Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SINAVA BEŞ KALA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SINAVA BEŞ KALA."— Sunum transkripti:

1 SINAVA BEŞ KALA

2 LİSE YAŞAMINIZ BOYUNCA ÇALIŞTINIZ, ÇABALADINIZ, YORULDUNUZ VE ÖSS SINAVINA NEREDEYSE BİR KAÇ HAFTA KALDI.

3 SINAV GÜNÜ YAKLAŞTIKÇA GÜZEL BİR HEYECAN SARACAK SİZİ
SINAV GÜNÜ YAKLAŞTIKÇA GÜZEL BİR HEYECAN SARACAK SİZİ. İÇİNİZDE Kİ HEYECAN YADA KAYGI SON DERECE NORMAL. SADECE SİZ DEĞİL, SINAVA GİREN MİLYONLARCA ÖĞRENCİ AYNI DUYGULARI YAŞIYOR VE PAYLAŞIYOR. SİZLERİN YANI SIRA ÖĞRETMENLER, AİLELER AYNI HEYECANI PAYLAŞIYORLAR, AYNI DUYGULARI YAŞIYORLAR.

4 İÇİNİZDEN UMUT, YÜZÜNÜZDEN GÜLÜMSEME EKSİK OLMASIN, EMEKLERİNİZİN, ÇALIŞMALARINIZIN KARŞILIĞINI MUTLAKA ALACAKSINIZ.

5 SINAVDAN ÖNCE SİZE FAYDALI OLACAK BAZI BİLGİLER VERECEĞİZ.
OKULDA ÖĞRETMENLERİNİZDEN, YAZILI VE GÖRSEL BASINDA UZMANLARDAN BELKİDE AYNI BİLGİLERİ DUYACAKSINIZ.

6 SINAVDAN BİR HAFTA ÖNCE
NELER YAPMALIYIZ YADA YAPMAMALIYIZ. BUNLARI BERABER DÜŞÜNELİM BERABER KARAR VERELİM.

7 BU NEDENLE SINAV SALONUNU MUTLAKA GÖRÜNÜZ.
SINAV SALONUNUN OLDUĞU BİNAYI MUTLAKA GÖRMELİSİNİZ. ULAŞIMINIZ NE KADAR KOLAY, MESAFE NE KADAR KISA OLSA DA GÖRMENİZ SİZE MOTİVASYON VE HEYECAN AÇISINDAN DA YARARLI OLACAKTIR. BU NEDENLE SINAV SALONUNU MUTLAKA GÖRÜNÜZ.

8 AĞIR FİZİKSEL HAREKETLERDEN UZAK DURUNUZ. DURMALI MIYIZ SİZCE ?
SINAV İÇİN SAĞLIĞIN EN ÖNEMLİ KRİTER OLDUĞUNU UNUTMAYINIZ. MESELA HALI SAHA MAÇLARI, UZUN KOŞMALAR, YÜZME, AĞIR EŞYA TAŞIMALAR. SİZİ FİZİKSEL OLARAK SIKINTIYA DÜŞÜREBİLECEK HAREKETLER.

9 SINAVA AZ BİR ZAMAN KALA BAZI KONULARDA AİLENİZ MOTİVASYONUZU ARTIRMANIZ İÇİN SİZE DAHA MÜSAMAHALI VE ÖZVERİLİ DAVRANMAK İSTER. GENEL OLARAK BU GİBİ DURUMLADA GİYİMDE OLSUN, ZAMAN GEÇİRMEDE OLSUN, EĞLENMEDE VE BESLENMEDE OLSUN GÜNDELİK VE NORMAL HAYATA GÖRE FARKLI VE AŞIRI DAVRANIRIZ.

10 ANCAK BU DURUMLARDAN SINAV HAFTASI UZAK DURMAMIZ GEREKİR
ANCAK BU DURUMLARDAN SINAV HAFTASI UZAK DURMAMIZ GEREKİR. ÖZELLİKLE SON HAFTA AŞIRI BİR FAALİYET SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİYİ OLUMSUZ ETKİLEYEBİLİR. HER ÖĞRENCİ KENDİ SINIRLARINI BİLİR. SİZDE KENDİNİZE GÖRE NORMAL OLAN SINIRLARINIZI AŞMAYINIZ. BESLENMEDEN, SOSYAL FAALİYET VE AKTİVİTELERE KADAR. ARKADAŞLARINIZLA GÖRÜŞMEYE YADA EĞLENMEYE KADAR.

11 BESLENME BURADA ÜZERİNDE DURMAMIZ GEREKEN KONU HER DURUMDA İNSANA GEREKLİ OLAN ŞEY: AŞIRIYA KAÇMAMA. NORMAL GÜNLÜK YAŞAMINIZDA SINAVDAN AYLAR ÖNCESİNE DAYANAN BESLENME ALIŞKANLIKLARINIZI AŞIRI DÜZEYDE DEĞİŞTİRMEYİNİZ.

12 AŞIRI TÜKETİLEN KOLA VE CİPS. MUTLAKA KAÇININ
AŞIRI TÜKETİLEN KOLA VE CİPS. MUTLAKA KAÇININ. HEM SİNDİRİM SİSTEMİNİZE HEMDE HAFIZANIZA OLUMSUZ ETKİ YAPABİLİR. KAHVALTI VE ÖĞÜN YEMEKLERİNİZİ KOLA, CİPS,HAMBURGER, BİSKUVİ, SİMİT VB. İLE GEÇİŞTİRMEYİNİZ. BUNUN SİZİ OLUMSUZ ETKİLEYECEĞİNİZİ UNUTMAYINIZ.

13 BAZI ÖĞRENCİLER SINAV ÖNCESİ BESLENME KONUSUNDA AŞIRI TİTİZLİK GÖSTERİR. BURADA ÖNEMLİ OLAN HER ZAMAN, GENELDE YEDİĞİNİZ GIDALARI TÜKETMEKTİR. AŞIRILLIKLAR İNSAN BÜNYESİNDE OLUMSUZLUĞA SEBEP OLABİLİR. BURADA ÜZERİNDE DURMAMIZ GEREKEN KONU HER DURUMDA İNSANA GEREKLİ OLAN ŞEY: AŞIRIYA KAÇMAMA.

14 BU SINAVI BİLGİ BİRİKİMİNİZLE KAZANACAKSANIZ
BU SINAVI BİLGİ BİRİKİMİNİZLE KAZANACAKSANIZ. BELKİ SINAV SABAHI YADA ANI BİR KÜÇÜK ŞEKER SİZE MOTİVASYON VERİR. ANCAK BİR KUTU ŞEKER YADA KUTU KUTU ÇİKOLATA ZİHNİNİZİ AÇMAZ BELKİ DAHA ÇOK SU İHTİYACI HİSSEDEBİLİRSİNİZ. AŞIRILIK DEDİĞİMİZ BİRAZ DA BU DURUM OLSA GEREK.

15 G İ Y İ M SINAV GÜNÜ DAR VE YENİ GİYSİLER SİZİ SIKALABİLİR, BUNALTABİLİR. AKLINIZDA BULUNSUN. İSTEDİĞİNİZ KIYAFETİ GİYMEK YİNE DE SİZE KALMIŞ. SINAVA EN RAHAT GİYSİ VE AYAKKABINIZI GİYEREK GİYMENİZDE FAYDA VAR. SINAVIN HAZİRANDA OLACAĞINI DÜŞÜNEREK SICAKLARIDA GÖZÖNÜNDE BULUNDURUN. SİZİ TERLETEN GİYSİLER GİYMEMEYE ÖZEN GÖSTERİN.

16 UYKU DÜZENİ UYKU DÜZENİNİZİNDE AYNI BESLENME ALIŞKANLIKLARINDA OLDUĞU GİBİ NORMAL BİR DÜZEYDE OLMASI DAHA YARARLIDIR. DERS ÇALIŞMALARINIZDAN DOLAY GEÇ YATIP, GEÇ KALKMAYA ALIŞTI İSENİZ BUNU SON BİR HAFTA DÜZENE KOYABİLİRSİNİZ.

17 GEÇ KALIRIM ENDİŞE İL SAKIN GECE YARISI KALKMAYIN SAKIN !!!
SINAVIN BAŞLAYACAĞINI VE SAAT DA SINAVA GİRECEĞİNİZ BİNANIN ÖNÜNDE OLMANIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜRSENİZ SABAH ERKEN KALKMANIZ GEREKECEK. ANCAK ADAYLAR SAAT KAÇTA KALKACAKLARINI KENDİLERİNİ HESAPLAYABİLİRLER. GEÇ KALIRIM ENDİŞE İL SAKIN GECE YARISI KALKMAYIN SAKIN !!!

18 AİLE İLE İLİŞKİLER SINAV YAKLAŞTIKÇA AİLENİZİN TAŞIDIĞI KAYGI VE ENDİŞE SON DERECE NORMALDİR. BU ZAMANLARDA AİLENİZE KARŞI ANLAYIŞLI OLUNUZ. ONLAR YAŞAMIN HER ANINDA OLDUĞU GİBİ HER ZAMAN SİZİN İYİLİĞİNİZ İSTEMİŞTİR VE HER ZAMAN DA İSTEYECEKTİR.

19 ASLA UNUTMAYIN ANLAYIŞLI VE GÜLERYÜZLÜ OLMAYA ÇALIŞINIZ.
BAŞARILI OLUN YADA OLAMAYIN HER ZAMAN SİZİ SEVECEKLERDİR. HER ZAMAN SİZLERİN İYİLİĞİNİ DÜŞÜNÜRLER ONLARIN SİZDEN TEK BEKLENTİLERİ SAĞLIKLI MUTLU VE BAŞARILI OLMANIZDIR. SİZİ ÇOK SEVDİKLERİNİ UNUTMAYINIZ. ASLA UNUTMAYIN

20 İLETİŞİMİN TEK YOLU KONUŞMAK DEĞİLDİR.
BAZI ZAMANLAR BİRBİRİNİZE KIRILABİLİRSİNİZ. ANCAK GÜZEL BİR SÖZ BİR GÜLÜMSEME GÖNÜL ALIR HER ZAMAN. İLETİŞİMİN TEK YOLU KONUŞMAK DEĞİLDİR. ASLA UNUTMAYIN

21 SAKİN OLUN. HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORSANIZ KENDİNİZE SÖZ VERİN.
SINAV ZAMANI YAKLAŞTIKÇA ÖZELLİKLE SABAHLARI STRESLİ OLABİLİRSİNİZ. MUTLAKA KAHVALTI YAPINIZ. KAHVALTI İYİ BİR STRES GİDERİCİDİR. SAKİN OLUN. HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORSANIZ KENDİNİZE SÖZ VERİN. EVDE AİLENİZLE KISA SOHBETLETLER YAPABİLİRSİNİZ. AMA ASLA SİNİRLENMEYİN. MÜZİK DİNLEYİNİZ.

22 KISA YÜRÜYÜŞLER, TEMİZ HAVADA KISA SÜRELİ OTURMALAR, ŞEHİR HAYATI İÇİNDE OLAN İÇİN BALKON SEYİRLERİ İYİ GELEBİLİR. KISA SÜRELİ TV SEYRETME, GAZETE VE KİTAP OKUMA GİBİ ETKİNLİKLERDE BULUNABİLİRSİNİZ. ÇAYBAHÇESİN DE BİRAZ ZAMAN GEÇİRME, PARKA GİTMEK, GÜZL BİR CADDE DE KISA BİR YÜRÜYÜŞ.

23 SINAVDAN BİR GÜN ÖNCE SINAV AKŞAMI KİMLİK BELGENİZİ, SINAVA GİRİŞ BELGENİZİ, SAATİNİZİ MUTLAKA HAZIRLAYINIZ. ÖZEL KİMLİK BELGENİZİ. ( EHLİYET, NÜFUS CÜDANI, PASAPORT VB. )YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

24 EN AZ İKİ TANE KALİTELİ KURŞUN KALEM VE KALEM AÇACAĞI
EN AZ İKİ TANE KALİTELİ KURŞUN KALEM VE KALEM AÇACAĞI. KALİTELİ BİR SİLGİ. BİRDE TÜKENMEZ KALEM ALINIZ YANINIZA. KALEMLERİNİZİ, SİLGİNİZİ VE KALEM AÇACAĞINIZI DENEYİNİZ. YETER-YETMEZ ENDİŞESİ TAŞIYAN BİRİSİ İSENİZ YANINIZA MİNİK BİR KALEM KUTUSU GÖTÜREBİLİSİNİZ.

25 SINAV SALONUNA CEP TELEFONU , HESAP MAKİNESİ, ÇAĞRI CİHAZI İLE GİREMEYECEĞİNİZİ UNUTMAYINIZ.
BU TÜR EŞYALARINIZI SİZİNLE SINAV YERİNE GELEN AİLENİZE YADA YAKINLARINIZA TESLİM EDEBİLİRSİNİZ. YADA SINAV GİRİŞİNDE BU TÜR EŞYALARINIZ GÖREVİLERCE SINAV BİTENE KADAR ALINIR.

26 YANINIZA SU VE ŞEKER ALABİLİRSİNİZ.
UYARI: DİŞLERİNİZDE HERHANGİ BİR SORUN VARSA SINAVDAN ÖNCE TEDAVİ OLUNUZ. SINAVDA AĞRIYAN BİR DİŞ HERŞEYİ OLUMSUZ ETKİLEYECEKTİR.

27 SINAVDAN BİRGÜN ÖNCE DİNLENİNİZ
SINAVDAN BİRGÜN ÖNCE DİNLENİNİZ. HİÇBİR ŞEYİN MORALİNİZİ BOZMASINA İZİN VERMEYİNİZ. BİR GÜN SONRA ÇALIŞMALARINIZIN KARŞILIĞINI ALACAKSINIZ. SABAH YANINIZA GÖTÜRECEĞİNİZ BELGELERİNİZİ, KALEMLERİNİZ HATTA GİYECEĞİNİZ GİYSİLERİ SABAH RAHATLIKLA BULABİLECEĞİNİZ BİR YERE KOYABİLİRSİNİZ. SABAH ARAYARAK STRES’E GİRMEYİN SAKIN…

28 SINAV GÜNÜ SINAV SABAHI SAAT TAM KAÇTA KALKACAĞINIZ SİZE KALMIŞ. BU ÖĞRENCİLERİN SINAV YERİNE UZAKLIĞINA, KAHVALTI YAPMA SÜRELERİNE, KİŞİSEL HAZIRLIKLARININ SÜRESİNE GÖRE DEĞİŞİR. BUNLARI KENDİNİZE GÖRE EN İYİ SİZ BİLİRSİNİZ. EN GEÇ SAAT KAÇTA SINAV BİNASI ÖNÜNDE OLMANIZ GEREKEKTİĞİ SINAV GİRİŞ YERİ BELGENİZDE YAZAR.

29 SINAVA GİRİŞ BELGENİZDE ÖSYM’NİN BELİRTİĞİ SAATTE BİNASI ÖNÜNDE OLUNUZ
SINAVA GİRİŞ BELGENİZDE ÖSYM’NİN BELİRTİĞİ SAATTE BİNASI ÖNÜNDE OLUNUZ. ( GENEL OLARAK SINAV BAŞLAMADAN 30 DK. ÖNCE) GEÇ KALMA GİBİ BİR DURUMUNUZ OLSA BİLE SAKIN PANİĞE KAPILMAYIN, DOĞRUCA SINAV BİNASINA GİDİP YETKİLİLERE MÜRACAT EDİNİZ.

30 SORU KİTAPÇIĞINDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ.
SINAV GÖZETMENLERİ SİZE SINAV KURALLARINI OKUYACAKLARDIR. DİKKATLİCE DİNLEYİN. SORU KİTAPÇIĞINDAKİ AÇIKLAMALARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ. SINAV GÖZETMENLERİNİN SINAV BAŞLAMADAN ÖNCE SİZE OKUYACAĞI KURALLAR ÖSYM TARAFINDAN BELİRLENMİŞTİR VE KESİNDİR.

31 CEVAP KAĞIDININ SİZİ ADINIZA DÜZENLENMİŞ OLMASI GEREKİR
CEVAP KAĞIDININ SİZİ ADINIZA DÜZENLENMİŞ OLMASI GEREKİR. DEĞİL İSE SALON BAŞKANINA MUTLAKA BİLDİRİN. SORU KİTAPÇIĞININ SAYFA NUMARLARINI KONTROL EDİN. HATALI OLMAMASI GEREKMEKTEDİR. HATALI İSE SALON BAŞKANINA BİLDİRİN.

32 ADINIZA DÜZENLENMİŞ CEVAP KAĞIDINDAKİ BİLGİLERİ DİKKATLİCE DOLDURUNUZ.
SORU KİTAPÇIĞINDAKİ BİLGİLERİ DOLDURUN. SORU KİTAPÇIĞININ TÜRÜNÜ CEVAP KAĞIDINIZA TESTLERİ CEVAPLAMAYA BAŞLAMADAN ÖNCE MUTLAKA İŞARETLEYİN. SORU KİTAPÇIĞINDA HER TESTİN BAŞLANGICINDAKİ AÇIKLAMALARI DA O TESTE BAŞLAMADAN ÖNCE DİKKATLİCE OKUYUN.

33 SORULARI DİKKATLİ OKUYUNUZ.
İLK SORULAR BELKİ O ANDA SİZE ZOR GELEBİLİR. PANİĞE KAPILMAYIN, SAKIN MORALİNİZİ BOZMAYIN. ALANIZLA İLGİLİ ÇÖZMENİZ GEREKEN HER SORUYA MUTLAKA BAKINIZ. NASIL OLSA YAPAMAM GİBİ BİR DÜŞÜNCEYE KAPILMAYIN SAKIN. ALTI ÇİZİLİ VE KOYU RENKLE YAZILMIŞ CÜMLELERİ BİRAZ DAHA DİKKATLİ OKUYABİLİRSİNİZ.

34 TERCİH EDECEĞİZ YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMU HANGİ PUAN TÜRÜNDEN ÖĞRENCİ ALACAKSA O PUAN TÜRÜNÜN HESAPLANMASINDA AĞIRLIĞI OLUŞTURAN TESTTEN YADA EN İYİ BİLDİĞİNİZ TESSTEN BAŞLAYABİLİRSİNİZ. GİRMİŞ OLDUGUNUZ DENEME SINAVLARINDA BU DURUMLARI TECRÜBE ETMİŞ OLMALISINIZ.

35 SINAVDA ZAMANDA ÖNEMLİ OLDUĞU İÇİN ARADA SIRADA SAATE BAKMAYI İHMAL ETMEYİN. ANCAK ZAMAN YETMEZ DİYE DÜŞÜNMEYİN. SİZE VERİLEN TOPAM SÜRE ÖSYM UZMANLARINCA HESAPLANMIŞ VE YETERLİ BİR SÜREDİR. KOPYA ÇEKMEK KADAR VERMEKTE BİR ADAYIN SINAVININ GEÇERSİZ SAYILMASINA SEBEP OLACAKTIR.

36 SORULARI DİKKATLİ OKUYUNUZ. ÖZELLİKLE SORU KÖKLERİNİ.
BİLMEDİĞİNİZ SORULARIN ÜZERİNDE ÇOK OYALANMAYIN. DİĞER SORUYA GEÇEBİLİRSİNİZ. ZAMAN KALDIKÇA YİNE DÖNER ÇÖZEBİLİRSİNİZ. ANCAK YAPAMADIĞINIZ BİR YADA BİR KAÇ SORUDA UZUNCA BİR SÜRE ZAMAN GEÇİRMEK HEM MORALİNİZİ BOZABİLİR HEMDE ZAMAN KAYBETTİRİR.

37 SINAVDA 30’AR SORULUK 8 TEST YER ALACAK
SINAVDA 30’AR SORULUK 8 TEST YER ALACAK. ANCAK BİR ADAYIN EN FAZLA 6 TESTİ, DOLAYISIYLA 180 SORUYU YANITLAMASI YETERLİ OLACAK. SINAVIN TOPLAM SÜRESİ 195 DAKİKA OLACAK. (KAYNAK: ÖSYM- BU KONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARA ÖSYM’nin RESMİ WEB SİTESİNDE VE BAŞVURU KLAVUZUNDA VERİLDİ. ŞU ANA KADAR ALANINIZA VE GİTMEK İSTEDİĞİNİZ BÖLÜME GÖRE KAÇ TEST ÇÖZECEĞİNİZ KONUSUNDA BİLGİLİ OLMANIZ GEREKMEKTEDİR. BİLGİNİZ YOK İSE OKULDA YADA DERSHANEDE YADA BÖLGENİZDE BİR REHBER ÖĞRETMENE DANIŞINIZ. YUKARIDAKİ AÇIKLAMA ZAMAN KONUSUNDA SİZE BİR FİKİR VEREBİLİR. ÖNEMLİ OLAN BİLEMEDİĞİMİZ BİR SORUDA TAKILIP KALMAMAMIZ.

38 ÖĞRENCİLER SORULARI ÇÖZDÜKÇE CEVAP KAĞIDINA İŞARETLEMEDE BİR KAÇ YOL TERCİH EDERLER.
1- BİR SORUYU ÇÖZER, CEVAPTAN KESİN EMİNSE HEMEN İŞARETLER. 2- BİR SAYFADAKİ SORULARI ÇÖZER KESİN EMİN OLDUKLARINI İŞARETLER. 3- BÜTÜN SORULARI ÇÖZER VE SINAV SONUNDA CEVAPLARI CEVAP KAĞIDINA İŞARETLER.

39 ANCAK ÜÇÜNCÜ (3. ) YÖNETİMİ BİRAZ TARTIŞMAK GEREKİR
ANCAK ÜÇÜNCÜ (3.) YÖNETİMİ BİRAZ TARTIŞMAK GEREKİR. BU YÖNTEM HEM CEVAPLARDA KAYDIRMA YAPMANIZA HEMDE SINAV ZAMANININ YETMEMESİNE NEDEN OLABİLİR. OKULDA YADA DERSANEDE OLDUĞUNUZ DENEME SINAVLARINDA BU DURUMLARI DENEMİŞ OLMANIZ GEKEKMEKTEDİR. DENEME SINAVLARININ BİR AMACIDA ZAMAN DÜZENLEMEKTİR.

40 CEVABI HAKKINDA HİÇBİR FİKİR YÜRÜTEMEDİĞİNİZ SORULARI BOŞ BIRAKMAK SİZİN YARARINIZA.
YAPTIGINIZ YANLIŞLARIN BELİRLİ ORANDA DOĞRU CEVAPLARINIZDAN DÜŞÜLECEĞİNİ UNUTMAYIN. SORU KİTAPÇIĞINDA CEVAPLADIĞINIZ VE GEÇTİĞİNİZ SORULARA KENDİNİZCE İŞARETLER KOYUNUZ. ANCAK İKİ SEÇENEĞE İNDİRİLMİŞ SORULARDA DOĞRU CEVABI KESTİRMEK DAHA KOLAY OLABİLİR.

41 MUTLAKA BAŞARACAKSINIZ… KENDİNİZE ÖNCE SİZ İNANIN
MUTLAKA BAŞARACAKSINIZ… KENDİNİZE ÖNCE SİZ İNANIN. HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN…

42 OKUL PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK SERVİSİ
SUNU BURADA BİTMİŞTİR. SORULARINIZI ŞİMDİ SORABİLİRSİNİZ. YADA SİZİN İÇİN ÖZEL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ AKLINIZA GELEN HER TÜRLÜ SORUDA REHBERLİK SERVİSİNE GELEREK SORABİLİRSİNİZ. OKUL PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK SERVİSİ

43 NOT: SUNUDA KULLANILAN RESİMLER SUNUYU İZLERKEN ÖĞRENCİLERİN SIKILMAMASINI SAĞLAMAK VE SUNUYA GÖRSELLİK KATMAKTIR. BU NEDENLE SUNUDA Kİ RESİMLERİ KENDİNİZLE İLİŞKİLENDİRMEYİN. MESELA SINAV GÜNÜ SUNUDA KULLANILAN AYAKKABININ AYNISINI GİYMEYE ÇALIŞMAYIN 


"SINAVA BEŞ KALA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları