Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

a) Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitimi, uyanık ve uyur durumlarda dışkı ve idrar kontrolünün kazanılmasıdır. Tuvalet eğitimine başlarken çocuk önce oturağa.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "a) Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitimi, uyanık ve uyur durumlarda dışkı ve idrar kontrolünün kazanılmasıdır. Tuvalet eğitimine başlarken çocuk önce oturağa."— Sunum transkripti:

1

2

3

4 a) Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitimi, uyanık ve uyur durumlarda dışkı ve idrar kontrolünün kazanılmasıdır. Tuvalet eğitimine başlarken çocuk önce oturağa alıştırılır. Bu dönemde çocuk uygun aralıklarla tuvalete götürülür ya da çocuğun tuvalet ihtiyacını anlamaya çalışarak gerekli zamanlarda oturağa oturtulabilir.

5 b) Uyku ve Uyku Sorunları Uyku Büyüme hormonlarının salgılanışı uykuda arttığı için onların büyümesinde ve sağlıklı olmasında önemli bir işleve sahiptir. Bebekler uyurken sık sık kontrol edilmelidir. Yenidoğan bebekler karnını her doyuruştan sonra, altı temizlenip yatırılmalıdır. Doğduğu günlerde gece gündüz ayrımı yapmaksızın gelişigüzel saatlerde uyanan bebeğe daha ilk günlerde gece gündüz uykularının farklı olduğu öğretilmelidir.

6 Uyumakta güçlük çeken bebekleri uyutmaya çalışırken kucakta hafifçe sallamak, bebek arabasında ileri geri hareket ettirmek, karnına ritmik hareketlerle masaj yapmak, bebeği sallarken ninni söylemek ya da alçak sesle müzik dinletmek de uyumasını kolaylaştırabilir.


"a) Tuvalet Eğitimi Tuvalet eğitimi, uyanık ve uyur durumlarda dışkı ve idrar kontrolünün kazanılmasıdır. Tuvalet eğitimine başlarken çocuk önce oturağa." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları