Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

İLETİŞİM NEDİR ? İletişim duygu, düşünce ve bilgilerin her türlü yolla ( ev telefonu,cep telefonu, bilgisayar, televizyon,gazete vs.) başkalarına.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "İLETİŞİM NEDİR ? İletişim duygu, düşünce ve bilgilerin her türlü yolla ( ev telefonu,cep telefonu, bilgisayar, televizyon,gazete vs.) başkalarına."— Sunum transkripti:

1

2

3

4 İLETİŞİM NEDİR ? İletişim duygu, düşünce ve bilgilerin her türlü yolla ( ev telefonu,cep telefonu, bilgisayar, televizyon,gazete vs.) başkalarına aktarılması, haberleşme anlamına gelir.

5 1-Yeni bilgiler ediniriz. 2. Çevremizdeki ve dünyadaki olayları öğreniriz 3.Dilek,duygu ve düşünce isteklerimizi iletiriz

6 Yurt ve dünyaya ait haberleri almak için kullandığımız araçlardır

7

8 Telefon Telefonla eskiden sadece sesli iletişim kurulabilirken yeni nesil cep telefonları ile hem sesli hem de görüntülü iletişim kurulabilir.

9 TELEFONLA KONUŞURKEN ŞUNLARA DİKKAT ETMELİYİZ : 1. Telefonu gereksiz yere kullanmamalıyız. 2.Zorunlu olmadıkça uzun konuşmalar yapmamalıyız. 3.Acil telefonlarını (polis 155,itfaiye 110,acil yardım 112) gereksiz yere kullanmamalıyız. 4.Uygun olmayan saatlerde kimseyi rahatsız etmemeliyiz. 5.Telefon açılınca kendimizi tanıtıp kiminle görüştüğümüzü sormalıyız. 6.Telefon etme amacımızı kısaca belirtmeliyiz. 7.Teşekkür edip telefonu kapatmalıyız.

10 Televizyon Haber ve eğlence amacıyla kullanılan görüntülü bir iletişim aracıdır.

11 TELEVİZYON İZLERKEN; Sesini başkalarını rahatsız edecek kadar açmamalıyız. Seviyemize uygun programlar izlemeliyiz.

12 Radyo Haber ve eğlence amacıyla dinlenir.

13 RADYO DİNLERKEN ; Sesini başkalarını rahatsız edecek şekilde açmamalıyız. Seviyemize uygun programlar dinlemeliyiz.

14 Gazete Yurdumuzdaki ve dünyadaki olayları öğreniriz

15 GAZETE OKURKEN ŞUNLARA DİKKAT ETMELİYİZ: 1.Gazete okurken; sayfalarını yırtmamalıyız. 2.Sayfalarını dağıtmamalıyız. 3.Diğer aile bireylerinin de okuyacağını unutmamalıyız. 4.Sessiz okumalıyız.

16 MEKTUP: Haberleşmek amacıyla yakınımıza, yazıp gönderdiğimiz kağıda denir.

17 3) BİLGİSAYAR: İnternetle dünyanın dört bir yanıyla iletişim sağlarız. Haberleşmek,bilgi edinmek,araştırma yapmak ve eğlenmek amacıyla kullanılan bir iletişim aracıdır.

18 İNTERNETİ KULLANIRKEN ŞUNLARA DİKKAT ETMELİYİZ: 1.Uzun süre bilgisayar başında kalmamalıyız. 2.İnterneti sadece oyun oynama aracı olarak görmemeliyiz. 3.İnterneti bir konuyu araştırmak amacıyla kullanmalıyız. 4.Zararlı sitelere girmemeliyiz…

19 Fatma, istersen telefonu kapatalım. Çok konuştuk.

20 Boş ver Ayşe, biraz daha konuşalım.

21 Hayır Fatma, gereksiz yere telefonu meşgul etmemeliyiz.

22 Haklısın Ayşeciğim. Uyarın için teşekkürler. Yarn okulda görüşürüz.

23 Telefon sürekli meşgul. Sanırım açık kaldı.

24 Evimizdeki iletişim araçlarını gerektiği kadar kullanalım


"İLETİŞİM NEDİR ? İletişim duygu, düşünce ve bilgilerin her türlü yolla ( ev telefonu,cep telefonu, bilgisayar, televizyon,gazete vs.) başkalarına." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları