Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

BOSCH şirketi Robert Bosch tarafından 1886 yılında Stuttgart'ta kurulmuştur.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "BOSCH şirketi Robert Bosch tarafından 1886 yılında Stuttgart'ta kurulmuştur."— Sunum transkripti:

1

2 BOSCH şirketi Robert Bosch tarafından 1886 yılında Stuttgart'ta kurulmuştur.
 Stuttgart, Almanya merkezli bir elektronik ve mühendislik firmasıdır. Frederick R. Simms ile birlikte Robert Bosch, Almanya dışındaki ilk ofisini 1898 yılında Londra'da açtı. Bu İngiltere'de Bosch ürünleri için bir satış ofisiydi.

3 Bosch Grubu, Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başladı.  İlk fabrikasını ise 1972 yılında Bursa’da kurmuştur

4 YÖNETİM K. BAŞKANI DR.KARL TRAGL

5 GENEL MÜDÜR STEVEN YOUNG

6

7 Vizyonumuz Müşterilerin, bayilerin, tedarikçilerin ve çalışanların ilk tercihi olmak.

8 Misyonumuz • Misyonumuz, faaliyet bölgemizde en çok arzu edilen markalarımızla en yüksek müşteri memnuniyetini sağlamaktır. • Fonksiyonel yenilikleri olan yüksek kaliteli ürünler üreterek tüketicilerimizin hayatını kolaylaştırırız. En rekabetci ve yüksek kaliteli dağıtım kanalı ve servis ağı ile ürünlerimizin hizmetini sağlarız. • Türkiye ve dünyadaki ticari ortaklarımız ve tedarikcilerimizin başarıya ulaşmaları için adil ve uzun vadeli işbirlikler oluşturur ve yol gösteririz. • Ortaklarımıza olduğu kadar müşterilerimize ve çalışanlarımıza da uzun vadeli değer yaratır ve bu sayede karlı büyümeyi sağlarız. • Hedeflerimize ancak, yüksek motivitasyona sahip, takım ruhu taşıyan ve donanımlı çalışanlarla ulaşabileceğimize inanırız.

9

10

11

12

13 “Yaşam” için teknoloji GEA tatbikatında hayat buldu Bosch Elektrikli El Aletleri Bölümü, Türkiye’deki Deprem Arama Kurtarma Ekipleri ile sıkı bir iş birliği içerisinde bulunuyor. Eylül ayında Profesyonel Seri ve Aksesuar Bölümleri, GEA’nın İstanbul’daki en büyük tatbikatına katıldı. 150’den fazla GEA gönüllüsü, deprem arama kurtarma çalışmalarında hayat kurtarabilecek Bosch marka ürün ve aksesuarları konusunda eğitildi. Katılımcılar özellikle yeni geliştirilen güçlü kırıcılar ve kurtarma çalışmalarında esneklik sağlayan akülü ürünleri teker teker kullanıp, bu ürünler hakkında en önemli ipuçlarını Bosch’un deneyimli eğitmenlerinden öğrenme şansını yakaladılar.

14 Bosch’tan doğaya 850 bin meşe tohumu hediye
Bosch’tan doğaya 850 bin meşe tohumu hediye Bosch Isı Sistemleri ve TEMA Vakfı iş birliğinde 2009 yılından bu yana sürmekte olan kampanya sayesinde, “Çevre Dostu” Bosch yoğuşmalı kombi satın alan herkes; Türkiye’deki 18 şehirden birinde, kendi adına 9 adet meşe tohumunun ekilmesine destek olarak, ormanlık alanların genişletilmesine katkıda bulunuyor. Bosch Isı Sistemleri ve TEMA Vakfı’nın iş birliğiyle devam etmekte olan kampanyada, 2009 yılında , 2010’da ise meşe tohumu doğayla buluştu yılında ise olan hedefin çok üstüne çıkılarak, meşe tohumu ekildi. Kampanyanın bu yılki hedefi, tohumu daha doğayla buluşturarak, 4 yılın sonunda toplam meşe tohumunu dünyanın geleceğine hediye etmek… Doğalgaz tüketiminde yüksek verim ve tasarruf sağlayan, sessiz ve güvenilir Bosch yoğuşmalı kombileri tüketiciyle buluşturan Bosch Isı Sistemleri, bu yönüyle doğayı korumaya destek verirken, aynı zamanda ülkemizdeki yeşil alanların artması için de üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor.

15 Geleceğe Sağlam Bir Temel, Büyük Bir Adım
Geleceğe Sağlam Bir Temel, Büyük Bir Adım Bosch Rexroth’un da arasında bulunduğu firmalar “Geleceğe Sağlam Bir Temel, Büyük Bir Adım” sloganıyla, otomotiv sanayisindeki teknik eleman sıkıntısını çözmek için hep birlikte yola çıktı. Özellikle otomotiv sektöründe ana iş alanlarında insan gücü eksiğinden yola çıkarak Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türkiye’de daha önce benzeri olmayan, sanayinin de ihtiyacına cevap verecek iş dünyası ile koordineli çalışabilecek bir proje üzerinde çalışmaya başladı. 16 ay gibi bir sürede hayata geçirilen proje kapsamında, OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi yurt çapında merkezi sistemle yapılan seçme ve yerleştirme sınavı ile öğrenci almak üzere eğitim öğretim yılında hizmete girdi. Anadolu Lisesi programında 4 yıllık eğitim verilen Anadolu Teknik Lisesi’nde, Bilişim Teknolojileri, Elektrik- Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi olmak üzere 6 alanda eğitim verilecek. Her alana ait bir atölye ise, Bosch Rexroth’un da arasında bulunduğu Türkiye’nin saygın firmaları tarafından donatılacak

16 Bosch Termoteknik’ten geleceğin profesyonellerine eğitim desteği
Bosch Termoteknik’ten geleceğin profesyonellerine eğitim desteği Termoteknoloji alanında 20 yıldır Manisa’da kombi ve kompenentleri üretimi yapan Bosch Termoteknik Sanayi ve Ticaret A.Ş., gençlerin iş hayatında deneyim kazanmalarını sağlayacak projelere imza atıyor. Bosch Termoteknik’in Kamu-Özel Sektör-Meslek Lisesi işbirliğinde geliştirilen en büyük ve esnek projelerinden biri olan UMEM Beceri 2010 Programı, iş arayan gençlere meslek liseleri işbirliğiyle mesleki eğitimler vererek, onları nitelikli eleman sıfatıyla iş sahibi yapıyor. Bosch Termoteknik’in mühendisleri ve teknisyenleriyle birlikte çalışma ve onlardan teknik eğitim alma şansı bulan gençler, 1 hafta teorik ve 5 hafta pratik olmak üzere toplamda 6 hafta eğitim alarak, kurs bitiminde tam donanımlı olarak iş başı yapabiliyorlar. 2012 yılında, 161 kişinin yararlandığı projede, sınavdan başarıyla geçen kursiyerlerin %82’si istihdam edildi. Bosch Termoteknik, Meslek Edindirme Merkezleri Projesi (UMEM Beceri’10) ile bir yandan iş arayan gençlerin kariyerlerine ilk adımı atmalarında destek olurken, diğer yandan ülkemizin istihdam artışına katkı sağlıyo

17 Dinion 2X için "Altın Ödül"
Bosch'un Hepsi-Bir-Arada Video Gözetim Çözümü, Prestijli 2009 Uluslararası Dedektör Ödülü'nü Kazandı Bosch Güvenlik Sistemleri'nin yeni IP kamerası olan NBC-255-P, Dedektor International 2009 Yenilikçi Başarı Ödülü'nü kazandı. Dinion 2X için "Altın Ödül" Bosch'un Dinion 2X video gözetim kamerası 2009 yılında CPSE Altın Mükemmellik Ödülü'nü kazandı.

18 2011 GIT Güvenlik Ödülü GIT Security (EMEA bölgesi uluslararası yayın) ve GIT SICHERHEIT (DACH bölgesi) okuyucularının kazananları belirlediği yarışmada Bosch, Modüler Alarm Platformu 5000 ile 2011 GIT Güvenlik Ödülü'nü kazandı.

19 Bosch’a “En İyi Beyaz Eşya Markası” ödülü
Avrupa’nın enerji verimliliği lideri Bosch Ev Aletleri, uluslararası lider beyaz eşya markalarının değerlendirildiği Ocak – Haziran 2013 “Avrupa Karşılaştırmalı Test Raporu”nda birinci sırada yer aldı. ”Testlerde En İyiler” ve “Satın Alınacak En İyiler” kategorilerinde 17 ’şer ödülün sahibi olan Bosch, böylece 2013’ün ilk altı ayına toplam 34 ödül sığdırdı. Aynı zamanda İngiltere’nin prestijli “Which? Ödülleri”nde üçüncü kez “En İyi Beyaz Eşya Markası” ödülüne layık görüldü.

20 Bosch Ev Aletleri, dünyanın en itibarlı tasarım ödüllerinin başında gelen RedDot’ta, yenilikçi ve sürdürülebilir tasarım konsepti ile tüm ürün kategorilerinde tam 39 adet Tasarım Ödülü ve altı adet Onur Ödülü’ne layık görülerek, bir rekora daha imzasını attı.

21 MERT AKÇAY TÜRKAN ÇELİK İŞLETME 2.ÖĞRETİM A GRUBU


"BOSCH şirketi Robert Bosch tarafından 1886 yılında Stuttgart'ta kurulmuştur." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları