Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI"— Sunum transkripti:

1 ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI

2 ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI
Çalışmak için zaman ve yer bekleme, bil ki her zaman ve yer çalışmanın en müsait yeridir. Bir günde yapman gereken işi ertesi güne bırakma! Elindeki işini bitirmeden diğerini kararlaştırma. Bir zamanda yalnız bir tek işi yap ki dikkatin ve kuvvetin dağılıp zayıflamasın.

3 ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI
Başladığın işi bitirmeden bir diğerine başlama! Yarım yapılan iş başlanmamış demektir. Çalıştığın bir iş üzerinde karşılaştığın bir güçlük olduğunda onu yenmeden bir adım bile gerileme! Yılgınlık gösterme! Çok düşün. İyice bilmelisin ki çalışmak, sadece hareket etmek veya okuyup yazmaktan ibaret değildir.

4 ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI
Bir işe başladığında veya bir konuda bilgi sahibi olmaya çalıştığında telaşlanıp sabırsızlanma. Her şeyi sindirerek çalış ve öğren. Gece yatağına uzandığında, günü nasıl geçirdiğini, ne yaptığını, hangi sonuçlara ulaştığını ve yarın ne yapacağını muhasebe etmeden uyuma! Öfkeli ve sinirli iken hiçbir konuda karar verme; sağlam karar verebilmek için öfkenin geçmesini bekle.

5 ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI
Bir işi yapma hususunda karamsarlığa düştüğünde, önündeki seçeneklerin her birinin fayda ve zararlarını iyice hesapla, faydası çok, zararı az olanı tercih et. Yapacak olduğun iş konusunda tereddüde ve kararsızlığa düştüğünde fikrini ve kanaatini soracağın kimseyi iyi seç.

6 ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI
Hiçbir zaman başarınla mağrur olma! Gurur başarıyı yok eder ve gelecekte olabilecek başarıları tırpanlayan en büyük düşmandır. Yapacak olduğun işin başında iyice düşün ki sonra pişmanlık duymayasın.


"ÇALIŞMADA BAŞARININ ALTIN KURALLARI" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları