Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bahadır, odasında vakit geçirmeyi çok seviyordu. Ona göre evinin en güzel yeri kendi odasıydı. Sabah güneşin doğuşunu en güzel oradan izleniyordu. Odası.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bahadır, odasında vakit geçirmeyi çok seviyordu. Ona göre evinin en güzel yeri kendi odasıydı. Sabah güneşin doğuşunu en güzel oradan izleniyordu. Odası."— Sunum transkripti:

1

2

3 Bahadır, odasında vakit geçirmeyi çok seviyordu. Ona göre evinin en güzel yeri kendi odasıydı. Sabah güneşin doğuşunu en güzel oradan izleniyordu. Odası ona göre eşsizdi. Çünkü orada kendi başına kalabiliyor ve köyünün muhteşem manzarasının keyfini çıkarabiliyordu. O gün yatağında müzik dinlerken :

4 “ Burayı kendim için daha eşsiz kılabilecek ne yapabilirim.” diye düşündü. Aklına cam kenarında çiçek yetiştirme fikri geldi. Annesi ve babasıyla bu fikri paylaşmaya karar verdi. Böylece odası daha güzel ve eşsiz olacaktı.

5

6 Soğuk bir kış günü eviniz olmasaydı ne yapardınız? ?

7 Diğer canlılar gibi tüm insanların da barınmaya ihtiyaçları vardır

8 İnsanların barınaklarına EV(konut) denir. Evim evim güzel evim.

9 Bizler evimizin sevgi dolu ortamında do ğ arız. Orada sevgi içinde büyürüz. Bu nedenle evlerimizde kendimizi güvende hissederiz. Bizler evimizin sevgi dolu ortamında do ğ arız. Orada sevgi içinde büyürüz. Bu nedenle evlerimizde kendimizi güvende hissederiz.

10 İnsanlar kazançlarına göre köyde ve şehirde farklı barınaklar inşa ederek oralarda yaşamlarını sürdürürler. KöydeŞehirde

11 Köylerde ise evler genellikle tek katlıdır ve genişçe bir avlu içerisinde bulunur.

12 . Sağlıklı bireyler olarak büyümek için hepimizin barınacak bir eve ihtiyacı vardır.

13 Evimiz, ailemizin diğer bireyleriyle mutlu bir şekilde yaşadığımız yuvamızdır.

14 Yuvamız bizi yazın sıcaktan, kışın soğuktan ve diğer dış tehlikelerden korur.

15 Evler yuvalarımızdır. Evimiz bizi hava koşullarından, çeşitli tehlikelerden korur. Evler yuvalarımızdır. Evimiz bizi hava koşullarından, çeşitli tehlikelerden korur.

16 Evimiz aynı zamanda diğer temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız yerdir. Barınma ihtiyacı karşılanmayan insanın yaşamı çok zorlaşır. Evimiz aynı zamanda diğer temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız yerdir. Barınma ihtiyacı karşılanmayan insanın yaşamı çok zorlaşır.

17 Yazın hava dışarıda sıcaktır. Çok terleriz. Evimize gelip rahatlarız. Yazın hava dışarıda sıcaktır. Çok terleriz. Evimize gelip rahatlarız.

18 Kışın Yağmur, kar yağar. Hava soğuk olur. Sıcacık evimize gelince ısınırız. Kışın Yağmur, kar yağar. Hava soğuk olur. Sıcacık evimize gelince ısınırız.

19 Beslenme, temel ihtiyaçlarımızdandır. Yiyeceklerimizi genellikle evde yeriz. Beslenme, temel ihtiyaçlarımızdandır. Yiyeceklerimizi genellikle evde yeriz.

20 Bir diğer temel ihtiyacımız da giyinmedir. Evimizde giyiniriz. Üstümüzü evde değiştiririz. Bir diğer temel ihtiyacımız da giyinmedir. Evimizde giyiniriz. Üstümüzü evde değiştiririz.

21 Ayrıca yaşamımız için gerekli eşyalarımız da evde olur. Evimizde uyuruz, dinleniriz. Ayrıca yaşamımız için gerekli eşyalarımız da evde olur. Evimizde uyuruz, dinleniriz.

22 Barındığımız evler sağlık şartlarına uygun olmalıdır. Aile mutluluğunun devam etmesi, başarılı ve sağlıklı bir hayat sürmek için uygun bir eve ihtiyaç vardır. Barındığımız evler sağlık şartlarına uygun olmalıdır. Aile mutluluğunun devam etmesi, başarılı ve sağlıklı bir hayat sürmek için uygun bir eve ihtiyaç vardır.

23  İ nsanların barınma ihtiyacı vardır. Evlerimiz bizi her türlü tehlikeden koruyan sıcacık yuvalarımızdır.

24 Herkesin evi kendisi için eşsizdir. Evimiz bizim yuvamızdır. Orada ailemizle birlikte acı tatlı günler geçiririz. Bu nedenle tüm evler içinde bizim için en güzeli kendi evimizdir.


"Bahadır, odasında vakit geçirmeyi çok seviyordu. Ona göre evinin en güzel yeri kendi odasıydı. Sabah güneşin doğuşunu en güzel oradan izleniyordu. Odası." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları