Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

MSI Z77A GD65 OC GUİDE.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "MSI Z77A GD65 OC GUİDE."— Sunum transkripti:

1 MSI Z77A GD65 OC GUİDE

2 Günlük 4600Mhz. Kullanım için Gerekli Bios Ayarları..

3 BIOS Ayarlarını Bire Bir Uygulamanız Yeterli...

4 -Hava soğutma kullanıyorsak CPU PLL Voltajını(çekirdek iç hız gerilimi) düşük vermemiz işlemci ısısını azaltmasını sağlar bu voltaj işlemci karakterine göre stabilite yönünden farklılık gösterebilir her işlemci farklı PLL voltajda farklı tepkiler verir System Agent Voltaj ; Sistemin (Anakartın) voltajıdır .. -CPU I/O Voltage ; İşlemci dahili memory kontrolcüsü ve PCI-E voltaj ayarıdır RAM’leri OC yaptığımızda arttırılması gereklidir. Fazla arttırılması halinde ise İşlemci memory kontrolcüsü zarar görecektir. -CPU Voltage;İşlemcimizin hızaşırtma için gerek duyacağı voltajdır. Bu her işlemci için farklılık gösterecektir, belki bir miktar fazla belkide az voltajla aynı hıza ulaşabiliriz. Kullandığımız işlemci 1.32v ile 4600MHz’de stabilite sağladı.. -DRAM voltajı; Belleklerimizi Hızaşırtırmayacaksak fabrikasyon voltajında kullanın -Diğer ayarları bire bir ayarlayın.

5 -Hava soğutma kullanıyorsak CPU PLL Voltajını(çekirdek iç hız gerilimi) düşük vermemiz işlemci ısısını azaltmasını sağlar . Bu voltaj işlemci karakterine göre stabilite yönünden farklılık gösterebilir her işlemci farklı PLL voltajda farklı tepkiler verir Kısaca İşlemcinin stabilitesi için gereken voltajdır.. -System Agent Voltaj ; Sistemin (Anakartın) voltajıdır .. -CPU I/O Voltage ; İşlemci dahili memory kontrolcüsü ve Pcı-E voltaj ayarıdır Ramleri oc.yaptığımızda arttırılması gereklidir fazla arttırılması halinde ise İşlemci memory kontrolcüsü zarar görecektir.. -CPU Voltage;İşlemcimizin hızaşırtma için gerek duyacağı voltajdır bu her işlemci için farklılık gösterecektir belki bir miktar fazla belkide az voltajla aynı hıza ulaşabiliriz kullandığım işlemci 1.32v ile 4600mhz.de stabilite sağladı. -DRAM voltajı; Belleklerimizi Hızaşırtırmayacaksak fabrikasyon voltajında kullanın -Diğer ayarları bire bir ayarlayın..

6 CPU Features Kısmından Eğer işlemcimizi devamlı hızaşırtmalı durumda kullanmak istiyorsak ayarları bire bir yapalım.

7 Eğer İşlemcimizin Boştayken Hızını Düşürmesini İstiyorsak Intel C-State ayarını Enable yapmamız yeterli..

8 Bellek ayarlarında hızı Auto yapıp Extreme Memory Profile (X. M
Bellek ayarlarında hızı Auto yapıp Extreme Memory Profile (X.M.P) Aktif ettiğimizde Kullanmış olduğumuz Belleklerin Üretici firma tarafından belirlenmiş olan hız ve zamanlamaları Anakart otomatik olarak ayarlayacaktır..

9 Bellek hızını ve zamanlamalarını kendimiz belirlemek istiyorsak X. M
Bellek hızını ve zamanlamalarını kendimiz belirlemek istiyorsak X.M.P ayarını kapatıp DRAM Frequency ayarını kendimiz atamamız gerekiyor..

10 Dram Timing Mod ayarında önümüze 2 farklı seçenek çıkıyor; Link(bağla) ,Unlink (çöz). Link ayarı aynı iki veya daha fazla bellek modülünün zamanlamalarını beraber yapılmasını sağlıyor. Unlink ise iki veya daha fazla bellek modülünün zamanlamalarını farklı ayarlamamıza imkan veriyor bunu sebebi eğer elimizde farklı iki bellek varsa ve farklı zamanlamalara sahipse bu ayarla ikisini birden sistemde çalışmasını sağlıyor..

11 Unlink Link

12 Yaptığımız Ayarları Kayıt Yapacağımız Overclocking Profiles Bölümü..

13 Ve Hızaşırtmalı Sistemimizi Test Etme Vakti..
Soğutucu olarak Tuniq Tower 120 hava soğutma kullanılmıştır oda sıcaklığı ~26’C

14 Dilerseniz Windows ortamında Anakartı Control Center programıyla Hızaşırtma işlemine devam edebilirsiniz ama ilk önce Biosdan Adjust Cpu Ratio in OS kısmını aktif hale getirmeniz gerekiyor..

15 Windows Ortamında Hızaşırtmaya Devam..
4600Mhz.. 4700Mhz..

16 Control Center RAM zamanlamalırını da değitirebilmemize olanak sağlıyor.


"MSI Z77A GD65 OC GUİDE." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları