Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Sunum yükleniyor. Lütfen bekleyiniz

Optimizasyon Modelleri ve Uygulamaları Portföy Yönetimi.

Benzer bir sunumlar


... konulu sunumlar: "Optimizasyon Modelleri ve Uygulamaları Portföy Yönetimi."— Sunum transkripti:

1 Optimizasyon Modelleri ve Uygulamaları Portföy Yönetimi

2 Örnek 1 Bir yatırımcı elindeki fonu üç farklı hisse senedine yatırmak suretiyle bir portföy kurmak istiyor. Bu senetlerin son altı yıllık performansına dair bilgiler şöyledir: Portföyün riskini, getireceği kazancın %11’den aşağı olmaması şartıyla, en aza indirmeyi amaçlayan yatırımcı elindeki fonu hisse sentleri arasında nasıl paylaştırmalıdır? Yüzde olarak Kazanç Ortalama Senet Senet Senet

3 Örnek 2 Yatırımcı, senetler ve bu senetler ile ilgili bilgiler aynı... Yatırımcı bu sefer, portföyün getireceği yüzde olarak toplam kazancı, riskin 20’i aşmaması şartıyla maksimize etmek istiyor.

4 Örnek 3 Bir yatırımcı elindeki fonu dört farklı hisse senedine yatırmak suretiyle bir portföy kurmak istiyor. Bu işlerde uzmanlaşmış 5 farklı kişinin bu senetlerin yıl bazında kazanç oranlarının ne olacağına dair yaptıkları tahminler şöyle: Hisse Senedi 1234 Uzman Uzman Uzman Uzman Uzman Beklenen kazanç oranı Portföyün riskini, getireceği kazancın %9’dan aşağı olmaması şartıyla, en aza indirmeyi amaçlayan yatırımcı elindeki fonu hisse sentleri arasında nasıl paylaştırmalıdır?


"Optimizasyon Modelleri ve Uygulamaları Portföy Yönetimi." indir ppt

Benzer bir sunumlar


Google Reklamları