Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SABİT MATKAP KULLANIM TALİMATI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SABİT MATKAP KULLANIM TALİMATI"— Sunum transkripti:

1 SABİT MATKAP KULLANIM TALİMATI

2 Tezgâh etrafında sarı renkte çizilmiş olan emniyet çizgisinden özellikle de çalışma esnasında kimsenin bulunmasına ve geçmesine izin vermeyin. İşlenecek hiç bir parçayı elle tutmayın mutlaka tezgâha sabitleyin.

3 Bakım ve onarım, uç değişikliği ve ayar yapılması gerekliliği gibi durumlarda tezgâhı mutlaka kapalı pozisyonda tutun ve hiç bir surette çalıştırmayın. Tezgâh çalıştırılmadan önce üzerinde altında veya civarında, mengenenin üzerinde bulunan tüm takım, alet ve edevatın ortadan kaldırılmış olduğuna emin olunuz.

4 Talaşların temizlenmesi işlemini tezgâh durduktan sonra bir fırça yardımı ile yapın, kesinlikle elle yapmayın. Tezgâhtan ayrılmadan önce matkabı durdurun ve durduğundan emin olun.

5 Hiçbir şekilde matkabın yanına vücudunuzun herhangi bir parçası risk altında olacak şekilde uzanmayın. Çalışma anında çapak sıçramasına karşı koruyucu gözlük kullanın.

6 Matkap ucunun parçaya ani dalması neticesinde, matkap ucunun kırılma ve parçanın matkap ile birlikte dönme tehlikesi nedeniyle, delinmiş bir delik çapı, bu çapa çok yakın çaptaki matkap ucu ile genişletme, delme işleminin başlangıcında uygun çapta matkap uçları kullanın.

7 Sabit matkap tezgâhında çalışırken eldiven kesinlikle giymeyin.


"SABİT MATKAP KULLANIM TALİMATI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları