Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

HOŞGÖRÜ. Gel ne olursan ol yine gel Hz.Mevlana.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "HOŞGÖRÜ. Gel ne olursan ol yine gel Hz.Mevlana."— Sunum transkripti:

1 HOŞGÖRÜ

2

3 Gel ne olursan ol yine gel Hz.Mevlana

4 Grup 1Grup 2 Sınıf 18295 Sınıf 27688 Sınıf 38490 " Kardeşini güler yüzle karşılaman, kendi kovandan kardeşinin kabına su vermen de birer maruftur." Hz.Muhammed(S.A.V)

5 SmartArt ile İki İçerik Düzeni Birinci madde işareti buraya İkinci madde işareti buraya Üçüncü madde işareti buraya Grup A Görev 1 Görev 2 Görev 3 "Hediyeleşin, birbirinizi sevin. Birbirinize yiyecek hediye edin. Bu, rızkınızda genişlik hasıl eder." Hz.Muhammed(S.A.V)

6 Kendisi bir defasında beş yüz hurma ağacını birden dikmiş (İ Hanbel, 5:354) ve bu konuda şunları söylemiştir: "Bir Müslüman bir ağaç diker de bunun meyvesinden insan, evcil veya vahşi hayvan, veya bir kuş yiyecek olsa, yenen şey diken için bir sadaka hükmüne geçer" (Müslim, "Müsakat", 10) "Kıyamet kopma anında bile olsa, elinde bir ağaç filizi bulunan onu mutlaka diksin" (Buharî, el- Edebü'l-Müfred, 168) Davarları yapraklarını yesin diye, bir ağacı sopayla çırpan adama şöyle müdahalede bulunmuştu: "Biraz ağır ol bakalım, ağaca vurarak, onu kırıp dökerek değil, tatlılıkla sallayarak yaprağını dök!" (Üsdü'l-Ğabe, 3:276) Yüce Allah'ın Mekke'yi Harem bölge yaparak bir anlamda sit alanı ilân etmesi yanında, O da (sas), Medine ve Taif'i sit alanı ilân etmişti (Bayraktar, 5:223-227) "Yeryüzü bana mescid kılındı, onun toprağı temiz ve temizleyicidir," buyuran Hz Peygamber'in Mekke, Medine, Uhud dağı ve başka yerlerin sevgisini dile getiren pek çok hadisi vardır O, gök cisimleriyle de ilgilenmiş, onların doğuş ve batışlarını dua fırsatı olarak değerlendirmiştir

7 “Bir kadın, bağlayıp yemek vermediği ve yer haşerelerinin yemesi için serbest bırakmadığı kedi yüzünden cehenneme girdi.” Peygamberimiz

8 “Küçüklere merhamet etmeyen, büyüklerimize saygı göstermeyen, bizden değildir.” Hz.Muhammed

9 Mü'minler birbirlerine muhabbetli ve hayırlıdır, evleri ve bedenleri ayrı olsa da. Facirler ise birbirlerini aldatıcıdırlar. Evleri ve bedenleri toplu olsa da. Ve birbirleriyle mücadele ederler. (Hz.Enes r.a)

10

11 " Mümin kişi, diğer mümine karşı duvar gibidir, birbirlerini takviye ederler." (Nesai kutub-ı sıtte, 2. Cilt, Sf. 374)

12

13 HÜSEYİN KARA 9/B 1296


"HOŞGÖRÜ. Gel ne olursan ol yine gel Hz.Mevlana." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları