Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

KIRMIZI FİL NEREDE ?. Ali bir sabah kalktı. Penceresinden dışarı baktı yağmur yağıyordu. Daha sonra duvardaki resme doğru yürüdü.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "KIRMIZI FİL NEREDE ?. Ali bir sabah kalktı. Penceresinden dışarı baktı yağmur yağıyordu. Daha sonra duvardaki resme doğru yürüdü."— Sunum transkripti:

1 KIRMIZI FİL NEREDE ?

2 Ali bir sabah kalktı. Penceresinden dışarı baktı yağmur yağıyordu. Daha sonra duvardaki resme doğru yürüdü.

3 Duvardaki resim eğik duruyor. Resmi düzeltmek için yanına gitti. Bir de ne görsün. Kırmızı fil yerinde yoktu. Bir gece önce resmin içinde duran Kırmızı Fil ortadan kaybolmuştu. Hiçbir yerde yoktu.

4 Yeşil karganın yanına gitti ve ona ‘merhaba yeşil karga kırmızı fili gördün mü acaba ?’ diye sordu. ‘Merhaba’ dedi yeşil karga ‘kırmızı fili bugün hiç görmedim ama hadi gel oyun oynayalım kırmızı fil bizi görünce gelir’ dedi.

5 Yeşil karga ile Ali bir süre oynadılar ama hala kırmızı fil yoktu. Acaba nerede olabilir diye düşünürken sarı zürafaya sormaya karar verdi.

6 AA bugün ‘kırmızı fili görmedim ama hadi oyun oynayalım kırmızı fil bizi görünce hemen gelir’ dedi. ‘Merhaba sarı zürafa bugün kırmızı fili gördün mü? Onu hiçbir yerde bulamıyorum’ dedi ali

7 Sarı zürafa ile Ali bir süre oynadılar. Ama hala kırmızı fil yoktu. Bunu üzerine Ali mor kediye sormaya karar verdi. Mor kediye sorduğunda kırmızı fili onunda hiç görmediğini öğrendi.

8 Daha sonra pembe fareye de sordu Ali ama burada da bulamadı kırmızı fili. Bunun üzerine Ali üzgün bir şekilde eve geri döndü.

9 Ali eve geldikten bir süre sonra kapı açıldı ve GÜM GÜM sesleri ile kırmızı fil içeri girdi. Heryeri çamur içindeydi. Hem üzgündü, hem de yorgun görünüyordu. Ali Kırmızı Fil’e sarılıp hortumundan öptü. Kırmızı Fil hiç sesini çıkarmadı. Doğru odaya yürüdü.

10 Kırmızı Fil arkadaşlarının yanına gitti. Sarı Zürafa, Yeşil Karga, Pembe Fare ve Mor Kedi Kırmızı Fil’in dönüşüne çok sevindiler.

11 Ali de çok sevinmişti ama yerdeki ve duvardaki ayak izlerini annesine nasıl anlatacaktı?

12 Ali kırmızı fili aşağıdaki karakterlerden hangisine sormamıştır?

13 Farenin rengi aşağıdakilerden hangisidir?

14

15

16


"KIRMIZI FİL NEREDE ?. Ali bir sabah kalktı. Penceresinden dışarı baktı yağmur yağıyordu. Daha sonra duvardaki resme doğru yürüdü." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları