Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MERKEZİ UYDUTV SİSTEMLERİ ÇAĞDAŞ ÇÖZÜMLER SUNUMU

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MERKEZİ UYDUTV SİSTEMLERİ ÇAĞDAŞ ÇÖZÜMLER SUNUMU"— Sunum transkripti:

1 MERKEZİ UYDUTV SİSTEMLERİ ÇAĞDAŞ ÇÖZÜMLER SUNUMU

2 Firma Tanıtımı 2 2

3 Fabrikamız Markalarımız

4 Belgelerimiz

5 Ethernet Sistemi İle İlgili Çalışmaya Niye İhtiyaç Duyuldu?
Amacımız Merkezi Uydu-TV dağıtım sistemlerinin ana dağıtım hatlarının fiber-optik kablo ile yapılmasını sağlamak. Fiber-optik kablo kullanımının avantajlarını kullanmak ve koaksiyel kablonun olumsuzluklarını ortadan kaldırmak. Sektörümüzün Dünyadaki gelişimine paralel olarak teknolojiyi takip etmek ve sektörün ihtiyaç duyduğu ürünleri üretmek. Yabancı ürünlere göre daha uygun fiyatlı ve müşteri isteklerine göre yerli üretim ile özel çözümler sunmak ve bunları yurt dışına pazarlamak. Firmamızın yurt içindeki ve yurt dışındaki rakipleri ile rekabet gücünü arttırmak için daha gelişmiş ve modüler yapıya sahip güvenlik ve haberleşme sistemi geliştirmektir. 5 5

6 Ürünlerimiz

7

8 Fiber-optik Nedir? Elektriksel iletilen tüm sinyallerin
Işığa çevrilerek gönderilmesi yöntemidir. Gönderici (transmitter)de ışığa Çeviren sinyal alıcıda (receiver) Özel bir foto diyot tarafından ışıktan elektriksel sinyale çevrilir. Yandaki çizimde ışığa çevrilmiş sinyaller Fiber-optik kablo içinde nasıl yol aldığını görmektesiniz.

9 Fiber optik sistemin avantajları:
- Çok geniş bir band genişliği ve taşıma kapasitesi sağlar - Optik taşıma frekansı birkaç yüz Terrahertz'i (THz) geçmektedir - Fiber kılın kalınlığı bir saç telinin kalınlığını geçmez Bu yüzden her türlü koruyucu madde ile kaplansa bile, normal bakır bir kablonun kalınlığını geçmez, çok daha hafif ve ucuzdur Bu yüzden Uçak, Gemi ve Uydu gibi yerlerde fiber kullanımı popüler hale gelmiştir - Elektriksel yalıtkan bir malzeme olduğundan parazitlenme (EMI, RFI, EMP) ve etkileşim gibi problemleri yoktur - Tekrarlayıcı (Repeater) kullanmadan bilgi taşıma mesafesi bakır kablolardan çok daha fazladır - Uzun mesafelerde bile kayıplar çok azdır - Gizlilik ve güvenlik sağlar Fiber Optik kablolardan bilgi çalmak mümkün değildir fiber optik sistemin avantajları * Çok geniş bir band genişliği ve taşıma kapasitesi sağlar * Optik taşıma frekansı birkaç yüz Terrahertz'i (THz) geçmektedir * Fiber kılın kalınlığı bir saç telinin kalınlığını geçmez Bu yüzden her türlü koruyucu madde ile kaplansa bile, normal bakır bir kablonun kalınlığını geçmez, çok daha hafif ve ucuzdur Bu yüzden Uçak, Gemi ve Uydu gibi yerlerde fiber kullanımı popüler hale gelmiştir * Elektriksel yalıtkan bir malzeme olduğundan parazitlenme (EMI, RFI, EMP) ve etkileşim gibi problemleri yoktur * Tekrarlayıcı (Repeater) kullanmadan bilgi taşıma mesafesi bakır kablolardan çok daha fazladır * Uzun mesafelerde bile kayıplar çok azdır * Gizlilik ve güvenlik sağlar Fiber Optik kablolardan bilgi çalmak mümkün değildir

10 Fiber-optik Kablo Yapısı
FİBER OPTİK KABLO ÇEŞİTLERİ 1. Fiber Tipine Göre ' MultiMode F/O Kablolar (62,5/125 micron ve 50/125 mic.) 1.2 - SingleMode F/O Kablolar (9/125 mic.) 2. Kablo Tipine Göre ' Loose-Tube F/O Kablolar (Jelly-Filled) 2.2 - Tight-Buffer F/O Kablolar (Secondary Coated)

11 MULTI MODE FİBER OPTİK KABLOLAR
Multimode Fiber Optik Kablolar, Fiber Core çaplarına göre 2 Çeşittir. - 62,5/125/250 micron. (Fiber Core Çapı/Cladding Çapı/Coating Çapı (Kısaca 62,5/125 olarak tanımlanır). 100BaseFX için max.İletişim Mesafesi : m, 1000BaseSX için max.İletişim Mesafesi: 220m, 1000BaseLX için max.İletişim Mesafesi: 550m. - 50/125/250 micron. (Fiber Core Çapı/Cladding Çapı/Coating Çapı (Kısaca 50/125 olarak tanımlanır ) 100BaseFX için max. İletişim Mesafesi : m, 1000BaseSX için max. İletişim Mesafesi : m, 1000BaseLX için max.İletişim Mesafesi : m. - Multimode fiber içerisinde ilerleyen ışığın birden fazla modu veya ilerleme doğrultusu mevcuttur. 850nm ve 1.300nm olarak 2 ayrı Dalga Boyu eşelinde çalışır. - MultiMode Fiber Optik Kabloların Avantajları Fusion-Splice uygulaması sırasında splice yapılacak fiber uçlarının daha kolay hizalanmasını sağlar, Daha ekonomik konnektörler, modüller ve aktif elemanlar kullanılmasını sağlar Bu yüzden tesis maliyetini önemli ölçüde düşürür. MultiMode Kablolarda ışık transferi ve algılamada ucuz LED'ler kullanılır. - MultiMode Fiber Optik Kabloların Dezavantajları ," MultiMode Kablo fiyatları, SingleMode Kablolara göre çok daha pahalıdır (yaklasık 2 katı)", "Sınırlı hızları nedeni ile özellikle Gigabit uygulamalarda kısıtlı kalmaktadır.", "Erişim mesafeleri SingleMode a göre çok kısadır."

12 10BaseFL için max.İletişim Mesafesi: 90km.,
SINGLE MODE FİBER OPTİK KABLOLAR - 9/125/250 micron. (Fiber Core Çapı/Cladding Çapı/Coating Çapı (Kısaca 9/125 olarak tanımlanır). 10BaseFL için max.İletişim Mesafesi: km., 100BaseFX için max.İletişim Mesafesi: 72km., 1000BaseLX için max.İletişim Mesafesi: 5km., - Singlemode az yayılma kayıbı ortaya çıkar, 1.310nm ve 1.550nm olarak 2 ayrı Dalga Boyu şekilinde çalışır. SingleMode Fiber, core kısmının çok küçük çaplı olması nedeni ile, ışık kaynağı olarak Laser kullanılır. - SingleMode Fiber Optik Kabloların avantajları arasında " Daha büyük sistem erişim mesafelerinde (100 km. ye kadar) sorunsuz kullanılabilir, SingleMode Fiber Kablonun fiyatı, MultiMode Fiber Kabloya oranla yaklaşık %50 daha ucuzdur. - SingleMode Fiber Optik Kabloların Dezavantajları ," SingleMode fiber Fusion-Splice terminasyonu ve eki, küçük NA değeri nedeni ile daha zahmetli ve uzun sürelidir. Konnektör ve Pig-Tail fiyatları çok pahalıdır."

13 F/O Frekans Modülasyonu:
F/O sistemlerde sinyal iletimi frekans modülasyonu şeklinde olabilir. Aşağıdaki şekilde, gelen video işaretin modüle edildikten sonra fiber optik lazer diyotla hatta basılmasını görüyorsunuz.

14 Fiber-optik Kablo Kor Sayısı
F/O Kablolar kor sayısına göre 2, 4, 12, 16, 32, 64 korlu olabilir.

15 Fiber Optik sinayli zayıflatmak için kullanılır. Optik gücü azaltır.
F/O Zayıflatıcılar: Fiber Optik sinayli zayıflatmak için kullanılır. Optik gücü azaltır.

16 Fiber Optik Multiswitch
Dünyada bir ilk: Fiber Optik Multiswitch

17

18 İhracat Yapılan Ülkeler
Almanya Dubai Azerbaycan Suriye Irak Lübnan Türkmenistan Kanada Kuveyt Kuzey Kıbrıs Suudi Arabistan Libya Fas Cezayir Katar

19 Teşekkürler 19


"MERKEZİ UYDUTV SİSTEMLERİ ÇAĞDAŞ ÇÖZÜMLER SUNUMU" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları