Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Türkiye’nin önde gelen tekstil yedek parça ve aksesuar üreticilerinden

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Türkiye’nin önde gelen tekstil yedek parça ve aksesuar üreticilerinden"— Sunum transkripti:

1

2 Türkiye’nin önde gelen tekstil yedek parça ve aksesuar üreticilerinden
TÜTÜNCÜLER 1986 yılı mayıs ayında aile şirketlerinden biri olarak kurulmuştur.Önceleri iştigal konusu Petrol Ürünleri Pazarlama,Teknik İzolasyon,Otomotiv ve Tekstil Makine yedek parçaları üretimiyle başlamıştır. 1995 Yılından itibaren branşlaşarak, Y.Mak. Müh.İlter TÜTÜNCÜ yönetiminde bilgili ve tecrübeli kadrosuyla tekstil sektörünün yurtiçinde ve dışında güvenilen ve aranan bir TÜRK Markası olmuştur. İlter Tütüncü,İTÜ ve Berlin T.Üniversitelerinde Makine Mühendisliği tahsili yapmış,Almanya’da Mühendislik Plastikleri üzerine çalışmalar da bulunarak, tecrübe kazanmıştır.1978 Yılında Türkiye dönüşünde KOÇ GRUBU’nda mühendislikle işe başlamış,şirket müdürlüklerine kadar yükselmiştir. Daha sonra kendi şirketlerine geçiş yapmıştır. TÜTÜNCÜLER MÜHENDİSLİK olarak Zınser ve Rıeter Ring iplik makinelerinin otomatik takım değiştirme tertibatı (Co-We-Mat ve Doffer) yedek parçaları imalatı ve satışı yapılmaktadır.

3 TÜTÜNCÜLER’de üretilen Kops tutucular (grippers) Zınser 319 ve 321 modellerine içten,330 ve 421 ve üst modellerine dıştan kavrama Kops tutucular üretilmektedir.Ayrıca Sizlerin yardımları ve önerileri doğrultusunda kendi AR-GE çalışmalarımızla faydalı model olarak geliştirilen,diğerlerinden çok daha avantajlı olan T-400 ve T-500 TÜRK kops tutucusu üretimini yaparak, başarıyla hizmetinize sunmuş bulunmaktayız. Yine Rıeter 30 ve 33 ve üst modellerinde kullanılan standart ve şapkalı tip K.tutucular üretilmektedir. Özelikle Kops tutucusu içindeki körük ürünü dünya standartları üzerinde imalatı yapılmaktadır. TÜTÜNCÜLER’de üretilen parçalarda orijinal malzemeler yanında, kalite ve kullanımı daha arttırıcı özelikte malzemelerde kullanılmaktadır. Üretilen tüm parçalar, kontroldan geçtikten sonra ,uygunluk ve dayanım testleri yapılmaktadır.Dolayısıyla parçaların yedekleriyle değiştirme imkanını da sunmaktayız. Bugün Ülkemizde ulaşabildiğimiz Zınser ve Rıeter iplik ring makinelerinin bulunduğu İşletmelerde ,ürünlerimiz güvenle kullanılmaktadır. Ayrıca yurt dışında Almanya,İtalya,İspanya,Yunanistan,Nijerya,Cezayir,Mısır İran,Pakistan,Özbekistan,Romanya,Bulgaristan v.s. ülkelerde ki işletmelerde güvenli ve garantili olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde daha önceleri sadece ithalatı yapılan yedek parçalar artık TÜTÜNCÜLER’de dünya standartlarında üretimi başarılmıştır. Yenilikçi,kaliteli,garantili ve günün koşullarına UYGUN FİYATLARIYLA SİZLERE en iyi hizmeti vermek ve daima yanınızda olmak ilkemizdir.

4 23 Yıllık Tecrübe 23 yıllık tekstil iplik ring sektörüne yaptığımız hizmetler karşılığında dünyanın başarılı bir TÜRK firması olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Üstün Kalite Tütüncüler'de üretim orjinal malzemeler ile kalite ve kullanımı daha arttırıcı özelikte malzemeler de kullanılmaktadır. İmalat standart toleranslara ve ölçülere uygun olarak gerçekleşir. Güvenilir Hizmet Test ve tatbik edilen ürünler istenildiğinde uyumlu parça değişimi imkanıyla temin edilir ve garantilidir. Hızlı Üretim Stoktan teslimat yapıldığı gibi en kısa sürede üretilerek talepler karşılanır.

5

6

7 T-500 TÜRK KOPS TUTUCUSU: ÜLKEMİZE ve DÜNYAYA hizmet için, en mükemmelini yaptık ! Diğer Kops tutuculara göre daha Faydalı Yönleri şunlardır:  Zınser Ring Co-We-Mat grubu için geliştirilmiş bir Kops tutucudur.   Kops’u veya Masurayı çepeçevre kavrama yaptığı için her pozisyonda alır ve yerine taşır.Taşıma ve tutma özelliği muadillerine göre çok yüksektir. Özellikle kalın iplik çalışılan ağır Kopslarda aranan bir tutucudur.  Zınser Kops tutucuları yerine aynen takılır ve hiçbir değişiklik yapmadan yan yana çalışır.İğ eksen ölçüleri aynıdır.(E.aralığı T/ mm v.s.)  Özellikle,üst metal bileziği olmayan Kopsları da iyi tutar ve taşır.  İşletme basıncı 3.00/7.00 bar arası çalışma imkanı vardır.Bu nedenle ekonomik olup büyük miktarda basınçlı hava tasarrufu sağlar. (iki yılda kendini amorti eder) T-500 B Tutucu kafesi grubu yerinden ayrıldığında,T-505 Sübop emniyet valfli yapıldığından,direkt hava kaçışını önler. T-500 C Türk şapkası,özelikle bozuk kopsların gerek band üzerine ve gerekse iğ millerine yerleştirilmesinde düzgünlük sağlar.Fazla darbe karşısında yerinden çıkarak kops tutucusunun kırılmasını önler. Bugün ki şartlarda benzerlerine göre en fonksiyonel,ekonomik ve uzun ömürlüdür.Normal işletme koşullarında bir yıl GARANTİLİDİR. Üçyılı aşan AR-GE ve ALTINYILDIZ MENST.FAB.sında deneme çalışmaları yapıldıktan sonra İlk TÜRK Kops tutucusu olarak hizmetinize sunulmuştur.  Tüm parçaların imalatı ülkemizde yapılmakta olup,tedariki her an mümkündür. REFERANSLAR: ALTINYILDIZ, CAN TEKSTİL,COATS TÜRKİYE, MARMARA MENSUCAT,EMİN TESTİL,ARATEKS v.s.

8

9 T-400 TÜRK KOPS TUTUCUSU: ÜLKEMİZE ve DÜNYA’ya hizmet için, en mükemmelini yaptık !  Diğer Kops tutuculara göre daha Faydalı Yönleri şunlardır: Zınser Ring Co-We-Mat grubu için geliştirilmiş bir Kops tutucudur. T-500 Kops tutucudan farkı, Kops giriş ağzı daha geniş olduğundan masura eksen kaçıklığı fazla olan makinelerde özellikle tercih edilir. Kops’u veya Masurayı çepeçevre kavrama yaptığı için her pozisyonda alır ve yerine taşır.Taşıma ve tutma özelliği muadillerine göre çok yüksektir. Özellikle kalın iplik çalışılan ağır Kopslarda aranan bir tutucudur. Zınser Kops tutucuları yerine aynen takılır ve hiçbir değişiklik yapmadan yan yana çalışır.İğ eksen ölçüleri T=82.50mm için uygundur. Özellikle,üst metal bileziği olmayan Kopsları da iyi tutar ve taşır. İşletme basıncı 3.00/7.00 bar arası çalışma imkanı vardır.Bu nedenle ekonomik olup büyük miktarda basınçlı hava tasarrufu sağlar. (iki yılda kendini amorti eder) T-400 B Tutucu kafesi grubu yerinden ayrıldığında,T-405 Sübop emniyet valfli yapıldığından,direkt hava kaçışını önler. T-400 C Türk şapkası,özelikle bozuk kopsların gerek band üzerine ve gerekse iğ millerine yerleştirilmesinde düzgünlük sağlar.Fazla darbe karşısında yerinden çıkarak kops tutucusunun kırılmasını önler. Bugün ki şartlarda benzerlerine göre en fonksiyonel,ekonomik ve uzun ömürlüdür.Normal işletme koşullarında bir yıl GARANTİLİDİR. Üç yılı aşan AR-GE ve ALTINYILDIZ MENST.FAB.sında deneme çalışmaları yapıldıktan sonra İlk TÜRK Kops tutucusu olarak hizmetinize sunulmuştur. Tüm parçaların imalatı ülkemizde yapılmakta olup,tedariki her an mümkündür. REFERANSLAR: ERKENT MENSUCAT A.Ş. v.s. 

10

11 T-200 KOPS TUTUCUSU: Zınser Ring Co-We-Mat grubunda kullanılır.  Masura çaplarına göre Eflatun(E),Toprak(T),Kırmızı(K),Mavi(M) renklerde ve boyutlarda üretimi yapılır. Kullanılan teknik plastikler darbe ve aşınmaya dayanıklı malzemeler seçilmiştir. Yedek parça siparişi kolay olsun diye teknik resimlendirilmiştir. T-201 Arka gövde plastiği öneriler doğrultusunda et kalınlıkları artırılmış ve ilave takviyeler yapılmıştır. T-202 Ö.başı plastiği yine öneriler doğrultusunda et kalınlıkları arttırılmış ve eksen geçmeleri daha sıkı geçme haline getirilmiştir. İstek üzere T-204 Dil gövdesi mukavemeti çok yüksek malzemeden de yapılabilmektedir. Hizmet olarak tüm parçalar tek tek veya grub halinde hizmeti sunulmaktadır. Orjinalinin verildiği şartlarda asgari garantiler verilir. REFERANSLAR: Çok geniş olduğundan istek üzere verilir !  

12

13 T-30/33 KOPS TUTUCUSU: Türkiyede Konusunda ilk şeffaf körük imalatı yapılmıştır ! Rıeter Ring Makineleri Doffer (Otomatik Takım değiştirme ) grubunda kullanılır. G-30 /33 ve üst modellerde güvenle kullanılır. Ölçülere uygun yapılmıştır. Kopsları düzgün alıp , iğlere düzgün ve tam olarak yerleştirmek için özel şapkalı olarak istek üzerine yapılmaktadır. Bu sayede ipliklerin iğ millerine sarması engellenmiş olmaktadır. Özellikle T-303 Körük malzemesi, özel esnekliği ve dayanımı olan bir malzeme karışımından yapılmıştır.Çok uzun ömürlüdür.Diğerleri gibi geçici veya uzun zaman durmalarda çatlama ,patlama veya deforme olmaz.Şu anda dokuz yıl önce yaptığımız ilk körüklerimiz TOPKAPI İPLİK fabrikasında hala çalışmaktadır. Şefaf malzemeden yapıldığı için leke bırakmaz. T-302 Yüksükler çok iyi kavrama yapar,körük üzerinden basınçlı hava altında fırlamaz ve hava kaçağı yapmaz. İnsan sağlığına zararlı değildir. Rutubetli ortam,havadan ve sudan etkilenmez. Çok uzun ömürlü ve uygun fiyatlıdır. Asgari Orjinalinin verildiği garantiler verilir.Parçalar Orjinaline uyumludur. Ülkemizde üretimi yapıldığından her an tedariki mümkündür. Yurtiçi ve Yurtdışı hizmetlerimizde büyük memnuniyet ortamı oluşturmuştur. REFERANSLAR: Çok geniş olduğundan istek üzerine verilir.

14

15 T-101/6 KOPS TUTUCU BALONLAR:
Zınser Ring Co-We-Mat grubunda (eski tip) kullanılır. Özelikle Balon malzemesi esnekliği ve dayanımı çok yüksek malzemeden yapılmıştır. Çok uzun ömürlüdür.Yaklaşık 18 senedir AK-AL ve ALTINYILDIZ Fabrikalarında hala çalışanları görülmüştür. Kops iç ölçülerine göre 4 büyüklükte üretilmektedir. Orijinal ölçülerine uygun ölçülerde ve garantidedir. Ülkemizde üretilmekte,yurtiçi ve yurtdışı hizmetleri verilmektedir. REFERANSLAR: Yurtiçi ve Yurtdışı olduğundan istek üzere verilir

16

17 Co-We-Mat Taşıma bandı konik Klavuzları ve Pulları: 
Aşınmaya ve darbeye mukavim Mühendislik plastiklerinden üretilmektedir. Üretimde merkezlemeye önem verilmektedir. Vidanın iyi tutması ve rahat işlemesi için özel klavuzla diş çakilmektedir. Üretimimizde şuanda, ,21.00,23.50,26.00 mm çaplarında imalatı yapılmaktadır. Ürünlerimiz kopslara uyumlu çalışmaktadır. REFERANSLAR: İstek üzere verilir ! Kops ve Taşıma Bandı ve konik Klavuz bağlantıları özel Vidaları: M6 x35 Kops bağlantısı için İmbus başlı vida M5 x 25 Konik klavuz özel başlı vida M5 x 10 Band ayar pulları için özel başlı vida.

18

19 TÜTÜNCÜLER Müh. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti
TÜTÜNCÜLER Müh. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. İmes Sanayi Sitesi E-Blok 504 sok. No:5 Y.Dudullu/İstanbul Tel: Fax:

20 2009 ITM İSTANBUL Uluslarası Tekstil Makineleri Fuarında Bizi Yalnız Bırakmadığınız İçin TEŞEKKÜR EDERİZ.

21

22 DOSTLARIMIZ

23

24

25

26

27

28

29 AKBOYA GÜRTEKS AKREN İPLİK TÜRKOĞLU

30 BİRLİK YÜN İPLİK BİRAN İPLİK ABEŞ TEKSTİL ESRA TEKSTİL

31 ÇELİK TEKSTİL MURAT YAPI TEKSTİL BETAŞ ERBİL TEKSTİL MAKİNALARI

32 KAYA TEKSTİL EMİN TEKSTİL AKKON İPLİK YÜNSA

33 KOMBASSAN AK-İPLİK , AYPA TEKSTİL YÜNTEKS GEÇİT MAKİNA

34 ARI PRES TARMAK TEKSTİL AKSU İPLİK DERSAN

35 YÜNTAŞ MARMARA DOKUMA GEDİZ İPLİK CHABEREK TRADİNG

36 MARMARA DOKUMA KURTEKS ANATEKS MALATYA MİMATAŞ

37 AKSTEMA - MERTSAN MARMARA PAMUKLU EMBOY GÜRTEKS GROUP

38 VE BİZİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAYAN, DİĞER KIYMETLİ DOSTLARIMIZA DA TEŞEKKÜR EDERİZ...


"Türkiye’nin önde gelen tekstil yedek parça ve aksesuar üreticilerinden" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları