Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Doğal Ortamı İnsanlar doğal ortamları değiştirerek ondan türlü şekilde faydalanırlar. Doğanın yapısı ve doğal ortamları değiştirmek ancak zaruri ihtiyaçlar.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Doğal Ortamı İnsanlar doğal ortamları değiştirerek ondan türlü şekilde faydalanırlar. Doğanın yapısı ve doğal ortamları değiştirmek ancak zaruri ihtiyaçlar."— Sunum transkripti:

1 Doğal Ortamı İnsanlar doğal ortamları değiştirerek ondan türlü şekilde faydalanırlar. Doğanın yapısı ve doğal ortamları değiştirmek ancak zaruri ihtiyaçlar hasıl olduğunda tercih edilmelidir. Bu değişim ve yararlanma esnasında esas olan doğal dengeyi bozmamaktır.

2 Bergama Kestel Barajı

3 Bergama Rüzgar Gülleri Tesisi

4 Şeytan Köprüsü

5 Bakırçay Ovası

6 Bergama’nın ilk uydu kenti olan 700 dairelik Bayatlı Sitesi’nde, jeotermal enerji ile ısınmanın sağlanması amacıyla Bergama Belediyesi tarafından yaptırılan sistemin çalışabilmesi, sitede sık sık görülen voltaj düşüklüklerinin önlenebilmesi amacıyla TEDAŞ tarafından siteye yeni bir trafo konuldu.

7 Çandarlı Limanı

8

9 İstanbul Boğaz Köprüsü

10 Marmaray

11 Kanal İstanbul

12 Çarpık kentleşme

13 Çevre kirliliği


"Doğal Ortamı İnsanlar doğal ortamları değiştirerek ondan türlü şekilde faydalanırlar. Doğanın yapısı ve doğal ortamları değiştirmek ancak zaruri ihtiyaçlar." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları