurs ve terfi sınav sonuçlarının Merkez Hakem Kurulu odasında bulunan kütüklere işlenmesini sağlamak Yıllık hakem seminerlerde belirlenen faal hakem bilgilerini takip ederek sezon başlangıcında Atletizm Federasyonu sayfasında yayınlanmasını sağlamak, Hakem kursları ile terfi sınavları için soru bankası oluşturmak, kurs ve seminerlerde komisyon üyeliği yapmak, Atletizm federasyonuna gelen hakemlikle ilgili yabancı yayınların çevirilerini yapmak. Faal hakem bilgi istatistiklerinin tutulması ve raporlarının hazırlanması.

5 Necati Çeteci (Üye) Türkiye genelinde resmi yarışmalarda kullanılacak fotofiniş, optik ölçüm, rüzgar ölçüm gibi elektronik ölçüm cihazlarının kalibre ayarlarının kontrolü, bakımı ve bu cihazları kullanacak hakemlerin yetiştirilmesi için kurs ve seminerlerin düzenlenmesini planlamak, Federasyon sorumluluğunda yapılacak yarışmaların fotofiniş hakemlerininin koordinasyonunu ile bu yarışmaların “elektronik ölçüm cihazı kontrol form” larının tutulmasını sağlamak, Maraton ve Yarı Maraton koşu parkurlarının ölçümlerinin yapılması ile hakem yetiştirme kurslarında kurs hocalığı ve komisyon üyeliği yapmak,

6 Gözde Gencoğlu (Üye) IAAF’nin benimsediği kural değişikliklerini takip etmek, çevirilerini yaparak yorumlanması için MHK. toplantılarına sunmak, benimsenen yorumları ile birlikte Türkiye genelinde tüm faal hakemlere aktarılmasını sağlamak, Yıllık seminer sunularında yer alacak önemli kural hatırlatmaları ile sezon içerisinde tespit edilen resimli hakem hatalarını da içeren sunumları hazırlayarak yılsonu seminerlerinde kullanmak üzere Atletizm Federasyonu sayfasında yayınlanır hale getirmek, Atletizm hakem kursları ile terfi sınavları için soru bankasını oluşturmak, hakem yetiştirme kurslarında kurs hocalığı ve komisyon üyeliği yapmak.

7 Ömer Aras (Üye) Türkiye genelinde yapılacak resmi yarışmalar öncesinde kros ve yol yarışmalarının parkur kontrollerini yapmak, Resmi pist yarışmaları öncesinde teknik direktörlerin hazırlamış oldukları sektörlerin kontrolerini yaparak sektör kontrol çeklistleriyle uyumluluklarını sağlamak, Hakem yetiştirme kursları ile terfi sınavlarında komisyon üyeliği yapmak.

8 Cengiz Keskin (Üye) Hakem kurs ve terfi sınav sonuçlarının Merkez Hakem Kurulu odasında bulunan kütüklere işlenmesini, Yıllık hakem seminerlerinde belirlenen faal hakem bilgilerini takip ederek sezon başlangıcında Atletizm Federasyon sayfasında yayınlanmasını sağlamak, Hakem kursları ile terfi sınavları için soru bankası oluşturmak, komisyon üyeliği yapmak. Türkiye genelinde yapılacak resmi yarışmalar öncesinde kros ve yol yarışmalarının parkur kontrollerini yapmak, Pist yarışmaları öncesinde teknik direktörlerin hazırlamış oldukları sektörlerin kontrolerini yaparak sektör kontrol çeklistleriyle uyumluluklarını sağlamak.

9 Şükrü Onat (Üye) Türkiye genelinde yapılacak resmi yarışmalar öncesinde kros ve yol yarışmalarının parkur kontrollerini yapmak, Alan yarışmaları öncesinde teknik direktörlerin hazırlatmış oldukları sektörlerin kontrolerini yaparak sektör kontrol çeklistleriyle uyumluluklarını sağlamak Hakem yetiştirme kursları ile terfi sınavlarında komisyon üyeliği yapmak. .

10 Celal Kayaöz (Üye) Atletizm Federasyonunun Pist, kros, yol,dağ koşuları ile, yürüyüş ve çoklu yarışmaların müsabaka cetvellerini hazırlamak, Yarışmaların puan veri alt tabanlarını planlamak, Federasyon yarışmalarının internet ortamında kulüp ve ferdi kayıtlarını almak, Start listelerinin çıkartılması ile birlikte çalışacağı bilgisayar hakemlerinin görev alanlarını belirleyerek yarışma sonuçlarının sağlıklı olarak yayınlanmasını sağlamak. Kurs ve hakem seminerlerinde komisyon üyeliği yapmak. Yukarıda belirtilen görev alanı manuel olarak bilgisayar ortamında yapılan çalışmalardır. Ancak mevcut fotofiniş sistemleri ile uyumlu (hy-tek) yarışma yönetimi yazılımlarının satın alınması ülkemizde yapılacak olan Ulusal ve Uluslar arası atletizm yarışmaları için entegrasyonlarının sağlanmasına büyük katkı sağlayacaktır.

11 2014 SEZONUNDA BAŞARILAR DİLER
MERKEZ HAKEM KURULU 2014 SEZONUNDA BAŞARILAR DİLER Zeynep Bediz Oyar Fatih Çintimar Başkan Gözde Gencoğlu Necati Çeteci Müslüm Aksakal Ömer Aras Cengiz Keskin Şükrü Onat Celal Kayaöz


"ATLETİZM FEDERASYONU MERKEZ HAKEM KURULU FAALİYET SUNUSU 1." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları