Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

D.A.D.A.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "D.A.D.A."— Sunum transkripti:

1 D.A.D.A

2 Qu'est-ce être D.A.D.A ? Y.B.D.E. nedir ?
Je crains que bon nombre de quadras et de quinquas parmi nous se reconnaîtront ...comme moi. Récemment, j'ai été diagnostiqué D.A.D.A.: Déficit d'Attention Dû à l'Age. Yaşa Bağlı Dikkat Eksikliği Voilà comment cela se manifeste : Bakın nasıl oluyor :

3 Arabamı yıkamaya karar veriyorum
Garaja doğru giderken masadaki postalar dikkatimi çekiyor. Arabayı yıkamadan önce, Gelen mktuplara göz atmaya karar veriyorum, Arabanın anahtarını masaya bırakıp gelen broşür ve reklam postalarını çöp sepetine atıyorum.!! Çöp sepeti doluyor. Faturaları masaya bırakıp çöp sepetini Boşaltmaya karar veriyorum. Madem çöpü boşatmak için dışarıya çıkacağım. Fatura ödemelerini de hazırlayıp götüreyim diyorum

4 Çek karnemi alıyorum, fakat sadece bir yaprak
kaldığını görüyorum. Diğer çek karnem büromda. Gidiyorum ve önce masamın üzerinde yarım kalmış Colayı içiyorum. Çek karnemi arayaçağım ama herşeyden önce kazayla devirip,etrafı berbat etmemesi için şu Colayı kaldırmalıyım, Ilınmış olduğunu farkettiğim Colayı soğuması için buzdolabına koymaya karar veriyorum. Colayla mutfağa giderken, sehpa üzerindeki vazo gözüme çarpıyor : çiçeklerin suya gereksinimi var ! Colayı tezgah üzerine bırakıyorum ve mutfak masasında okuma gözlüklerimi buluyorum (Sabahtan beri arıyordum)

5 Gözlüğümü büroma bırakayım diyorum, ama önce şu çiçeklere su vereyim.
Gözlükleri tezgaha bırakıyorum, bir bardak su dolduruyorum ve, tv komandasını farkediyorum. Biri mutfak masasına bırakmış.... Dedim ki, bu akşam tv izlemek istediğimizde bunu her yerde arayacağız ve mutfakta olduğunu hatırlamayacağız. Onu yerine, salona götürmeğe karar verdim, ama önce çiçeklere su vermeliyim. Çiçeklere su veriyorum ama çoğunu da yere döküyorum.

6 Günün Sonunda : Bu durumda tv kumandasını masaya bırakıyorum,
etrafı temizlemek için bir bez aramağa gidiyorum. En sonunda girişe dönüyorum ve ne yapmak istediğimi hatırlamaya çalışıyorum. Günün Sonunda : -Araba yıkanmadı, -Faturalar ödenmedi, -Mutfak tezgahının üzerinde ılık bir Cola var, -Çiçeklerin suyu yetersiz kaldı,

7 -TV kumandası yeride değil,
-Yeni çek defterim yok, -TV kumandası yeride değil, -Gözlüklerim nerede. Bilmiyorum, ve arabanın anahtarını bıraktığım yeri hatırlamıyorum. Bütün gün hiç durmadığım halde hiç bir şeyin yapılmadığını anlıyorum, tamamen çökmüş durumdayım ! Ciddi bir sorun olduğu açık ve kendimle ilgilenmem gerekiyor, ama önce Mail’’lerime bakmam gerekiyor Bana bir iyilik yapmak ister misiniz ?

8 İHTİYARLIK KAÇINILMAZ OLGUNLUK SEÇENEK KENDİNE GÜLMEK TEDAVİDİR !
Bu mesajı tanıdıklarınıza gönderin, Çünkü ben kimlere gönderdiğimi hatırlamıyorum. Gülmeyin, başınıza gelmediyse, bir gün gelecek. İHTİYARLIK KAÇINILMAZ OLGUNLUK SEÇENEK KENDİNE GÜLMEK TEDAVİDİR !

9


"D.A.D.A." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları