Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Kurtuluş GÜNER.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Kurtuluş GÜNER."— Sunum transkripti:

1 Kurtuluş GÜNER

2 İNGİLİZCE DİL EĞİTİM HİZMETLERİ
OFFICE ENGLISH İNGİLİZCE DİL EĞİTİM HİZMETLERİ English Language Teacher, Kurtuluş Güner, has graduated from Bilkent University and 19 Mayıs University. He has thirteen years of experience in teaching English. We have experience and the necessary material to serve the needs for English for Specific Purposes (ESP). We have experience in teaching ESP in medical, insurance, finance and banking sectors. We believe that once again we can tailor and prepare material for YOU to the highest standards. As a teaching method we use skill based communicative teaching and we particularly focus on speaking skills. As a matter of principle we do not use Turkish in our lessons. However, for beginner levels we may use a very limited amount of Turkish as and when needed.

3 İngilizce Eğitimini Officenglish ile alan firmalar 2003 - ……..
AC GLOBAL SİGORTA EKSPERTİZ HİZMETLERİ LTD ŞTİ

4 Türk insanının en zorlandığı yer, konuşma kısmıydı
Türk insanının en zorlandığı yer, konuşma kısmıydı. Bunun için İngilizceyi nasıl konuşamadığımızın yapısını çıkardık. Bir yabancı ile bir Türk konuşurken, yabancı İngilizce bir şeyler söylediğinde, Türk önce kelimeleri bilip bilmediğini kontrol ediyor. Sonra cümleyi anlayıp anlayamadığına bakıyor. Diyelim ki doğru anladı, bu durumda vereceği cevabı önce Türkçe düşünüyor, arkasından bunu İngilizceye çevirmeye kalkıyor. Çevirirken önce cümle yapısını oluşturmak durumunda, sonra bunu doğru zamana (tense) oturtmak zorunda kalıyor. En sonda kelimeleri doğru yerleştiriyor. Bu, çok zaman alan bir süreç. Türk, cümleyi söylese bile kendinden emin olmadığı için kendi içine dönüp bir daha kontrol etmek zorunda hissediyor. Bu sırada karşı taraf ikinci bir cümle söylediğinde kilitleniyor

5 Neden özel ders? 1) İşlenen bir saat İngilizce özel ders herhangi bir kursta alacağınız 5 saat derse denktir 2 ) İngilizce özel ders uygulamalarında siz kendinizi programa uydurmak zorunda kalmazsınız, program size uygun olarak düzenlenir. 3) İngilizce özel ders alırken size sıra gelmesini beklemezsiniz, çünkü sıra hep sizdedir, dolayısıyla sürekli pratik yapma şansınız olur. 4) Uygulanan İngilizce özel ders siteminde işinize, amaçlarınıza ya da ilgi alanlarınıza yönelik konulara öncelik tanınır. 5) İlk dersten itibaren İngilizcenizin geliştiğini, konuşmaya başladığınızı ve öğrendiğinizi fark edersiniz.

6 Biz ana dilimizi nasıl öğrendik?
Aile bireylerinden Arkadaşlarımızdan Çevremizden, TV ... Taklit ederek Dokunarak

7 BRAIN LISTENING READING SPEAKING WRITING

8 12 months Target

9 Levels Pre upper Elementry Intermediate Intermediate Intermediate
1st Exam 2nd Exam 1st Exam 2nd Exam 1st Exam 2nd Exam 1st Exam 2nd Exam Avarage Avarage Avarage Avarage

10 Kelime sonrası Modelleme yöntemi ile cümle kurma
Metot To throw up Bu kelime size bir şey ifade etti mi? Kelime sonrası Modelleme yöntemi ile cümle kurma After too much , he threw up drinking beer Baby – eat too much – throw up eating

11 Think - Thought Örnek cümleden farklı cümleler kurma
I thought of moving. To change – to break up – to go – to leave - İşimi değiştirmeyi düşündüm. Odamı değiştirmeyi düşündüm. Ayrılmayı düşündüm. ( bir yerden ) Malta’ya gitmeyi düşündüm. Ayrılmayı düşündüm. ( sevgiliden )

12 Sözcük öğretimi Military Ordu – Askeri

13 He began his military service
Sözcüğün cümle içinde kullanımı Military He began his military service last month.

14 Sözcüğün konuşma içinde kullanımı
Military Emre: How is your nephew? Long time no see. Dilara: He is fine but he is in the army now. Emre: Oh really? When did he go? Dilara : He began his military service last month. He finished his first month yesterday. He is in the air force. Emre : When did he graduate from the school? Dilara : 2 years ago. He couldn’t find a job then he decided to join the army. Emre : Ok, I wish him good luck. Any way, You had a meeting yesterday, didn’t you? Dilara : Yes, we did. It was awful. Nobody could speak English. The Japanese were disappointed. Emre : Oh no. I hope you get the job and sign a contract with them.

15 Öğrenilen sözcüklerle boşluk doldurma
Military Emre : How is your nephew? Long time no him. Dilara : He is fine but he is in the army now. Emre : Oh really? When did he go? Dilara : He finished his first month yesterday. He is in the air force. Emre : When he graduate from the school? Dilara : 2 years ago. He couldn’t find a job then he decided to join the army. Emre : Ok I wish him any way, you had a meeting yesterday, didn’t you? Dilara : Yes we did. It was …. Nobody could speak English. The Japanese were disappointed. Emre : Oh no. I hope you the job and sign a contract with them.

16 Sınavlar Page 4 1) T :Şu adama bakın, Is he tired?
The man look at c) look the man at Look at the man d) at the man look Ç: Yes, he is. He works very hard. T: Are you tired, H? H: No I am not tired, but it seems to me C is very tired. 2) C: yes I am. Bence ders çok yorucu. I think the lesson is very tiring. I think the lesson is very funny I think the lesson is very boring 3) T: No it is not. It is very zevkli. Wonderful c) Nice Enjoyable d) Enjoy H: I agree with you. 4) Ç: Our teacher is çok komik. Nice b) Funny c)Fantastic d) Cute Sınavlar

17 Öğrencilerden beklediklerimiz:
Ödev: Ödev öğrendiklerimizi pekiştirmek açısından yararlı olduğu için her biten dersin ardından öğrencilere ödev verilir. E mail yoluyla ödev ve konular pekiştirilir. Bireysel çalışma: Öğrencilerin bireysel çalışmaları için İngilizce yayınlar, dergi, gazete ya da hikaye kitapları verilerek okumaları istenir. Problemler:Olası yaşanacak problemler için öğrencilerimizin direk ders öğretmeni ile iletişime geçmesi ve bire bir olarak sıkıntıların giderilmesi beklenir. Final Sınavları: Her kur bitiminde öğrencilere sınav uygulanır ve bu sınavlarda 70 baraj geçme notu istenir. Sınavlarda sonra eksik konular için öğrencilere doküman verilir ve bu dokümanların öğrenciler tarafından yapılması istenir…

18 Şartlar Kişi başı 6 KİŞİ Saat ücreti Kurtuluş Güner
Başlangıç günü: Karar verilecektir. Eğitim süresi: İngilizcede ki 4 seviyeyi 10 ayda bitiriyoruz. Her bir seviye için 2.5 aylık eğitim sunuyoruz Ders saatleri: Akşam saatleri için 18:00 – 20:00. Gündüz saatleri için firmaların isteği doğrultusunda hareket edilecektir. Ücret: 1 LEVEL=40 SAAT 1 LEVEL=2.5 AY Saat ücreti Karar verilecektir Kişi başı Grup Maliyeti 6 KİŞİ Kurtuluş Güner English Language Teacher Ödeme: Türkiye’ de ki tüm İngilizce kurslarında olduğu gibi ders ücretleri peşin olarak alınacaktır. Teklifimiz 15 gün geçerlidir.


"Kurtuluş GÜNER." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları