Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Gökdeniz Özdemirci 4-A. Arapça ‘nIN KONU Ş ULDU Ğ U ÜLKELER…  Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'da halkın çoğunluğunca, İran ve Türkiye'de ise Arap azınlıklarca.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Gökdeniz Özdemirci 4-A. Arapça ‘nIN KONU Ş ULDU Ğ U ÜLKELER…  Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'da halkın çoğunluğunca, İran ve Türkiye'de ise Arap azınlıklarca."— Sunum transkripti:

1 Gökdeniz Özdemirci 4-A

2 Arapça ‘nIN KONU Ş ULDU Ğ U ÜLKELER…  Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'da halkın çoğunluğunca, İran ve Türkiye'de ise Arap azınlıklarca kullanılan dillerdir.

3 karİkatür

4 Bu dİl NE ZAMAN ORTAYA ÇIKTI ? Ne zaman DAN BERİ KONUŞULUYOR?  Aslen Arap yarımadasına özgün bir dil olmakla beraber 7. yüzyıldan itibaren İslamiyet'in yayılmasıyla çok geniş bir coğrafyaya yayılmış, İslâm dininin kültürel baskınlığı ile birlikte zaman içinde Önasya, Mısır ve Kuzey Afrika’nın yerel dillerine baskın gelmiş ve bu bölgelerin de dili haline gelmiştir.

5 KELİMELER VE ARAPÇALARI  merhaba- مرحبا  NASILSIN- كيف  صنف -SINIF  ماذا تفعل -NABER

6  https://www.youtube.com/watch?v=07T Moyov-JQ

7 KAPANIŞ SLAYTI  Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim…


"Gökdeniz Özdemirci 4-A. Arapça ‘nIN KONU Ş ULDU Ğ U ÜLKELER…  Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'da halkın çoğunluğunca, İran ve Türkiye'de ise Arap azınlıklarca." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları