Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Www.egitimhane.com. TUNCAY YILDIRICI Nerde, ne zaman, nasıl, niçin, kiminle buluşacak ve ne yapacaksınız? Anne ne çok soru soruyorsun aklım karıştı ya…

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Www.egitimhane.com. TUNCAY YILDIRICI Nerde, ne zaman, nasıl, niçin, kiminle buluşacak ve ne yapacaksınız? Anne ne çok soru soruyorsun aklım karıştı ya…"— Sunum transkripti:

1 www.egitimhane.com

2 TUNCAY YILDIRICI

3 Nerde, ne zaman, nasıl, niçin, kiminle buluşacak ve ne yapacaksınız? Anne ne çok soru soruyorsun aklım karıştı ya…

4 5 N NİÇİN ? NASIL ? NE ZAMAN ? NEREDE ? 1 K NE ? KİM ?

5 5 N 1 K Yukarıdaki ŞEKİLE dikkatli bakalım. 5 tane N, 1 tane K görüyoruz.

6 5 N 1 K ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin” ve “kim” sorularıdır.

7 Aşağıdaki CÜMLELERİ okuyup 5N 1K sorularına birlikte cevap verelim. SEVGİLİ ÇOCUKLAR

8 ne, nerede, ne zaman, nasıl, niçin” ve “kim” sorularıdır.

9 .  Mahallede açılan dükkanda ne satılıyor? Akvaryum balıkları satılıyor?

10  Çocuk ne zaman “İlk müşterisi ben olacağım.” diyor ? Dükkanın tabelasını astıkları gün “İlk müşterisi ben olacağım.” diyor.

11  Dükkanın sahibi nasıl bir adammış? Dükkanın sahibi aydınlık yüzlü, ince bıyıklı, kirpi gibi dik saçlı, zayıf bir adammış.

12  Çocuk nerede düşüyor? Çocuk dükkan kapısının eşiğinde düşüyor?

13  Çocuk düşünce onu yerden kim kaldırıyor? Çocuğu yerden dükkan sahibi kaldırıyor

14  Dükkan sahibi niçin gülümsüyor? Dükkan sahibi çocuk garip bir soru sorduğu için gülümsüyor.

15 Kalbimizdesin Mustafa Kemal, bin sekiz yüz seksen bir yılında Selanik’te doğdu. Yurdunu çok sevdiği için, düşmanlarla savaştı. Mustafa Kemal düzenli ve planlı çalışan biriydi. Cumhuriyeti kurduktan sonra ilk cumhurbaşkanı seçildi. Biz onu kalbimizde yaşatıyoruz.

16 Şimdi 5N1K? Kullanarak sorular oluşturalım. Mustafa Kemal nerede doğdu? Mustafa Kemal ne zaman doğdu? Düşmanlarla niçin savaştı? Mustafa Kemal nasıl biriydi? Cumhuriyeti kurduktan sonra ne seçildi? Kalbimizde yaşayan kim?

17 CEVAPLAYALIM Mustafa Kemal Selanik’te doğdu. Mustafa Kemal bin sekiz yüz seksen bir yılında doğdu. Düşmanlarla, yurdunu çok sevdiği için savaştı. Mustafa Kemal düzenli ve planlı çalışan biriydi. Cumhuriyeti kurduktan sonra cumhurbaşkanı seçildi. Kalbimizde yaşayan Mustafa Kemal’dir.

18 Unutmayalım Okuduğumuz her metinde “5N 1K ?“ tekniğine uygun sorular hazırlayabiliriz. Anlattığımız bir olayda bu sorulara cevap bulabilelim. Cevaplarımızı tam cümle olarak verelim.


"Www.egitimhane.com. TUNCAY YILDIRICI Nerde, ne zaman, nasıl, niçin, kiminle buluşacak ve ne yapacaksınız? Anne ne çok soru soruyorsun aklım karıştı ya…" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları