Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

EVDE BİZİ BEKLEYEN TEHLİKELER Elektrik prizlerine ve anahtarlarına ıslak elle dokunmamalıyız.Emniyet için kilitli kapaklar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "EVDE BİZİ BEKLEYEN TEHLİKELER Elektrik prizlerine ve anahtarlarına ıslak elle dokunmamalıyız.Emniyet için kilitli kapaklar."— Sunum transkripti:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18 EVDE BİZİ BEKLEYEN TEHLİKELER Elektrik prizlerine ve anahtarlarına ıslak elle dokunmamalıyız.Emniyet için kilitli kapaklar takılmalıdır. Ütüyü fişte takılı unutulmamalıyız. Merdivenler aydınlık olmalıdır. Basamakları kaygan olmamalıdır. Halı ile kaplı ise halının kaymaması için sabitlenmesi gereklidir. Çocuklara sobanın sıcak ve yakıcı olduğu öğretilmelidir. Mümkün ise korumaya alınmalıdır. Lodoslu havlarda sobalar yakılmamalıdır. Fırınların üstündeki tencere ve tavlara çocukların ulaşması engellenmelidir. Aksi takdirde yanabilirler.

19 Bıçak, şiş, makas gibi kesici ve delici aletler çocukların ulaşabileceği yerlerde bırakılmamalıdır. Büyüklerin kullandığı ilaçların bazıları şekil olarak şekerlere benzerler. Çocukların ulaşabilecekleri yerlerde unutulursa, çocuklarımız onu şeker zannederek yiyebilirler. Geç farkına varılırsa da ölümle sonuçlanabilir. Temizlik deterjanları da ortada bırakıldığında meraklı çocuklarımız tadına bakabilirler. Bu tür kimyasallar yüksekçe bir dolaba kaldırılmalıdır. Pencere,balkon ve merdiven kenarlıklarından sarkmamalıyız. Oyunumuz bittikten sonra oyuncaklarımızı yerde bırakmamalıyız. Kibrit,çakmak gibi yakıcı araçlarla oynamamalıyız. Yüksek yerlerden bir şey alacağımız zaman büyüklerimizden yardım istemeliyiz. Yangın çıktığında itfaiyeyi aramalıyız. İtfaiye 110 Bayılma,düşme,yaralanma durumlarında Acil Servisi aramalıyız. Acil Servis 112 JALE İPEK www.egitimhane.com


"EVDE BİZİ BEKLEYEN TEHLİKELER Elektrik prizlerine ve anahtarlarına ıslak elle dokunmamalıyız.Emniyet için kilitli kapaklar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları