Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BESYO.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BESYO."— Sunum transkripti:

1 BESYO

2 BESYO Tam Olarak Nedir? BESYO kelimesinin açılımı “Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okuludur’’. Halk arasında SPOR AKADEMİSİ olarak da bilinmektedir.. Üniversitelerin Besyo bölümleri, spor alanını bilimsel olarak inceleyerek spor dalında antrenör, beden eğitimi öğretmeni, spor yöneticisi, spor uzmanı, sporcu gibi bir çok meslek için öğrenci yetiştirmektedir.

3

4 BESYO Bitiren Öğrenciler Neler Yapabilir?
1- GSGM merkez ve taşra teşkilatında öğrenim ve uzmanlık alanlarına uygun hizmet birimlerinde, 2- Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda öğretmenlik, 3- Amatör ve profesyonel spor kulüpleri idari yapısı içinde değişik düzeyde yöneticilik, 4- Ülkemiz turistik otel, motel ve işletmelerinde, serbest zamanı değerlendirme, spor organizasyonları düzenleme hizmetlerinin yürütülmesinde,

5 5- Özel spor işletmelerinde Sağlıklı yaşam adıyla toplumsal yaşamımızda yer alan faaliyetlerin organizasyonu ve uygulamalarında, 6- Yerel yönetimlerin ilgili kadrolarında yöneticilik, 7- Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda antrenörlük ve yardımcı antrenörlük, 8- Gençlik ve Spor Müdürlükleri’nde antrenörlük veya memurluk,

6 9- Her türlü spor kulüplerinde antrenörlük,
10- Özel spor salonlarında çalıştırıcılık, 11- Çeşitli sektörlerde (turizm vb.) spor aktivitelerinde ve organizasyonlarda görev alma .

7 Turizm alanında; -Su sporları rekreasyon(yaygın bir şekilde boş zamanı değerlendirme) aktiviteleri animatörlüğü, Kara sporları rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü, Sosyo-Kültürel rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü (halk oyunları, dans, müzik, festival, sergi vb. ), Sağlık turizmi tesislerindeki aktiviteler için animatörlük,

8 Çocuk rekreasyon aktiviteleri animatörlüğü; - İş Sektörlerinde (sanayi), - Yerel yönetimlerde (belediyeler), - Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde (Gençlik kampları) - Üniversitelerde istihdam edilebilirler (yüksek lisans, doktora)

9 Kimler Başvuru Yapabilir?
BESYO Özel Yetenek Sınavlarına hangi liseden mezun olduğunuza bakılmaksızın, YGS sınavından ham ve üzeri puan alan bütün adaylar  başvuruda bulunabilir. Milli sporcular için bu baraj ′ tır. Bölümüzün ne olursa olsun en yüksek YGS Puan Türü değerlendirilmeye alınmaktadır. (Söz-E.A-SAY)

10 -Meslek lisesi öğrencilerin alanları dışında tercih yaptıklarında AOBP (Ağırlıklı ortaöğretim başarı puanı) kırılmadan girebildikleri tek bölüm SPOR AKADEMİLERİ‘ dir. -SPOR AKADEMİLERİ'ne sadece sporcular değil YGS barajını geçen diğer öğrencilerin de girme imkanları bulunmaktadır. -Sporcu olmayabilirsiniz, istek azim ve spor yeteneğinizle akademiye girme imkanınız var.

11 PEKİ BESYO SINAVLARINDA NELER İSTENİR?

12 İyi bir koşu derecesi

13 Koordinasyon parkur derecesi

14 Branş sınavı

15 Bazı okullarda %25 etkili sporcu özgeçmişi

16

17 Seçeceğiniz her yol size başarı getirsin.
Teşekkürler…


"BESYO." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları