Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

1 / 45. ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ANASINIFI EĞİTİM PROGRAMI Okul öncesi eğitim, eğitimin ilk basamağını oluşturur. Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "1 / 45. ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ANASINIFI EĞİTİM PROGRAMI Okul öncesi eğitim, eğitimin ilk basamağını oluşturur. Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip."— Sunum transkripti:

1 1 / 45

2 ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ANASINIFI EĞİTİM PROGRAMI Okul öncesi eğitim, eğitimin ilk basamağını oluşturur. Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip çocuklar yetiştirmek, onların gelişim özelliklerini ve bu özellikler doğrultusunda gereksinimlerinin neler olduğunu bilmeye bağlıdır. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir. Uygun fiziksel, sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. PRIVATE EVRENSEL KINDDERGARTEN EDUCATION PROGRAMME The preschool education forms the leading step of the education. In order to train kids who have reasonable behaviour, first we should know their development models and what they need through these models. This period is considered as the best time for the child to have a high potential to learn the knowledge. The childeren who are educated in the suitable physical and social conditions with the proper influence make faster and more successful progress. TÜRKÇEENGLISH

3 Özel Evrensel Anaokulu eğitim programı, eğitim politikası doğrultusunda ‘’Çocuk Merkezlidir’’. Okulumuzda öğrencilerin gelişim özellikleri dikkate alınarak hayata erken yaşta hazırlanmalarını kolaylaştırmak ve yaşamsal beceriler kazandırmak için, ‘’Montessori Sistemi’’ temel alınmıştır. Bu doğrultuda amaç, öğrencilerimizin şu özelliklerinin gelişmesidir: - Bağımsızlık - İçsel Denetim - Kendini onaylama - Bir sosyal grubun üyesi olduğunu ve sorumluluklarını bilme Kurumumuzun eğitim felsefesi, öğrencilerimize temel bilgi, beceri ve alışkanlıklar kazandırmak, ilgi ve yetenekleri yönünde yetiştirerek ilkokula hazırlamaktır. Our education policy in private Evrensel is based on the students. Our system in based on the ‘’ Montessori’’ system.In this system our studentes can be well preparedfor their future life and they gain some skills for life. Through this concept, our aim is to develop the following characteristics below; - Indepence - Inner control - Self approval - To know his membership in a social group and his responsibilities. The policy of our establishment is to make our students gain basic knowledge, skill and habits and prepare them to the first grade by educating them according to their interests and tolents. TÜRKÇE ENGLISH

4 Akademik başarı için her öğrencinin en üst düzeyde gelişimi hedeflenmektedir. Akademik etkinlikler; Okuma yazmaya hazırlık: Küçük kas gelişimlerini desteklemek için, düzgün kalem tutma ve kullanma, noktaları birleştirme, çizgi çalışmaları, oyun hamuru etkinlikleri yapılmaktadır. AKADEMİK ETKİNLİKLER

5 Yabancı Dil Eğitimi-İngilizce: Uluslararası bir dil olan İngilizce’nin erken yaşlarda öğretilmesi son derece önemlidir. Doğru öğretim yöntemleri ile yapıldığı takdirde erken yaşta yabancı dil öğrenme o kadar kolay ve doğal olacaktır (Haftada 4 ders saati).

6 Satranç: Zihni ve hayal kurma gücünü, dikkati, öngörüyü, buluş yeteneğini geliştirir. Özgüven kazandırır. Okulumuzda satranç eğitiminin temel hedefi satranç kültürünü tanıtmak ve sevdirmektir. Çok fazla tekrar, soru cevap, hikaye ve canlandırma yöntemi ile satranç taşlarının adı yerleri ve hareket edebilme kuralları verilmektedir (Haftada 2 ders saati). Ana kurallar yıl sonuna doğru tamamen öğrenilir. Böylece öğrencinin birinci sınıfta satranç derslerini ciddi olarak öğrenme aşamasına geçmesini sağlanır.

7 Görsel Sanatlar: Okul öncesi eğitiminin en önemli amaçlarından biri çocuğun yaratıcılığının geliştirilmesidir. Okulumuz, öğrenmede sanattan yararlanmayı öğrencilerimize en iyi şekilde vermeyi hedeflemektedir (Haftada 1 ders saati).

8 Müzik: Hareketi, dansı, iç dinamizmi, yaratıcılığı, doğaçlamayı ve bireysel anlatım biçimlerini ortaya çıkaran ve tüm duyular tarafından algılanan etkinlikleri içerir. Orf çalgılarıyla ritim oluşturma çocukta, birey olarak iş yapabilme gücünü arttırmakta hem de sosyal hayattaki başarısına destek vermektedir (Haftada 1 ders saati).

9 Beden Eğitimi: Spor, gelişmekte olan çocukların sağlık ve gelişimlerini desteklediği gibi kişilik gelişimi için de gereklidir. Çocukların esneklik ve estetik kazanması, atak ve çevik olması gibi birçok gelişim sporla kazandırılır (Haftada 2 ders saati). Yüzme: Çocuklarda yüzme eğitimi, iskelet yapısının gelişiminden iştahına kadar her yönde olumlu katkı sağlamaktadır. Öğrencilerimiz yüzme dersinin olduğu gün çok mutlu oluyorlar ve büyük zevkle havuza giriyorlar (Haftada 1 ders saati).

10 Türkçe Dil Etkinlikleri: Okul öncesi eğitimde kazandırılması gereken önemli alanlardan birisi de dili doğru ve etkili kullanma becerisidir. Bu dönemde çocukların dil gelişimini ilerletmek ve bunu yaparken farkı metotlar kullanarak dili daha da zenginleştirmek için, çocuklara drama, oyun, tiyatro, şiir, tekerleme, parmak oyunları, hikaye anlatma, tekrarlama, yorumlama gibi çalışmalar yaptırarak hem dili düzgün kullanmayı öğretmeyi hem de bunu yaparken çocuğun zevk almasını sağlamayı hedefliyoruz.

11 Fen ve Doğa Etkinlikleri: Okul öncesinde fen ve doğa etkinlikleri, çocukların nesne ve olaylar arasındaki ilişkileri anlamalarına yardımcı olması açısından oldukça önemlidir. Sınıflarımızda çocuklarımızın ilgisini çeken deneyler haftada üç kez yapılmaktadır. Yaparak-yaşarak öğrenme metoduyla yapılan bu deneyler ve gözlemler çocuklarımızın sebep- sonuç ilişkisini kurabilmelerine katkı sağlmaktadır. (Haftada 3 ders saati).

12 Bilişim Teknolojileri: Bilgisayar eğitimi anasınıfı öğrencilerinde el becerisi, dikkat geliştirme vb. alanlarda kullanıldığında çok daha olumlu sonuçlar vermiş ve bu şekilde tavsiye edilmiştir. Okulumuz bilgisayar laboratuarlarında verdiğimiz eğitim çocuklarımızı bu yönde geliştirmektedir (Haftada 1 ders saati).

13 SOSYAL ETKİNLİKLER Eğlenceli partilerimizOyun köşelerimiz

14 Özel gün kutlamalarımız Gezi-gözlem faaliyetlerimiz

15 Okulumuzda öğrencilerimiz sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısını öğretmenleri eşliğinde, sabah ve ikindi kahvaltısını anasınıfındaki yemek salonunda, öğlen yemeklerini ise yemek salonumuzda yemektedirler. Dengeli ve sağlıklı beslenmeleri konusunda aylık menümüz gıda mühendisi eşliğinde hazırlanmakta ve her ay yeniden değerlendirilmektedir. BESLENME VE YEMEK

16 BAŞARI EVRENSELDİR


"1 / 45. ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ANASINIFI EĞİTİM PROGRAMI Okul öncesi eğitim, eğitimin ilk basamağını oluşturur. Sağlıklı ve istenilen davranışlara sahip." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları