Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

 2015-2016 eğitim öğretim yılında 8. sınıf olan öğrenciler uygulanacak olan merkezi ortak sınavlara gireceklerdir.  8. Sınıf öğrencileri merkezi ortak.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: " 2015-2016 eğitim öğretim yılında 8. sınıf olan öğrenciler uygulanacak olan merkezi ortak sınavlara gireceklerdir.  8. Sınıf öğrencileri merkezi ortak."— Sunum transkripti:

1

2  2015-2016 eğitim öğretim yılında 8. sınıf olan öğrenciler uygulanacak olan merkezi ortak sınavlara gireceklerdir.  8. Sınıf öğrencileri merkezi ortak sınava başvurularında herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir.

3 MERKEZİ ORTAK SINAV; O Fen ve teknoloji O Matematik O Türkçe O T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük O Yabancı dil(İngilizce) O Din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden oluşacaktır. NOT: Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi almayan öğrenciler bu dersin merkezi değerlendirmesinden muaf tutulacaktır. Bu öğrencilerin yerleştirmeye esas olacak puanları 5 temel ders üzerinden olacaktır.

4 8. sınıfta 6 temel dersten 3 yazılı olanların 2.’si 2 yazılısı olanların 1.’si merkezi olarak yapılacaktır. Kalan diğer yazılılar öğretmenler tarafından yapılacaktır.

5  6,7,8. sınıf yıl sonu başarı puanlarının %30’u ile 8. sınıfta uygulanan merkezi ortak sınav puanlarının %70 inden oluşacaktır.  Başarı puanı hesaplanırken bütün derslere ait yazılıların ve performans değerlendirmelerinin ortalaması alınarak o derse ait başarı notu belirlenecektir.

6  Not: 5. sınıf ortaöğretimin ilk basamağı olmasına rağmen değerlendirmeye alınmayacaktır. Puanların eşit olması durumunda;  Tercih önceliği  8,7,6. sınıflardaki yılsonu başarı puanı  Özürsüz devamsız gün sayısının azlığı

7  Merkezi ortak sınavlarda öğrenciler sınava kendi okullarında gireceklerdir.  Merkezi ortak sınavın olduğu günler diğer öğrenciler okulda bulunmayacaktır.  Öğreniciler tekli oturarak sınavlarını gerçekleştireceklerdir.  Merkezi ortak sınavlar, sınav tarihine kadar işlenmesi belirtilen konulardan oluşacaktır  Sınavda dört farklı kitapçık türü kullanılacaktır.

8  Merkezi ortak sınavlarda yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir. Yani 3 yanlış 1 doğruyu götürmeyecektir.  Çoktan seçmeli( 4 seçenekli) olacaktır.  Hiçbir ortaöğretim kurumu için ek bir sınav yapılmayacaktır.  YEP’e göre istediği ildeki okulu tercih edebilecektir.  Öğrenciler ders eksikliklerinin EBA eğitim bilişim ağı üzerinden giderebileceklerdir.

9  Normal dönemde geçerli olan mazeret şartları ortak sınavlar içinde geçerli olacaktır.  Mazeret sınavları ortak sınavlarda eşdeğer nitelikte farklı sorularla öğrencilerin kendi okulları dışında farklı sınav salonlarında yapılacaktır.  Merkezi ortak sınavların yapıldığı günlerde geçerli bir mazeret sebebiyle sınava katılamayan öğrenciler mazeretini belirten resmi belge veya velisinin izniyle belirtilen tarihlerde mazeret sınavlarına girebileceklerdir.

10

11 1. GÜN OTURUMLARI Ders adıBaşlama saatiSoru sayısıSınav süresi Türkçe09:002040 dakika Matematik10:102040 dakika Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 11:202040 dakika 2. GÜN OTURUMLARI Ders adıBaşlama saatiSoru sayısıSınav süresi Fen ve Teknoloji 09:002040 dakika T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük 10:102040 dakika Yabancı Dil11:202040 dakika

12

13  Merkezi ortak sınavlar öğrencilerin okullarda girdikleri yazılılardan biri olduğu için Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanı herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşmek için kullanmasalar dahi ortak sınavlara girmek zorundadırlar.  Ortak sınav sonuçları öğrencilerin yılsonu başarı puanları belirlenirken diğer yazılılar ve performans ödevleri gibi karne notunun hesaplanmasında kullanılacaktır. EK BİLGİLER

14  Sınavsız öğrenci alan okullara da gitmek isteyen öğrencilerde, ortak sınav sonuçları karne notlarında hesaplanmasında kullanılacağı için ortak sınavlara girmek zorundadır.

15 ŞEREFLİKOÇHİSAR REHBERLİK ve ARAŞTIRMA MERKEZİ


" 2015-2016 eğitim öğretim yılında 8. sınıf olan öğrenciler uygulanacak olan merkezi ortak sınavlara gireceklerdir.  8. Sınıf öğrencileri merkezi ortak." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları