Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM SAĞLIKLI BEBEK RESİMLERİNİ İNCELEYELİM BU BEBEKLER SAĞLIKLIDIR. SAĞLIKLI BÜYÜMELERİ İÇİN NASIL BESLENMELERİ VE BAKILMALARI GEREKİR?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM SAĞLIKLI BEBEK RESİMLERİNİ İNCELEYELİM BU BEBEKLER SAĞLIKLIDIR. SAĞLIKLI BÜYÜMELERİ İÇİN NASIL BESLENMELERİ VE BAKILMALARI GEREKİR?"— Sunum transkripti:

1 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM SAĞLIKLI BEBEK RESİMLERİNİ İNCELEYELİM BU BEBEKLER SAĞLIKLIDIR. SAĞLIKLI BÜYÜMELERİ İÇİN NASIL BESLENMELERİ VE BAKILMALARI GEREKİR?

2 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM SPOR YUKARIDAKİ SÖZCÜK SİZE NELER ÇAĞRIŞTIRIYOR?

3 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM “BEN SPORCUNUN ZEKİ, ÇEVİK VE AHLAKLISINI SEVERİM.” ATATÜRK Yukarıdaki sözden neler anladığınızı açıklayınız.

4 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM Aşağıdaki resimlerde spor yapan insanları görüyorsunuz. Hangi sporları yaptıklarını söyleyiniz.

5 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM Aşağıdaki resimlerde spor yapan insanları görüyorsunuz. Hangi sporları yaptıklarını söyleyiniz.

6 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM Yukarıdaki besinlerden hangilerini tanıyorsunuz. En çok hangilerini tüketiyorsunuz. Dengeli beslenen insanlar hangi besinleri tüketir?

7 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM Dengeli beslenmek; her tür besinden yeteri kadar yemektir. Düzenli beslenen insanlar günde kaç öğün yemek yerler? Düzenli beslenme belli aralıklarla yeteri kadar yemek yemektir.

8 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM GELİŞME YUKARIDAKİ SÖZCÜK SİZE NELERİ ÇAĞRIŞTIRIYOR?

9 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM Elif’in özellikleri nelerdir? Elif’in beslenmesi ile ilgili olarak düşündüklerinizi söyleyiniz. Elif’in sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili önerilerinizi söyleyiniz.

10 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM Ali’nin özellikleri nelerdir? Ali davranışlarından hangisini düzeltmelidir? Neden düzeltmelidir?

11 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM BÜYÜME YUKARIDAKİ SÖZCÜK SİZE NELERİ HATIRLATIYOR? Büyüyen varlıklara örnekler veriniz.

12 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM Mehmet ile Damla’nın özellikleri nelerdir? Sağlıklı büyümek ve gelişmek için yapmamız gereken nelerdir?

13 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM SAĞLIKLI YUKARIDAKİ SÖZCÜK SİZE NELERİ ÇAĞRIŞTIRIR? SAĞLIKLI YAŞAM İLE İLGİLİ BİR CÜMLE SÖYLEYİNİZ. YAŞAM

14 SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM

15


"SAĞLIKLI BÜYÜMEK İSTİYORUM SAĞLIKLI BEBEK RESİMLERİNİ İNCELEYELİM BU BEBEKLER SAĞLIKLIDIR. SAĞLIKLI BÜYÜMELERİ İÇİN NASIL BESLENMELERİ VE BAKILMALARI GEREKİR?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları