Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ŞİRKETİMİZ HAKKINDA VİZYON & MİSYON

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ŞİRKETİMİZ HAKKINDA VİZYON & MİSYON"— Sunum transkripti:

1

2 ŞİRKETİMİZ HAKKINDA VİZYON & MİSYON
Biz meslekteki 20 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimizin bize kattığı enerji ile , gümrük müşavirliği hizmetine yeni bir anlayış getireceğimize inanarak yola koyulduk. Biz, bilgi ve tecrübeyle yoğrulan hizmet şiarı ile müşterilerimize; birebir iletişime dayanan , kaliteli, hızlı, güvenilir, mevzuatı en doğru şekilde yorumlayan ve sorunsuz ; yani “butik” gümrükleme hizmeti vermeyi ilke edindik.  Butik çalışabilmenin ön koşulunun da mutlu çalışan olduğunun bilinciyle , şirket politikamızın merkezine insanı koyarak pozitif farkındalık yaratacağımıza inanmaktayız. Gümrük işlemlerinin tamamı bilgisayar ortamında gerçekleştirilmekte ve ithalat, ihracat, transit işlemleri, EDI (Elektronik Veri Transferi) programıyla merkez ofisimizde, elektronik ortamda gerçekleştirmektedir. VİZYON & MİSYON Vizyonumuz : Mesleğe gönül vermiş insanlar olarak, sektördeki yaklaşık 20 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimizin bize kattığı enerjiyi, uzun soluklu bir proje sürecinin sonunda, idealize ettiğimiz “gümrük müşavirlik hizmeti”ni verebilmek amacıyla bir araya getirdik. Misyonumuz: Çözüm ve hizmetlerimizle sağladığımız güvenilirlik ve yüksek iş ahlakı anlayışımız doğrultusunda müşterilerimizin menfaatini maksimum seviyede tutup tüm işlemlerini minimum sürede bitirmek tek hedefimiz.

3 HİZMET POLİTİKAMIZ Birebir iletişim ile yerinde ve zamanında hizmet veren , daima müşteri odaklı , çözümleyici ve seri bir şekilde sonuca giden bir anlayışla yola koyulduk. Kanun, yönetmelik ve mevzuata tam uyum, asla taviz vermeyeceğimiz çalışma şartlarımızdandır. Bu konudaki kararlılığımız müşterilerimizle karşılıklı güven esasına dayanmaktadır. GÜVENİLİRLİK BİZİM EN TEMEL İLKEMİZDİR. Kanun, yönetmelik ve mevzuatlardaki değişiklikler tarafımızdan takip edilerek sizlere duyurulacak ve bu konuda en üst düzeyde danışmanlık yapılacaktır. Rekabet üstünlüğü sağlamanın temelinde siz müşterilerimizin istekleri ve düşünceleri doğrultusunda hareket etmenin bilincinde olup, hizmet anlayışımızı sizlerin görüşleriyle geliştirerek büyümeyi hedefliyoruz. Bu bilinçle yönetim ve personel olarak uyum içinde en üstün hizmeti vermek istiyoruz.

4 HİZMETLERİMİZ . Gümrük müşaviri yetki belgesine sahip idareci,danışmanlarımızın yönetiminde, ofis içi uygulama personelinin bölümlere ayrılmış bir yapıda çalışmasının yanında, belge ulaşımını hızlandırmak amacıyla oluşturulmuş motorlu kurye servisiyle hizmet vermektedir. Değişen koşullara uyum sağlamakta ve hizmetlerimizin içeriğini firmaların taleplerini de göz önüne alarak genişletmekteyiz. İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği dış ticaretin önemli bir ayağı olduğu bilinciyle hareket ederek; İhracat, ithalat, transit vb. işlemlerin gümrüklerle ilgili kısmını gerçekleştirmekte, Uluslar arası taşıma, depolama, sigortalama konularında müşterilerine alternatifler sunmakta, Dış ticaretle ilgili her türlü soruna zamanında ve etkili çözümler üretmekte, Firmaların beklentileri doğrultusunda projeler hazırlamaktadır. Hızlı, teknolojik, ekonomik ve butik hizmet vermek temel amacımızdır.

5 İHRACAT İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği, EDI (Elektronik Veri Transfer;) teknolojisini kullanmaktadır. Böylece, ofis içinde başlayan ihracat mallarının gümrükleme işlemleri, çok kısa bir sürede yapılabilmektedir. Ayrıca e birlik üyeliğimizle müşterilerimizin birlik ödemeleri yine ofisimizden gerçekleştirilmektedir. Dış ticaretteki gelişmeleri yakından takip eden personelimiz, ihracatçı firmaları bu gelişmeler ve değişiklikler konusunda bilgilendirmekte, onlara projeler sunarak ihracat işlemlerinin daha sağlıklı yapılmasını temin etmektedir. İTHALAT * Müşterilerimize ait taşıma rezervasyonun yapılmasından itibaren eşya takip edilebilmekte, böylece ithalatçı firmaların program yapması sağlanmaktadır. Aynı zamanda, EDI (Elektronik Veri Transferi) bağlantısı kullanılmakta ve gümrük vergileri banka kanalıyla ödenmektedir. Bu sayede eşyanın Türkiye’ye gelişinden itibaren gümrük işlemleri en kısa sürede tamamlanmakta ve eşyanın müşterimizin deposuna ulaştırılması sağlanmaktadır. * Müşterilerinin ithalat projelerine mevzuat desteği veren İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği, sorun çözmekten öte, sorun çıkmasına engel olmanın daha ekonomik olduğunu bildirdiğinden, bu kapsamda bir müşavirlik hizmeti vermektedir.

6 MEVZUAT MÜŞAVİRLİK *Dış Ticaret Mevzuatımız, özellikle Avrupa Birliği'ne uyum çalışmaları ve Uzakdoğu Ülkelerinin Türkiye'nin iç piyasa dengelerini bozan fiyatlarla ürün sevkiyatı yapması sebebiyle korunma önlemlerinin çoğaltılması yoluna gidilmiştir. Gümrük Kanunu, Gümrük Yönetmeliği ve Dış Ticarette Standardizasyon v.b. mevzuat işlemleri sürekli olarak değişiklik göstermekte ve güncellenmektedir. Mevzuat departmanımız bu değişiklikleri en iyi ve en hızlı şekilde takip ederek müşterilerimize bildirmekte ve geniş kapsamlı değişikliklerde de İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği müşterilerine talep halinde eğitim/seminer düzenlemektedir. . Resmi Gazete'de yayımlanan mevzuat değişiklikleri ile Gümrük, Dış Ticaret, Tarım, Sağlık ve benzeri kurumların mevzuat değişikliklerini içeren sirküler elektronik posta yoluyla müşterilerimize iletilmektedir

7 NAKLİYE & NAVLUN İŞLEMLERİ
İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği, karayolunda güçlü taşıyıcılar ile yaptığı ortak çalışmalar ve işbirliği nedeniyle gerek ihracatta, gerekse ithalatta müşterilerine taşıma konusunda alternatifler sunmaktadır. Bu sayede ihracatçı ve ithalatçı firmalara ekonomik ve güvenilir taşıma hizmeti sunulmaktadır. NAKLİYE & NAVLUN İŞLEMLERİ a. Malın yükleme/boşaltma yerinin ve tarihinin tarafımıza bildirilmesini takiben firmanız adına; * Nakliye firmasının tespiti, * Detaylı navlun fiyatı alınması, * Teslim tarihi ve yeri anlaşması, tarafınızdan onay alınmak suretiyle yapılır. b. Malın seyahat takibi yapılarak firmanız gerektiğinde bilgilendirilir. c. Nakliye firmasından malla birlikte getirilmesi ve malla birlikte gönderilmesi istenen evraklar organize edilir. * Yabancı Fatura * Çeki Listesi * Konşimento * Kalite Kontrol Belgesi * Dolaşım Belgeleri (ATR, EUR-1, Menşe vb.) * Sigorta Poliçesi * Diğer Evraklar

8 SİGORTA İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği, belli başlı sigorta kuruluşlarıyla çözüm ortaklığı yaparak eşyanın niteliğini, taşıma koşullarını, varış ülkesi şartlarını iyi analiz etmesi nedeniyle ihracatçı ve ithalatçı müşterilerine ürünlerini hem sağlıklı, hem de ekonomik olarak sigortalamaları konusunda destek vermektedir. Böylece ürünlerin gerek uluslar arası, gerekse varış gümrüğünden firma deposuna kadar olan taşımalarda uğrayabileceği zararlar azami düzeyde karşılanmaktadır. TERCÜME İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği, İngilizce, Almanca, Rusça, Bulgarca ,Fransızca, İtalyanca,, İspanyolca,  Romence  başta olmak üzere tüm dillerde gümrük belgelerinizin tercümesi anlaşmalı olduğumuz tercüme şirketine bağlı yeminli tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

9 PROJE KURYE HİZMETLERİ
İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği , dış ticaret firmalarının büyüme yönündeki çabalarına, projeler sunarak destek vermektedir. Dahilde İşleme İzin Belgesi, Garanti Belgesi, Onaylanmış Kişi Statü Belgesi, Hariçte İşleme İzin Belgesi, Kontrol Belgesi v.b. avantajlardan yararlanılması için vaya bu izinlerin alınması, firmamızın faaliyetleri arasındadır. Söz konusu belge , izin ve taahhütlerin alınması bakımından önemli olup çalışmalarımızın bir parçasıdır. KURYE HİZMETLERİ İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği için zaman; gümrük işlem ve hizmetlerinin en kısa sürede ve hatasız olarak tamamlanmasını ifade eder. Bu bilinç ve bakış açısıyla, hizmette bütünlüğün ve süratin gereği olarak şirketimiz İLETİŞİM Gümrük Müşavirliği, bünyesindeki kurye departmanına ait yaya,arabalı ve motor kuryeleriyle; işleme alınacak ithalat-ihracat dosyalarının evraklarını gümrük idarelerine, işlemleri tamamlanmış ithalat-ihracat dosyalarının evraklarını ve o dosyalara ait hizmet faturalarını ise müşterilerinin adreslerinize hızlı bir şekilde ulaştırır.

10 Yanınızdayız ,çünkü başarı
ile olur. İletişim Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetler LTD. ŞTİ. Karaman Çiftlik Yolu Cad. Avnioğulları Apt. No.3 D.4 İçerenköy/Ataşehir/İstanbul Telefon / Fax Tel : pbx  Fax :


"ŞİRKETİMİZ HAKKINDA VİZYON & MİSYON" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları