Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Bir AA guc iletim hattının çalışması genellikle bir veya daha fazla şebeke parametresi (hat empedansı gibi) ve çalışma değişkenlerinin (gerilimler.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Bir AA guc iletim hattının çalışması genellikle bir veya daha fazla şebeke parametresi (hat empedansı gibi) ve çalışma değişkenlerinin (gerilimler."— Sunum transkripti:

1

2

3

4

5

6

7 Bir AA guc iletim hattının çalışması genellikle bir veya daha fazla şebeke parametresi (hat empedansı gibi) ve çalışma değişkenlerinin (gerilimler ve akımlar gibi) limitleri tarafından sınırlandırılmıştır. Bu nedenle güç hattı, üretim santralleri arasındaki güç akışını yönlendiremez. Dolayısıyla, ek güç taşıyabilme yeterliliğine sahip diğer paralel iletim hatları güç talebini karşılayamayabilir.

8

9

10

11

12 Tristör Kontrollü Reaktör

13 Tristör Anahtarlamalı Kapasitör

14

15 Statik VAR Kompanzatör

16 İleri Statik VAR Kompanzatörü

17

18

19

20

21 Tristör Anahtarlamalı Seri Kapasitör

22

23 Tristör Kontrollü Seri Kapasitör

24 Zorlamalı Komütasyon Kontrollü Seri Kapasitör

25 Seri Statik VAR Kompanzatörü

26 Gelişmiş SSVC

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37 Gönderici uçtan alıcı uca transfer edilen güç miktarı, hat empedansı, gönderici ve alıcı gerilimler arasındaki faz acısı ve gerilim büyüklükleri gibi iletim hattının çalışma parametreleri ile sınırlandırılır. Transfer edilebilir güç, dört kompanzasyon yönteminden biriyle artırılabilir: şont, seri, faz acısı, ve seri-şont kompanzasyon. Bu yöntemler genellikle uygun kontrol stratejili anahtarlamalı güç elektroniği ile gerçekleştirilir. Bu kompanzatorler FACTS denetleyiciler olarak bilinir.

38


"Bir AA guc iletim hattının çalışması genellikle bir veya daha fazla şebeke parametresi (hat empedansı gibi) ve çalışma değişkenlerinin (gerilimler." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları