Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Keskin DESTE VE DÜZİNE Keskin ŞİMDİ SAYIN BAKALIM KAÇ ÇİLEĞİMİZ VAR?

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Keskin DESTE VE DÜZİNE Keskin ŞİMDİ SAYIN BAKALIM KAÇ ÇİLEĞİMİZ VAR?"— Sunum transkripti:

1

2 Keskin

3 DESTE VE DÜZİNE

4 Keskin

5 ŞİMDİ SAYIN BAKALIM KAÇ ÇİLEĞİMİZ VAR?

6 Keskin KALEMLERİ DE SAYALIM MI?

7 Keskin VARLIKLARIN SAYISI ON OLUNCA DESTE ADINI ALIR. BİR DESTEYİ OLUŞTURAN VARLIKLAR 10 TANEDİR. SİZ DE ÇEVRENİZDEKİ EŞYALARDAN DESTELER OLUŞTURUNUZ.

8 Keskin İŞTE 10 TANE OLDU VE DESTENİN BELİNİ BAĞLADIK

9 Keskin BEN 12 ÇOCUK SAYDIM YA SİZ? SİZ DE 12 ÇOCUK SAYDIYSANIZ DÜZİNEYİ YAKALADIK DEMEKTİR.

10 Keskin AYNI CİNSTEN 12 VARLIĞA DÜZİNE, AYNI CİNSTEN 10 VARLIĞA DA DESTE DENİR.

11 Keskin 1.Yandaki tabloda kaç kareyi boyarsak bir deste kare boyamış oluruz? 2.Yandaki tabloda kaç kare boyarsak, bir düzine kare boyamış oluruz? 3.Tabloda en fazla kaç deste olabilir? 4.Tablomuzda en fazla kaç düzine olabilir?

12 Keskin Adı soyadı:………………………. DESTE VE DÜZİNE NEDİR? Deste: Aynı türden 10 tane varlığın oluşturduğu topluluğa 1 deste denir. On tane çiçek 1 deste eder. 1.İki deste de kaç çiçek vardır? 1.İki deste de ……….. tane çiçek vardır. 2.İki deste kalemin 5 tanesini arkadaşıma verdim kaç kalemim kaldı? 2……………………………………………………………………………………… 3. 3 destenin içinde kaç birlik vardır?. 3……………………………………………………………………………………. 4.Babam iki deste balon aldı. Dedem de 7 tane balon aldı. Toplam kaç balonum oldu? 4……………………………………………………………………………………….. 5.26 sayısından kaç birlik çıkarırsak geriye 2 deste kalır? 5. …………………………………………………………………………………… 6.Düzine desteden kaç fazladır? 6. …………………………………………………………………………………… 7.2 düzine yumurtanın bir destesini kullandık geriye kaç yumurta kalır? 7…………………………………………………………………………………………..

13 Keskin Bir düzine balon 12 tanedir. 1.Bir deste kaleme, kaç kalem eklersek, bir düzine olur? 2. ……………………………………………………………………………………….. 3. 2 düzine kalemin 2 destesini kullandık geriye kaç kalemimiz kaldı? 3……………………………………………………………………………………….. 4.16 çiçek bir düzine çiçekten kaç fazladır? 4. ……………………………………………………………………………………. 5.2 düzine kalemin 2 destesini yardım amacı ile dağıttık Geriye kaç kalemimiz kalır? 5. ………………………………………………………………………………….. 6. 1 düzine kalem + 1 deste kalem + 5 kalem = Kaç kalem eder? 6. ………………………………………………………………………………….. 7. 8 elmaya kaç elma daha eklersek bir düzine elma eder? 7. ………………………………………………………………………………….. 8.16 ekmeğin bir düzinesini bakkal iade etti(geri verdi) geriye kaç ekmeği kalşdı? 8………………………………………………………………………………………… Şimdi de Annemize. Babamıza yazımızı gösterip imzalatalım

14 Keskin


"Keskin DESTE VE DÜZİNE Keskin ŞİMDİ SAYIN BAKALIM KAÇ ÇİLEĞİMİZ VAR?" indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları