Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

OKUL: PLATO MESLEK YÜKSEK OKULU DERS: TEMEL KALIP ÇİZİMİ ÖĞRETMEN: SEMİYE BOTTAN KONU: MODEL UYGULAMALI ETEK HAZIRLAYANLAR: KADER ALTUN, BURCU BAYANA.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "OKUL: PLATO MESLEK YÜKSEK OKULU DERS: TEMEL KALIP ÇİZİMİ ÖĞRETMEN: SEMİYE BOTTAN KONU: MODEL UYGULAMALI ETEK HAZIRLAYANLAR: KADER ALTUN, BURCU BAYANA."— Sunum transkripti:

1

2 OKUL: PLATO MESLEK YÜKSEK OKULU DERS: TEMEL KALIP ÇİZİMİ ÖĞRETMEN: SEMİYE BOTTAN KONU: MODEL UYGULAMALI ETEK HAZIRLAYANLAR: KADER ALTUN, BURCU BAYANA

3

4 Düz dar etek kalıbının kopyasını alınız. Ön ve arka etek ucundan yukarıya doğru 10cm işaretleyerek şekildeki gibi düz çiziniz. (volan) Ön ve arka volanı dört eşit parçaya bölünüz. Ön pens ucunu etek ucuna kadar ön ortasına paralel uzatınız. Bu çizgiye paralel olacak şekilde pens ucundan yan dikişe kadar düz bir çizgi çiziniz. Kalıp üzerine gerekli yazıları yazınız.

5

6 Model uyguladığımız etek kalıbı üzerinden ön ve arka etek kopyasını alınız. Sayfanın sağ tarafından 1 cm girerek bir düz çizgi çiziniz. Bu çizgi üzerine arka I numaralı parçayı yapıştırınız. Sayfanın sol tarafından 0.5 cm girerek bir düz çizgi çiziniz ve ÖN I parçasını yapıştırınız. Şekildeki gibi Ön II VE ÖN III parçalarını yapıştırınız. Ön ve arka volanı dört eşit parçaya böldüğünüz çizgilerden yukarı doğru çıtlatınız. Arka ortası düz boy ipliğine gelecek şekilde parçalar arasına 5’ er cm vererek şekilde gibi volanı yapıştırınız. Şekildeki gibi volan çizimini tamamlayınız. Ön ortası düz boy ipliğe gelecek şekilde parçalar arasına 5’er cm vererek volanı yapıştırınız. Çizim üzerine gerekli yazıları ve işaretleri yazınız.

7

8


"OKUL: PLATO MESLEK YÜKSEK OKULU DERS: TEMEL KALIP ÇİZİMİ ÖĞRETMEN: SEMİYE BOTTAN KONU: MODEL UYGULAMALI ETEK HAZIRLAYANLAR: KADER ALTUN, BURCU BAYANA." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları