Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

W EB 2.0 A RAÇLARı T ANıTıMı Adnan Engin 20110904043 Türkçe Öğretmenliği 2.sınıf.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "W EB 2.0 A RAÇLARı T ANıTıMı Adnan Engin 20110904043 Türkçe Öğretmenliği 2.sınıf."— Sunum transkripti:

1 W EB 2.0 A RAÇLARı T ANıTıMı Adnan Engin 20110904043 Türkçe Öğretmenliği 2.sınıf

2 Web 2.0 Nedir? Web 2.0 Eğitimde Nasıl Kullanılabilir Web 2.0 Araçları Kaynakça

3 Web 2.0, O'Reilly Media tarafından 2004'de kullanılmaya başlayan bir sözcüktür ve ikinci nesil internet hizmetlerini - toplumsal iletişim sitelerini, internet kullanıcılarının ortaklaşa ve paylaşarak yarattığı sistemi tanımlar. Web 2.0 Nedir?

4 Tim O'Reilly'e göre Web 2.0'ın kısmen tanımı şöyledir: "Web 2.0 bilgisayar endüstrisinde internetin bir düzlem olarak ilerlemesiyle bir işletme devrimi ve bu düzlemin kurallarını başarı için anlamaya çalışmaktır. Bu kurallar arasında başlıcası şudur: Ağ etkilerini daha çok insanın kullanabilmesi için programlar kurmak."

5 Eğitimde bilgisayar kullanımı, öğrenme-öğretme süreçleri açısından benzersiz imkânlar sunan çok yönlü ve güçlü araçlardır. Öğrenmeyi etkileşimli ve zevkli hale getirmesi, öğrenenlerin bireysel ihtiyaçlarına hitap etmesi, Web 2.0 Eğitimde Nasıl Kullanılabilir

6 E ĞITIMDE K ULLANıLABILECEK W EB 2.0 A RAÇLARı Youtube MSN Wiki Google Blog

7 YOUTUBE Youtube, dünyanın en büyük video portalıdır. YouTube, bir video barındırma web sitesidir. 15 Şubat 2005'te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş ve Ekim 2006'da Google tarafından satın alınmıştır.

8 MSN İnternet servis sağlayıcısı olarak hizmet verir. Ayrıca.NET Passport hizmetinin bel kemiğidir. Google'ın arama motoru teknolojisindeki tekelini kırmak ve arama motoru piyasasından pay kapmak amacıyla MSN Search hizmeti geliştirilerek hizmete sunuldu.

9 W IKI Wiki, GNU Özgür Belgeleme Lisansı altında kullanıcıların yeni sayfa yaratmasına, sayfalarda düzenlemeler yapmasına ve bu sayfaları birbirine bağlamasına izin veren bir yazılımdır. Wikipedia bu wikilerden en çok bilinenidir. Gruplar, wiki sayesinde kolayca büyük dökümantasyonlar oluşturabilir.

10 G OOGLE Google’u genellikle bir arama motoru olarak kullanıyoruz ancak birkaç özelliğini de tanırsak çok eğitimde de kullanabileceğiz. Google’un bu özelliklerini birkaç kelimeyle anlatalım. Herşeyden önce bir arama moyoru Google Docs kullanarak online ofise dokümanları oluşturup saklayabilirler.

11 BLOG Derse entegre edilmiş bu araç üzerinde bizden istenilenler doğrultusunda yani önceden belirlenmiş bir amaç doğrultusunda düşündüklerimizi paylaşabiliyoruz. Genel olarak diğer paylaşımları okuyabiliyor, yorumlarımızı ekleyebiliyor, konular üzerinde tartışmalar yapabiliyor.

12 K AYNAKÇA http://tr.wikipedia.org/wiki/Web_2.0 http://www.egitisim.gen.tr/site/arsiv/65-29/561- egitimde-blog-kullanimi.html http://www.msxlabs.org/forum/msn-teknik- destek-bilgiler/17181-msn-messenger-nedir.html http://www.bilisimterimleri.com/bilgisayar_bilgisi /bilgi/11.html


"W EB 2.0 A RAÇLARı T ANıTıMı Adnan Engin 20110904043 Türkçe Öğretmenliği 2.sınıf." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları