Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

...................... ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Ders : Teknoloji Tasarım Konu : Hayalimdeki Değişim ve Gelişim Ad-Soyad : Sınıf: No: Ders.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "...................... ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Ders : Teknoloji Tasarım Konu : Hayalimdeki Değişim ve Gelişim Ad-Soyad : Sınıf: No: Ders."— Sunum transkripti:

1 ...................... ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Ders : Teknoloji Tasarım Konu : Hayalimdeki Değişim ve Gelişim Ad-Soyad : Sınıf: No: Ders Öğretmeni Ahmet Akan

2 Problem Listesi : 1- Sabah zor uyanmamayı nasıl sağlarız ? 2- Yağmurda çamaşırların ıslanmasını nasıl engelleriz? 3-Ulaşımda zorlukları nasıl engelleyebiliriz ? 4-Kağıt israfını nasıl önleriz ? 5-Çantaların ağır olmamasını nasıl sağlarız? Bu problemlerden 2 nolu problemi seçtim çünkü ev hanımları evde yokken yağmur yağdığında dışarıda olan çamaşırlar ıslanıyor bu duruma çözüm getirmek istedim.

3 ÇÖZÜM CÜMLESİ :  Bu tasarımda ev hanımları evde yokken de olsa dışarıda asılı olan çamaşırları ıslanmıyacak. Yağmura karşı sensörlü olan bu çamaşırlık yağmuru gördüğünde seçime bağlı olarak üzerine bir korumalık olucak veya da çamaşırlık içeri doğru katlanacak. Böylece dışarıda olan çamaşırlar ıslanmayacak.

4

5 GÖRÜŞLER GÜLBEN Ç. (ev hanımı) : Bence bu tasarımda çamaşırları hızlı kurutmaya yarayacak bir pervane olabilir. ALİ F. (öğrenci): Bu tasarımda çamaşırları topladığı gibi asanda bir kol bulunmalıdır. YUSUF T.(işçi) : Ayrıca mandallarında konulacağı bir bölüm olabilir. ŞİRİN Ç. (anaokulu öğretmeni) : Bu tasarımda çamaşırlıkta ütülenebiir bir düzenek olabilir.

6 ÇÖZÜM CÜMLESİ Bu tasarım sayesinde çamaşır asmak toplamak ve yağmurlarddan korumak daha kolay olacaktır. Böylece çamaşır asmakta bir zorluk kalmayıp ev hanımlarıda daha rahat olacak ve kendilerine daha çok zaman ayırabilecekler.

7

8 Bu kolla çamaşırlar toplanır Bu kolla çamaşırlar asılır

9 Buraya çamasırları asan kolun burdan alacağı mandallar için bölüm hazırlanmıştır.

10 Çamaşırlığın iki tarafında bulunan sıcak hava üfleyiciler sayesinde soğuk havalarda da çamaşırlar erken kurur.

11 Eski tasarım Yeni tasarım


"...................... ORTAOKULU 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Ders : Teknoloji Tasarım Konu : Hayalimdeki Değişim ve Gelişim Ad-Soyad : Sınıf: No: Ders." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları