Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Fatih KARAOKUR - Computer Teacher. Hangi servisi kullanmalıyım? İnternet üzerinde e-posta hizmeti veren onlarca ücretsiz servis bulunmaktadır. Fakat bilgilerimizin.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Fatih KARAOKUR - Computer Teacher. Hangi servisi kullanmalıyım? İnternet üzerinde e-posta hizmeti veren onlarca ücretsiz servis bulunmaktadır. Fakat bilgilerimizin."— Sunum transkripti:

1 Fatih KARAOKUR - Computer Teacher

2 Hangi servisi kullanmalıyım? İnternet üzerinde e-posta hizmeti veren onlarca ücretsiz servis bulunmaktadır. Fakat bilgilerimizin güvenliği ve kullanışlılık açısından en çok tercih edilen e-posta servisleri şunlardır. E-posta hizmeti almak istediğiniz servisin üzerini tıklayınız.

3 Bu servis dünyanın en çok kullanılan arama motoru “google” tarafından ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.Bu hizmetten faydalanmak için web tarayıcımızın adres satırına www.gmail.com yazarak işe başlayabiliriz.

4 Gmail E-Posta servisine kayıt Daha önce servise kayıt olduysanız buradan giriş yapabilirsiniz. E-posta hizmetini ilk defa kullanacaksanız burayı tıklayarak sisteme kayıt olmalısınız!

5 Gmail E-Posta servisine kayıt Türkçe karakter kullanmadan, adınızı ve soyadınızı içeren bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Unutmayacağınız ve kolay bulanamayacak bir şifre belirleyip iki defa girmelisiniz.

6 Gmail E-Posta servisine kayıt Yandaki resimde gördüğünüz karakterleri altındaki boşluğa sırayla yazınız Bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ok ile gösterilen butonu tıklıyoruz.

7 Gmail E-Posta servisine kayıt Böyle bir ekranla karşılaşırsanız kaydınız başarıyla tamamlanmış demektir.Artık E-posta gönderebilir ve size gelen postaları okuyabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken nokta kullanıcı adınızı ve şifrenizi unutmamanızdır.

8 Gmail E-Posta servisine kayıt Hadi! Hayırlı olsun!

9 Bu E-posta servisi dünyanın en çok kullanılan servislerinden bir tanesidir. Bir işletim sistemi olan Windows’un sahibi Microsoft şirketi tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Bu hizmetten faydalanmak için web tarayıcımızın adres satırına www.hotmail.com yazarak işe başlayabiliriz.

10 Hotmail E-Posta servisine kayıt Daha önce servise kayıt olduysanız buradan giriş yapabilirsiniz. E-posta hizmetini ilk defa kullanacaksanız burayı tıklayarak sisteme kayıt olmalısınız!

11 Hotmail E-Posta servisine kayıt Unutmayacağınız ve kolay bulanamayacak bir şifre belirleyip iki defa girmelisiniz. Türkçe karakter kullanmadan, adınızı ve soyadınızı içeren bir kullanıcı adı seçmelisiniz.

12 Hotmail E-Posta servisine kayıt Yandaki resimde gördüğünüz karakterleri altındaki boşluğa sırayla yazınız Bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ok ile gösterilen butonu tıklıyoruz.

13 Hotmail E-Posta servisine kayıt Böyle bir ekranla karşılaşırsanız kaydınız başarıyla tamamlanmış demektir.Artık E-posta gönderebilir ve size gelen postaları okuyabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken nokta kullanıcı adınızı ve şifrenizi unutmamanızdır. Hadi! Hayırlı olsun!

14 Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulmuş bir portaldır. İlk başlarda arama motoru olarak hizmet vermesine rağmen zamanla e-posta, anında mesajlaşma gibi hizmetleri de vermeye başlamıştır. Bu hizmetten faydalanmak için web tarayıcımızın adres satırına mail.yahoo.com yazmak yeterlidir.

15 Yahoo E-Posta servisine kayıt Daha önce servise kayıt olduysanız buradan giriş yapabilirsiniz. E-posta hizmetini ilk defa kullanacaksanız burayı tıklayarak sisteme kayıt olmalısınız!

16 Yahoo E-Posta servisine kayıt Dil kısmından “Turkey” seçerek kayıt formunun Türkçe çıkmasını sağlayabilirsiniz.

17 Yahoo E-Posta servisine kayıt Türkçe karakter kullanmadan, adınızı ve soyadınızı içeren bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Unutmayacağınız ve kolay bulanamayacak bir şifre belirleyip iki defa girmelisiniz.

18 Yahoo E-Posta servisine kayıt Yandaki resimde gördüğünüz karakterleri üstteki boşluğa sırayla yazınız Bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ok ile gösterilen butonu tıklıyoruz.

19 Yahoo E-Posta servisine kayıt Böyle bir ekranla karşılaşırsanız kaydınız başarıyla tamamlanmış demektir.Artık E-posta gönderebilir ve size gelen postaları okuyabilirsiniz. Ama dikkat etmeniz gereken nokta kullanıcı adınızı ve şifrenizi unutmamanızdır. Hadi! Hayırlı olsun!


"Fatih KARAOKUR - Computer Teacher. Hangi servisi kullanmalıyım? İnternet üzerinde e-posta hizmeti veren onlarca ücretsiz servis bulunmaktadır. Fakat bilgilerimizin." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları