Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEOG’A VAR... ÇAYYOLU FİNAL OKULLARI, EĞITIM-ÖĞRETIM SÜRECINDE ÖĞRENCILERIMIZI MILLI EĞITIM’IN TEMEL HEDEFLERI VE KURUMSAL VIZYON VE MISYONUMUZ DOĞRULTUSUNDA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEOG’A VAR... ÇAYYOLU FİNAL OKULLARI, EĞITIM-ÖĞRETIM SÜRECINDE ÖĞRENCILERIMIZI MILLI EĞITIM’IN TEMEL HEDEFLERI VE KURUMSAL VIZYON VE MISYONUMUZ DOĞRULTUSUNDA."— Sunum transkripti:

1 TEOG’A VAR..

2 ÇAYYOLU FİNAL OKULLARI, EĞITIM-ÖĞRETIM SÜRECINDE ÖĞRENCILERIMIZI MILLI EĞITIM’IN TEMEL HEDEFLERI VE KURUMSAL VIZYON VE MISYONUMUZ DOĞRULTUSUNDA YETIŞTIRMENIN YANı SıRA; BÜNYEMIZDE BULUNAN ÖĞRENCILERIMIZI BIR ÜST BASAMAĞA TAŞıYARAK, HEDEFLEDIKLERI EĞITIM KURUMLARıNA YERLEŞEBILMELERI KAPSAMıNDA AKADEMIK VE PSIKO-SOSYAL ÇALıŞMALAR YÜRÜTMEKTEDIR.

3 BU ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA;  EKSIK OLDUKLARı KONULARA ILIŞKIN BIREYSEL ÇALıŞMALAR,  KONU TEKRARLARı,  SORU ÇÖZÜMLERI  DEĞERLENDIRMELERIYLE, ÖĞRENCILERIMIZIN AKADEMIK ALANDAKI GELIŞIMLERI DESTEKLENMEKTE; GERÇEK SıNAV ESNASıNDA YAŞANABILECEK; KAYGı, STRES, IŞLEVSIZ ZAMAN YÖNETIMI GIBI SORUNLARıN ÖNÜNE GEÇEBILMEK ADıNA, ASLINA UYGUN SÜRE VE SORU SAYıLARıNDAN OLUŞAN DENEME SıNAVLARI ILE DE ÖĞRENCILERIMIZIN HAZıR BULUNUŞLUK DÜZEYLERININ ARTTıRıLMASıNA YÖNELIK PSIKOLOJIK ÇALıŞMALAR YÜRÜTÜLMEKTEDIR.

4 TEOG ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA KOLEJIMIZDE UYGULANMAKTA OLAN DENEME SINAVI TARIHLERI: 19.9.2015 10.10.2015 27.10.2015 31.10.2015 07.11.2015 14.11.2015 21.11.2015

5 GERÇEK TEOG SINAV TARIHLERI Merkezi Ortak Sınav Tarihleri SınıfDönemSınav tarihleriMazeret sınavı tarihleriSınav sonuçlarının ilanı 8. sınıfI. Dönem 25-26 Kasım12-13 Aralık 8. sınıfII. Dönem 27-28 Nisan14-15 Mayıs

6 TEOG ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA UYGULANMAKTA OLAN PSIKO-SOSYAL ÇALIŞMALAR:  BIREYSEL GÖRÜŞMELERLE ÖĞRENCILERIMIZIN MEVCUT “SıNAV SISTEMI”NE ILIŞKIN ALGıLARıNıN VE BU KAPSAMDA HEDEFLEDIKLERI KURUMLARıN BELIRLENMESI.  ÖĞRENCILERIMIZE “VERIMLI DERS ÇALıŞMA YÖNTEMLERININ” ANLATıLMASı.  ÖĞRENCILERIMIZIN VERIMLI DERS ÇALıŞABILMELERI IÇIN, YAPıLAN BIREYSEL GÖRÜŞMELERLE; ORTAM, SAAT VE SÜRELERININ BELIRLENMESI.  BIREYSEL “ÇALıŞMA TAKVIMI” OLUŞTURULMASı.  SıNAV ESNASıNDA “KAYGı” YARATABILECEK DURUMLAR VE “KAYGı KONTROLÜNE” ILIŞKIN BILGILENDIRME YAPıLMASı.  OLUŞTURULAN “ÇALıŞMA TAKVIMI”NIN GÜNCELLENMESI.  ÇALıŞMA TEMPOSU – HEDEF ARASıNDA KI BILIŞSEL SÜRECIN SORGULANMASı.

7

8 ERGENLIK, BIREYDE ÇOCUKSU TUTUM VE DAVRANıŞLARıNıN YERINI YETIŞKINLIK TUTUM VE DAVRANıŞLARıNıN ALDıĞı, CINSIYET YETILERININ KAZANıLDıĞı, BIREYIN ERIŞKIN ROLÜNE PSIKOLOJIK VE BEDENSEL OLARAK HAZıRLANDıĞı "YETIŞKINLIĞE ILK ADıM" EVRESIDIR.CINSIYETERIŞKINPSIKOLOJIK

9 ÇOCUKLARıMıZıN MESLEKI KARAR EVRESINE DOĞRU YÖNELDIKLERI BU DÖNEMIN, ERGENLIK GIBI INSAN YAŞAMıNDA ÖNEMLI BIR GELIŞIM EVRESI OLAN “ıLıMLı BUNALıM” ÇAĞıNA DENK GELMESI, SÜPHESIZ KI, ÇOCUKLARıMıZıN ÜZERINDE KI BASKıYı DAHA DA ARTTıRACAKTıR.

10

11 ÇOCUKLARıMıZıN KENDILERINI KEŞFETME SÜRECINDE, ÇATıŞMALARA AÇıK KIMLIK ARAYıŞıNDA, ONLARA DAHA ıLıMLı YAKLAŞMALı. SORUMLULUK DUYGULARıNıN GELIŞMESI ADıNA GÖREVLER VERMELIYIZ; ANCAK SıNAV DÖNEMI SÜRESINCE ONLARıN ENERJILERINI BÖLMELERINE SEBEP OLACAK AĞıR GÖREVLERDEN KAÇıNMALıYıZ. KIMLIK KARMAŞASıNA ÇOK AÇıK OLDUKLARı BU DÖNEMDE, EVLAT VE ÖĞRENCI ROLLERINDEN BAŞKA AILE IÇI ROL YÜKLEMELERI YAPMAMAYA ÖZEN GÖSTERMELIYIZ. “YETIŞKINLIĞE ILK ADıM” EVRESINDE, YAŞAMLARıNA ILIŞKIN KARAR VE SEÇENEKLERIN BELIRLENMESINDE SÖZ SAHIBI OLMAYA BAŞLADıKLARı IÇIN, DERS ÇALıŞMA KONUSUNDA KI HASSASIYETIMIZI ONLARA DENGELI VE BASKı KURMAZ BIR ŞEKILDE YANSıTMALıYıZ. AKADEMIK ANLAMDA YOĞUN BIR DÖNEMDEN GEÇEN ÇOCUKLARıMıZıN, DEŞARJ OLMALARı, SıNAV ORTAMıNDAN UZAKLAŞMALARı VE RAHATLAMALARı ADıNA AILECEK VEYA ARKADAŞLARıYLA GEÇIRECEKLERI SOSYAL ZAMAN ARALıĞı TANıMAYA ÖZEN GÖSTERMELIYIZ.

12

13  SINAV SABAHI EN GEÇ 07:30’DA YATAKTAN KALKMıŞ OLUN.  SINAV IÇIN GEREKLI MALZEME VE BELGELERINIZIN TAM VE EKSIKSIZ OLDUĞUNDAN BIR KEZ DAHA EMIN OLUN.  SABAH KAHVALTINIZI EN IYI ŞEKILDE YAPMAYA ÖZEN GÖSTERIN. ANCAK; AYRAN, SÜT, YOĞURT, KOLA, SOSIS, PASTıRMA GIBI ASITLI, AĞıR VE MIDENIZI BOZABILECEK YIYECEKLER YEMEKTEN KAÇıNıN  SıNAV ESNASıNDA HAREKETLERINIZI KıSıTLAMAYACAK VE RAHAT OLABILECEĞINIZ KıYAFETLER TERCIH EDIN.  EN GEÇ 08:30’DA OKULUNUZDA OLUN.  SıNAV BAŞLAMADAN TUVALET IHTIYACıNıZı GIDERMIŞ OLUN.  DAĞıTıLAN CEVAP KAĞıDıNıN SIZE AIT OLUP, OLMADıĞıNDAN EMIN OLUN.  OPTIK FORMLARDAKI; AD-SOYAD, FOTOĞRAF VE T.C. KIMLIK NUMARANıZı KONTROL EDIN, HERHANGI BIR SORUNDA GÖREVLIYE BILDIRIN.  SIZE GELEN OPTIK FORMLARıNıZı IMZALAMAYı UNUTMAYıN. KITAPÇıK TÜRÜNÜZÜ DOĞRU OLARAK IŞARETLEDIĞINIZDEN EMIN OLUN.

14


"TEOG’A VAR... ÇAYYOLU FİNAL OKULLARI, EĞITIM-ÖĞRETIM SÜRECINDE ÖĞRENCILERIMIZI MILLI EĞITIM’IN TEMEL HEDEFLERI VE KURUMSAL VIZYON VE MISYONUMUZ DOĞRULTUSUNDA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları