Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

TEOG Engin DEMİRCİ TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ. MATEMATİK  Soruyu verilenle isteneni ayırt ederek okuyunuz.  İşlem basamaklarını akıldan değil yazarak yapınız.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "TEOG Engin DEMİRCİ TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ. MATEMATİK  Soruyu verilenle isteneni ayırt ederek okuyunuz.  İşlem basamaklarını akıldan değil yazarak yapınız."— Sunum transkripti:

1 TEOG Engin DEMİRCİ TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ

2 MATEMATİK  Soruyu verilenle isteneni ayırt ederek okuyunuz.  İşlem basamaklarını akıldan değil yazarak yapınız.  İşlemi bitirdiğinizde sağlamasını yapınız.  Sınavda sorulan üslü ve kare köklü sayılarla ilgili soruları incelerken öğretmeninizin konuyu nasıl anlattığını düşününüz.

3 Bu sınavda öğrenciler sadece biyoloji konularından (canlılar ve hayat) sorumludur. Dolayısıyla soruları doğru çözmek için öğrencinin doğru okuyup doğru anladığından emin olması gerekir. Türkçe sınavında olduğu gibi paragraf sorularından önce soruyu sonra paragrafı okuyunuz. Bu sınavda öğrenciler sadece biyoloji konularından (canlılar ve hayat) sorumludur. Dolayısıyla soruları doğru çözmek için öğrencinin doğru okuyup doğru anladığından emin olması gerekir. Türkçe sınavında olduğu gibi paragraf sorularından önce soruyu sonra paragrafı okuyunuz. FEN VE TEKNOLOJİ BİLİMLERİ

4 İnkılap Tarihi soruları bilgi kadar yorum gerektiren sorulardır, dolayısıyla soru ile ilgili bilgilerinizi tam hatırlamanız gerekiyor. Soruları çözerken takıldığınızda mantığınızı kullanınız. İNKİLAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK

5 İNGİLİZCE  Yabancı dil sorularının çözümü öncelikle sözcüklerin anlamını bildiğiniz ölçüde kolay olacaktır.  Soruların çoğunu Türkçe’ de olduğu gibi doğru anlayarak çözebilirsiniz.  Yabancı dil sorularının çözümü öncelikle sözcüklerin anlamını bildiğiniz ölçüde kolay olacaktır.  Soruların çoğunu Türkçe’ de olduğu gibi doğru anlayarak çözebilirsiniz.

6 Türkçe

7 Paragraf veya şiir sorularında önce soruyu sonra metni veya şiiri okuyunuz. Anlam bilgisi ile ilgili soruları kendi düşüncenize göre değil yazarın görüşüne göre cevaplandırınız. Anlamını bilmediğiniz sözcükleri cümlenin gelişine dikkat ederek bulmaya çalışınız. Paragraf veya şiir sorularında önce soruyu sonra metni veya şiiri okuyunuz. Anlam bilgisi ile ilgili soruları kendi düşüncenize göre değil yazarın görüşüne göre cevaplandırınız. Anlamını bilmediğiniz sözcükleri cümlenin gelişine dikkat ederek bulmaya çalışınız.


"TEOG Engin DEMİRCİ TEST ÇÖZME TEKNİKLERİ. MATEMATİK  Soruyu verilenle isteneni ayırt ederek okuyunuz.  İşlem basamaklarını akıldan değil yazarak yapınız." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları