Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

PROSEDÜRLER PROSEDÜRLER Acil durum prosedür Yangın prosedür

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "PROSEDÜRLER PROSEDÜRLER Acil durum prosedür Yangın prosedür"— Sunum transkripti:

1 PROSEDÜRLER PROSEDÜRLER Acil durum prosedür Yangın prosedür
PROSEDÜRLER Acil durum prosedür Yangın prosedür Deprem prosedür Acil çıkış talimatları İlkyardım dolabı ve deprem çanta malzeme listeleri Hijyen prosedür Okul servis prosedür

2 REVİR Tüm okul personel listesi kan grupları ve ulaşım telefonları ile hazır bulunur. Tüm okul öğrenci kayıt formunun bir örneği revirde,güvenlikte hazır bulundurulur.Acil durumlarda(yangın,deprem,kaza)kullanılmak üzere Tüm okul öğrenci aşı kartları ,alerji listeleri revirde hazır bulundurulur. Alerjisi bulunan öğrenci veya öğrenciler tüm okul personeline bildirilir.Her sınıf panosunda alerjik öğrenci listesi hazır bulunur. Okuldaki kazalarda Joyfull hemşire öğrencinin ihtiyacına uygun ilkyardım,ilaç vb.müdahalesini yapar.Veli ve okul müdürünü bilgilendirir.Gerektiğinde sağlık ve kaza formunu doldurur.Öğretmen bilgisinde veliye gönderir. Okulda kullanılan su aylık su raporları temin edilerek kontrol edilir.Gerektiğinde su numuneleri için kimyasal ve bakteriyolojik incelemeler yaptırılır.

3 HİJYEN Genel temizlik personeli denetlenir,ve eğitim verilir.
Günde en az bir defa tüm okulda dezenfektan bir madde ile temizlik yapılır.Genel temizlik malzemeleriyle hijyen tamamlanır. Tüm öğretmenlere öğrencilerin kişisel hijyen eğitimlerinde destek verilir. Okul ünitelerinde sağlık,hijyen konularında çocuklara bilgi verilir.

4 Genel temizlik personeli Joyfull hemşire tarafından denetlenir ,eğitim verilir.Kullanılan temizlik malzemeleri dezenfektan özellik taşır. Okul yiyecekleri et ve et ürünleri,süt ve süt ürünleri ve içecek markaları Joyfull hemşire tarafından takip edilir. Temizlik ve mutfak personeli 3 ayda bir portör tetkik ve 6 ayda bir akciğer grafi ile takip edilir. Yılda bir kez tüm personele ilkyardım eğitimi verilir. Okul personeline koruyucu sağlık eğitimi verilir.Personelin sağlık bilgileri Joyfull hemşire tarafından takip edilir.

5 YANGIN PROSEDÜRÜ Eğer yangını fark ederseniz,anında yangın alarmını çalıştırın. Yangın alarmı şu noktalarda bulunmaktadır. Yangın Tüpleri: Zemin kat Giriş kapısı 1 adet (3 kg) 1.Kat giriş kapısı 1adet(3 kg) 2.Kat giriş kapısı 1adet Yemekhane giriş kapısı 1 adet (12 kg) Yemekhanede 1 adet yangın battaniyesi bulundurulur. Yangın alarmı duyduğunuz zaman : Odanızdaki bütün camları kapatın. Yemekhane gaz vanalarını ve camları kapatın. Acil çıkış talimatlarına göre binayı terk edin.

6 YANGIN ACİL ÇIKIŞ TALİMATLARI
Zemin kat arka bahçeye çıkar. 1.ve 2. kat yangın merdiveninden dışarı çıkar. Okul kapısından sınıf sırası ile bina boşaltılır.

7 DEPREM PROSEDÜRÜ Deprem olduğunu anladığınızda düdük çalmaya başlayın.
DUR-ÇÖMEL-BEKLE 2’dakika sonra zemin kat bahçeye 2.ve3. kat ön bahçeye çıkar ön bahçe sorumlu Arka bahçe sorumlu Sorumlular ellerindeki okul listelerinden öğretmenlerin yoklamalarını öğrenir.Binanın tamamen boşaltıldığından emin olunur.

8 DEPREM ÇANTASI Her sınıfta,okul güvenlikte,okul bahçesinde hazır bulundurulur. Joyfull House hemşiresi aylık malzeme kontrolü yapar.

9 DEPREM ÇANTASINDA BULUNMASI GEREKENLER
İlkyardım çantası ve ilave acil yardım malzemeleri(bandaj,antibakteriyel krem vs.) Islak mendiller,tuvalet kağıdı,sağlık pedleri,atılabilir eldivenler. Sabun ve dezenfekten tabletler. Kalem ,kağıt,mum,kibrit,çöp torbası ve düdükler. Kuru yiyecek (bisküvi,fındık,şeker,kuru kayısı) Şarj edilebilir radyolu,alarmlı,yedek pilli ışıldak.

10 Her kat koridorda (1)bir ilkyardım dolabı mevcuttur.
İLKYARDIM DOLABI Her kat koridorda (1)bir ilkyardım dolabı mevcuttur. 1 adet okul gezileri için taşınabilir ilkyardım çantası revirde hazır bulundurulur.

11 İLKYARDIM DOLABI MALZEMELERİ
Steril gazlı bez Pamuk Yara bandı Hypafix Antiseptik solüsyon Lasonil krem Furacin krem Coldpack Nonsteril eldiven Makas Islak mendil Turnike Silverdin krem Fenistil/sistral krem Calpol şurup

12 SERVİS PROSEDÜR Servislerde öğrencilerin kan gruplarının da yazdığı listeler. Serviste: ilkyardım çantası adet Deprem çantası adet Yangın tüpü adet(6 kg’lik) Servis hosteslerine Joyfull hemşiresi ilkyardım eğitimi verir. Servisler 3 ayda bir rutin olarak Joyfull hemşiresi tarafından denetlenir.

13 ACİL PROSEDÜR HEMŞİREYİ ARA AMBULANSI ARA Telefon :MEDLINE 282 00 00
ÖN BÜRO Okul Müdürüne haber verir. Bahçe Güvenliğe haber verir. Bütün personele kaza hakkında bilgi verilir. Ambulansın geldiği söylenir.

14 Ambulansla gidecek kişiyi tespit eder.
YÖNETİCİ Ambulansla gidecek kişiyi tespit eder. Muhasebe işlemleri için gerekli evrak temin edilir. Veliye haber verilir. Kaza hakkında bilgi Okul hemşiresinin müdahalesi Ambulansın ne kadar zamanda okulda olacağı Öğrencinin hangi hastaneye götürüldüğü Ambulanstaki mobil telefon numarası veliye bildirilir.


"PROSEDÜRLER PROSEDÜRLER Acil durum prosedür Yangın prosedür" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları